Ad
Motorola V3x

Bevezetés

A 2005 első negyedévében bejelentett Motorola V3x figyelemre méltó pontot jelentett a mobiltelefonok fejlődésében. Ez a készülék azzal tűnt ki, hogy az ikonikus „Razr” formavilágot továbbfejlesztett multimédiás funkciókkal ötvözte, jelezve a használati eszközökről a gazdagabb felhasználói élményt nyújtó készülékek felé való elmozdulást. Bár a V3x már nem gyártják, a mobiltechnológia fejlődésének érdekes tanulmánya.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola V3x megőrizte azt a karcsú és kifinomult kagylós kialakítást, amely a Razr sorozatot híressé tette. A 99 x 55 x 20 mm-es méretekkel és 125 grammos tömeggel a V3x egyszerre volt kompakt és könnyű, kényelmesen elfér a tenyérben vagy zsebben. A telefon a korszakban szokásos Mini-SIM-et is használta. Anyagát tekintve nagyrészt műanyagból készült, fém ékezetekkel, ami prémium érzetet adott neki, ugyanakkor elég tartós volt a mindennapi használathoz.

Megjelenítés

A V3x egy 2,2 hüvelykes TFT-kijelzővel volt felszerelve, amely 256K színt mutatott be. Ez a képernyő, bár mai mércével mérve szerény, 240 x 320 pixeles felbontásával és 182 PPI értékével a maga korában igen élénk volt. Kagylóhéjként a készülék előnye a kettős képernyő beállítása volt: a fő kijelzőt egy külső STN-képernyő egészítette ki 65K színnel, 96 x 80 pixeles felbontással. Ez a külső kijelző praktikus volt az értesítések és alapvető frissítések ellenőrzésére a telefon kinyitása nélkül.

Kamera

A kamera képességei a V3x egyik kiemelkedő jellemzője voltak. A készülék 2 MP-es hátlapi kamerát tartalmazott, ami 2005-ben lenyűgöző specifikáció volt, és LED vakuval is kiegészült a gyenge fényviszonyok miatt. A készülék támogatta a videofelvételt is, így sokoldalúan alkalmas volt a pillanatok megörökítésére. A személyes interakciókhoz a telefon egy VGA-kamerával volt felszerelve, amely elsősorban a videohívásokat célozta meg, jelezve, hogy a Motorola előrelátóan figyelte a multimédiás kommunikációs trendeket.


    Ad

Tárolás és memória

A Motorola V3x-et úgy tervezték, hogy mérsékelt mennyiségű személyes adatot tudjon kezelni, belső memóriája 64 MB volt - ami a korszak telefonjaira jellemző. A tárolás kiegészítésére egy külön microSD-nyílással rendelkezett, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szükség szerint bővítsék a memóriát. A telefonkönyv kapacitása meglehetősen robusztus volt, akár 1000, több mezővel ellátott névjegyet is támogatott, és tartalmazta a fotóhívások funkcióját is.

Hang és csatlakoztathatóság

A V3x hangfunkciói közé tartoztak a letölthető MP3 csengőhangok és a hangszóró, bár hiányzott a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami a hagyományos fejhallgatót használni kívánók számára korlátozást jelenthet. A Bluetooth 1.2 A2DP-vel lehetővé tette a vezeték nélküli sztereó hangzást és a kihangosított hívásokat. A telefonból azonban hiányzott a Wi-Fi és a GPS, és a microUSB és az USB-C szabványok előtt elterjedt saját USB-csatlakozást használt.

Szoftver és funkciók

A V3x szoftvercsomagja olyan üzenetküldési képességeket tartalmazott, mint az SMS, az MMS és az e-mail, valamint az azonnali üzenetküldés, ami kiemeli a készülék hasznosságát az útközbeni kommunikációban. A WAP 2.0/xHTML böngésző az alapvető internethasználatot szolgálta ki, ami tisztességes megoldás volt egy olyan korszakban, amikor a mobilinternet még csak kialakulóban volt. A szórakozás érdekében támogatta a Java-alapú játékokat, valamint a multimédia-fogyasztáshoz MP3/AAC/MP4-lejátszót.

Az akkumulátor élettartama

A(z) Motorola V3x akkumulátorának teljesítménye a cserélhető 840 mAh Li-Ion akkumulátorból származik. Ez akár 250 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra beszélgetési időt kínált. A cserélhető akkumulátor kényelmes funkció volt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy tartalékot hordjanak maguknál, és szükség esetén könnyen kicserélhessék őket.

Összegzés

A Motorola V3x megjelenésekor 130 EUR körüli áron kínált szilárd egyensúlyt a dizájn, a multimédiás funkciók és az alapvető csatlakozási lehetőségek között. Megragadta a 2000-es évek közepének mobiltechnológiájának lényegét, és bepillantást engedett abba az irányba, amerre a személyes mobileszközök tartottak. Annak ellenére, hogy a V3x-et már nem gyártják, a mobiltörténelem emlékezetes darabja maradt, amely tükrözi korának technológiai korlátait és innovációit egyaránt.


    Ad