Ad
Motorola VE538

Bevezetés

A Motorola VE538 egy 2008 szeptemberében bejelentett és 2009 januárjában megjelent mobiltelefon. Egyszerű, praktikus készülékként pozicionálva egy olyan korszakból származik, amikor a mobiltelefonok többfunkciós készülékké alakultak át, mégis megőrizte egyszerűségét a mai okostelefonokhoz képest. Merüljünk el a telefon által kínált funkciókban és élményekben, a felépítéstől és a dizájntól kezdve a funkcionalitásig és a teljesítményig.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola VE538 kompakt és könnyű kialakítású, 107 x 46 x 16 mm-es és mindössze 83 gramm súlyú. Ennek köszönhetően különösen könnyen hordozható a zsebben vagy kézben tartható, ami egy olyan korban, amikor a telefonok mérete általában megnövekedett, igen nagyra értékelt tulajdonság. A készülék Mini-SIM-et használ, és a korában elterjedt klasszikus candy-bar formavilággal rendelkezik. Bár hiányzik belőle a korabeli okostelefonok eleganciája, masszív felépítése biztosítja a tartósságot.

Megjelenítés

A VE538 egy 2,0 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely 256K szín megjelenítésére képes. A 240 x 320 képpont felbontású képernyő képpontsűrűsége körülbelül 200 képpont per hüvelyk. Bár a modern szabványokhoz képest nem túl nagy, ez a kijelző megfelelő az olyan alapvető feladatokhoz, mint az üzenetek olvasása és az egyszerű grafikák megtekintése. Nem támogatja azonban a nagy felbontású tartalmakat, mivel a képernyő-test arány körülbelül 25,2%, ami jóval kisebb megjelenítési területhez járul hozzá.

Kamera

A VE538 fényképezése meglehetősen egyszerű, egyetlen 2 MP-es hátsó kamerával, amely a szokásos fotózási képességeket biztosítja. Bár egyszerű pillanatképek készítésére alkalmas, a kamera nem rendelkezik olyan fejlett funkciókkal, mint az autofókusz vagy a vaku, ami korlátozhatja a teljesítményét gyenge fényviszonyok között. Emellett videofelvételi funkciót is kínál, de a minőség minimális. A telefon egy VGA előlapi kamerát is tartalmaz, amelyet inkább videohívásokhoz, mint szelfikészítéshez szántak, ami tükrözi a megjelenési időszak technológiai fókuszát.


    Ad

Hang és csatlakoztathatóság

Ami a hangzást illeti, a VE538 tartalmaz egy hangszórót, de nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami hátrányt jelenthet a hagyományos vezetékes fejhallgatót használó felhasználók számára. A csatlakozási lehetőségek korlátozottak, a Bluetooth 1.2 az A2DP funkcióval rendelkezik, mint elsődleges vezeték nélküli kommunikációs módszer. Nincs WLAN- vagy rádiótámogatás, és a helymeghatározási képességek nem léteznek, ami kiemeli, hogy a készülék alapszintű kommunikációs eszközként van jelen. A telefon USB 2.0 porton keresztül csatlakozik az adatátvitelhez.

Teljesítmény és akkumulátor élettartam

A telefon GSM/UMTS-hálózatokon működik, 2G és 3G kapcsolatot kínál akár 384 kbps sebességgel, ami a maga idejében szabványosnak számított. A belső memória 10 MB-ra korlátozódik, a felhasználóknak azonban lehetőségük van a tárhely bővítésére microSDHC kártyahely segítségével. A szoftveres oldalon a VE538 támogatja a Java-alkalmazásokat a MIDP 2.0-n keresztül, így a felhasználók hozzáférhetnek az egyszerű alkalmazásokhoz és játékokhoz. A kivehető Li-Ion akkumulátor akár 310 óra készenléti időt és 6 óra beszélgetési időt biztosít, ami megfelelő élettartamot biztosít a mindennapi feladatokhoz.

További jellemzők

A Motorola VE538 olyan szabványos funkciókat kínál, mint az SMS, MMS, Email és Push Email, valamint egy WAP 2.0/xHTML böngészőt az alapvető webböngészéshez. A hangfájlok lejátszása iránt érdeklődők számára számos médiaformátumot is támogat, köztük MP3, AAC+, WMA és WMV formátumokat. A SAR-szint viszonylag mérsékelt, és a telefon fekete színben volt kapható.

Összegzés

A Motorola VE538 a bevezetéskor körülbelül 70 eurós árával alapvető funkciókat biztosít, és olyan felhasználók számára alkalmas, akiknek az alapvető kommunikáció és a hordozhatóság fontosabb, mint a fejlett funkciók. Betölti azt a rést, hogy egyszerű, mégis megbízható, a modern okostelefonok bonyolultsága nélkül. Megszűnésével azonban nosztalgikus relikviaként szolgál, amely a mobiltelefonok evolúciójának átmeneti szakaszát tükrözi, megelőzve az okostelefonok korszakát az egyszerű használhatóságra és a klasszikus formatervezésre helyezett hangsúlyával.


    Ad