Ad

Bevezetés
A 2004 harmadik negyedévében megjelent Motorola V980 érdekes kiegészítője volt a Motorola mobiltelefonok sorának a 2000-es évek elején. Az elegáns kagylós kialakításáról és a kialakulóban lévő 3G hálózati kompatibilitásáról ismert V980 a multimédia-képesebb készülékek felé történő elmozdulást érzékelő felhasználókat célozta meg. Bár ma már egy letűnt korszakhoz tartozik, fontos megérteni azokat a tulajdonságokat, amelyek a korszak jelentős választását jelentették.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola V980 klasszikus kagylós kialakítású, 94 x 49 x 27 mm-es fizikai méretekkel rendelkezik, így viszonylag kompakt és hordozható. A készülék súlya 137 gramm, ami a korabeli telefonokra jellemző volt. A készülék Mini-SIM-et használ, és elegáns fekete kivitelbe öltöztették. A tömörség és a súly szilárd érzetet nyújt a kézben, és a felhasználóknak a tartósság érzetét kelti.
Megjelenítés
A telefon kettős kijelzős rendszerrel rendelkezik. Az elsődleges kijelző egy 1,9 hüvelykes TFT-képernyő, amely 65K színt támogat, felbontása 176 x 220 pixel. A pixelsűrűség körülbelül 148 ppi, ami a korabeli mobileszközöknél szabványosnak számított. Emellett a kagyló külső oldalán található egy másodlagos CSTN kijelző, amely 96 x 80 képpontot kínál, és 4K színek megjelenítésére képes. Ez a másodlagos képernyő hasznos volt a hívóazonosító, az értesítések és az idő megtekintéséhez a flip kinyitása nélkül.
Teljesítmény és tárolás
A memória és a teljesítmény a modern szabványokhoz képest meglehetősen szerény volt. A készülék 2 MB belső tárhelyet biztosított, és a microSD-nyíláson kívül nem rendelkezett jelentős bővítési lehetőségekkel, ami a fényképes kapcsolatok fenntartásához és néhány multimédiás fájl kezeléséhez nagyvonalú volt. A telefonkönyv támogatta a fényképes hívásokat, és a felhasználók legfeljebb tíz tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívást tudtak naplózni.
Kamera
Abban az időben, amikor a beépített telefonkamerák egyre fontosabbá váltak, a V980 egy VGA-kamerát kínált LED-villanóval és videofelvételi képességgel párosítva. A VGA-minőség korlátozott volt, de 2004-ben az alkalmi pillanatképek készítéséhez érthető. A szelfi-kamera beépítése, bár alapszintű videókészítési képességgel, a felhasználók által generált tartalmak kialakulóban lévő trendjeire utalt.
Ad
Audio és multimédia
A multimédiát alapvető funkciókkal és funkciókkal támogatták. Bár hiányzott a 3,5 mm-es audiocsatlakozó, mégis hangszóróval volt felszerelve a kihangosított beszélgetésekhez és a médialejátszáshoz. A figyelemelterelés és szórakozás érdekében letölthető polifonikus, monofonikus és MP3 csengőhangokkal büszkélkedhetett, valamint egy alapvető MP3/MP4-lejátszóval. A Motorola hangsúlyt fektetett a személyre szabottabb csengőhangokra, a felhasználói preferenciákhoz igazodva.
Csatlakoztathatóság
A csatlakoztathatóság tekintetében a V980 korlátozott funkciókkal rendelkezett. A GSM-hálózaton a 900, 1800 és 1900 MHz-es frekvenciákon működött, az UMTS 2100-as frekvencián pedig a 3G-hálózatokkal kompatibilis korai modellek közé tartozott. A telefonból azonban hiányzott a ma szokásos Bluetooth, WLAN, GPS és FM-rádió, így a kommunikációs funkciókat az adatátvitelhez szükséges saját USB-kapcsolatokra korlátozta.
Üzenetek és alkalmazások
A kommunikációhoz a V980 különböző üzenetformátumokat támogatott, például SMS, EMS, MMS és e-mail, valamint azonnali üzenetküldési képességeket. A telefon WAP 2.0/xHTML-kompatibilis böngészővel volt felszerelve, amely lehetővé tette az alapvető mobil webes hozzáférést. Az előretelepített játékok és a további Java MIDP 2.0 alkalmazások letöltésének lehetősége további szórakozási lehetőséget biztosított.
Az akkumulátor élettartama
A Motorola V980 tápellátását egy cserélhető 820 mAh-s Li-Ion akkumulátor biztosította, ami az okostelefonok előtti korszakban jellemző volt. Akár 145 óra készenléti időt és körülbelül 2 óra beszélgetési időt kínált, ami könnyű használatra megfelelő volt, de a későbbi készülékekhez képest minimális.
Összegzés
Visszatekintve, a Motorola V980 egy átmeneti készülék volt, amely a korabeli technológia korlátai között mutatta be a korai multimédiás képességeket. A 2004-es felhasználók számára a készülék kialakítása, a két képernyős funkcionalitás és a kezdetleges 3G-kapcsolat meglehetősen vonzó volt. Bár a készüléket már régóta nem gyártják, és a modern készülékek megelőzték, a mobilkommunikációs technológia gyors fejlődésének jelképe.
Ad