Ad

Bevezetés
A 2004 harmadik negyedévében bejelentett Motorola V620 egy klasszikus kagylós mobiltelefon, amely tükrözi korának formatervezési és technológiai trendjeit. Tekintettel a közel két évtizeddel ezelőtti megjelenésére, a V620-at úgy tervezték, hogy megfeleljen az akkori mobilfelhasználók tipikus igényeinek, és az alapvető csatlakozási és kommunikációs funkciókat helyezze előtérbe a multimédiás képességekkel szemben. Ez az áttekintés a Motorola V620 különböző aspektusait vizsgálja, kitérve a készülék kialakítására, kijelzőjére, kamerájára, hangfunkcióira, csatlakozási lehetőségeire és akkumulátorának élettartamára.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola V620 kompakt és robusztus kialakítású, 88 x 48 x 24 mm-es méretei és 115 grammos súlya révén hordozható és zsebbarát készülék. Az elegáns fekete kivitel kifinomult megjelenést kölcsönöz neki, amely a 2000-es évek eleji esztétikára jellemző. A készülék kagylóhéj formájú, ami abban az időben igen népszerű volt, mivel használaton kívül védi a billentyűzetet és a képernyőt. A mini-SIM-hely beépítése megfelel a korabeli szabványnak, így a készülék több frekvenciasávban (850, 900, 1800, 1900) csatlakozhat a GSM-hálózatokhoz.
Megjelenítés
A Motorola V620 elsődleges kijelzője egy TFT képernyő, amely legfeljebb 256K szín megjelenítésére képes. A 176 x 220 pixeles, 8 soros felbontással a kijelző a korának megfelelő tisztaságot kínál, így a szöveg és az alapvető grafikák megfelelően láthatóak. A készülék külső oldalán egy másodlagos kijelző is található, amely 96 x 32 képpont felbontású, két soros felbontást biztosít, és hasznos az idő, az értesítések és a hívásjelzések ellenőrzéséhez a telefon kinyitása nélkül.
Kamera
A Motorola V620 egyetlen VGA-kamerával felszerelt, alapvető fényképek és videók rögzítésére alkalmas. Bár a képminőség elhalványul a modern szabványokhoz képest, az alkalmi pillanatképekhez elegendő volt, így a felhasználóknak egyszerű módot biztosít a pillanatok menet közbeni megörökítésére. Az előlapi szelfikamera hiánya jellemző a korszak telefonjaira, amelyek inkább a hangkommunikációra, mint a képalapú üzenetküldésre összpontosítanak.
Ad
Hang és riasztások
A Motorola V620 a maga idejében elfogadható hangbeállítást kínál, beépített hangszóróval és különféle riasztási lehetőségekkel, köztük rezgéssel, valamint letölthető polifonikus és MP3 csengőhangokkal. A szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya azt jelenti, hogy a felhasználók vagy a hangszórót, vagy a készülékkel párosított Bluetooth fejhallgatót használják. A csengőhangok összeállításának lehetősége személyes hangot adott, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy létrehozzák és testre szabják a riasztási hangokat.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A V620-on szerény számú csatlakozási lehetőség áll rendelkezésre. Támogatja a Bluetooth 1.1 szabványt, amely alapvető vezeték nélküli kapcsolatot biztosít fejhallgatókhoz és fájlátvitelhez. A WLAN, a helymeghatározási szolgáltatások és a rádiózás nem támogatott, ami megfelel a 2004-ben várható technológiai képességeknek. A telefon saját USB-csatlakozást használ a töltéshez és az adatátvitelhez.
A szoftveres funkciókat tekintve a Motorola V620 képes SMS, EMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldés kezelésére, az alapvető internet-hozzáférést pedig WAP 2.0/xHTML böngésző biztosítja. A Java beépítése lehetővé teszi további alkalmazások és játékok telepítését, igazodva a szórakoztató és hasznos alkalmazások iránti általános felhasználói igényekhez. A prediktív szövegbevitel megkönnyítette és hatékonyabbá tette az üzenetek gépelését.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy cserélhető, 780 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálja, ami akkoriban szabványos volt. Akár 190 órányi készenléti időt és 6 órányi beszélgetési időt kínál, így gyakori újratöltés nélkül is megbízhatóan használható napi használatra. A kivehető akkumulátor könnyű cserét is lehetővé tesz, ami a modern okostelefonoknál ritkábban fordul elő.
Összegzés
A Motorola V620 a 2000-es évek közepének mobiltechnológiáját mutatja be, alapvető kommunikációs és csatlakozási funkciókat kínálva egy elegáns, kompakt készülékházban. Bár nem rendelkezik a korabeli okostelefonok fejlett funkcióival, kategóriáján belül szilárd teljesítményt nyújt, és a megjelenése idején egyszerű, felhasználóbarát mobilélményt kereső felhasználók számára vonzó. Kifutott modellként a mobiltelefon-technológia évek óta tartó fejlődésének bizonyítékaként áll.
Ad