Ad

Motorola V555 felülvizsgálata
A Motorola V555 egy nosztalgikus bólintás a 2000-es évek eleji mobiltelefon-korszakra, mivel 2004 harmadik negyedévében indult. Bár már nem forgalmazzák, a készülék kialakítása és funkciói érdekes betekintést nyújtanak a mobilkommunikáció egy korábbi korszakába.
Tervezés és megjelenítés
A Motorola V555 megjelenésekor elegáns és kompakt flip-telefon kialakítással büszkélkedhetett. A 89 x 49 x 25 mm-es és 120 grammos méretekkel könnyen hordozható volt, és kényelmesen elfért a tenyérben. A készüléktest klasszikus kagylóhéj kialakítású volt, elég tartós a mindennapi használathoz, esztétikai megjelenése pedig a 2000-es évek közepének trendjeihez igazodott. A készülék fő TFT-kijelzője 65 000 színt támogató, 176 x 220 pixel felbontású TFT-kijelzővel rendelkezett. Ez a korszakban tisztességes kijelzőkonfigurációnak számított, amely képes volt élénk színek és tiszta grafika megjelenítésére. A flip külső oldalán található másodlagos monokróm kijelző lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a telefon kinyitása nélkül is láthassák a lényeges értesítéseket.
Belső jellemzők és tárolás
Belsőleg a Motorola V555 a modern szabványokhoz képest meglehetősen korlátozott volt, mindössze 5,5 MB tárhellyel és kártyahely-bővítési lehetőség nélkül. Legfeljebb 1000 névjegyet tudott tárolni, a fotóhívás kiegészítő funkciójával, ami akkoriban fejlett funkciónak számított. Ezenkívül a telefon nyilvántartást vezetett az utolsó 10 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívásról.
Kamera képességek
A telefon egyetlen VGA-kamerával van felszerelve a hátlapon. Bár kezdetleges volt, különösen a mai okostelefonos szabványokhoz képest, lehetővé tette a felhasználók számára az alapvető fényképek és videók rögzítését. Ez a funkció a V555-öt középkategóriás opcióként pozícionálta azon felhasználók számára, akik értékelték a multimédiás funkciókat a mobilkészülékeikben.
Ad
Hang és csatlakoztathatóság
Hangzás szempontjából a Motorola V555 támogatta a polifonikus és MP3 csengőhangokat, és beépített hangszóróval rendelkezett. Hiányzott azonban a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami a hátránya lehetett. A csatlakoztathatóság terén csak a Bluetooth 1.1-et támogatta a vezeték nélküli kapcsolatokhoz, és nem rendelkezett olyan fejlettebb funkciókkal, mint a Wi-Fi vagy a GPS. A készülék nem rendelkezett beépített FM-rádióval, és a csatlakoztathatósága kizárólag a GSM-hálózatokra és egy saját USB-csatlakozóra támaszkodott.
Szoftver és funkciók
A telefon támogatott SMS, EMS, MMS, Email és néhány azonnali üzenetküldő protokollt, WAP 2.0/xHTML böngészővel. A Java-képes mobiltelefon, a V555 letölthető játékokat és egy alapvető képszerkesztő programot kínált a szórakoztató komponensek számára. Ezek a funkciók nélkülözhetetlenek voltak a kommunikációra és valamilyen szintű multimédiás interakcióra vágyó felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A Motorola V555 tápellátását egy cserélhető, 820 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor biztosította, amely akár 225 óra készenléti időt és 3 óra 30 perc beszélgetési időt is kínál. A korszakához képest ez az akkumulátor-üzemidő igen dicséretes volt, biztosítva, hogy a telefon egyetlen töltéssel tisztességes ideig bírja.
Általános benyomások
A Motorola V555-öt a kompakt és robusztus kialakítása, valamint a korához képest tisztességes multimédiás képességei miatt szívesen emlegetjük. Bár a mai okostelefonokból hiányzik számos fejlett funkció, jól szolgálta a célját, és olyan felhasználókat célzott meg, akik megbízható és divatos mobiltelefonra vágytak a korai mobilkorszakban. Az alapvető internetes képességek, a Bluetooth-csatlakozás és a multimédiás támogatás kombinációja népszerűvé tette az akkori fogyasztók körében.
Ad