Ad
Motorola V295

Bevezetés

A Motorola V295 egy 2003 harmadik negyedévében bejelentett mobiltelefon volt, amelyet azonban végül töröltek, és soha nem került piacra. A törlés ellenére a specifikációk bepillantást engednek abba, hogy mit tervezett a Motorola ezzel a készülékkel. Akkoriban a V295-öt belépő szintű telefonként pozícionálták volna, amely az alapvető mobiligényű felhasználók számára volt alkalmas.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola V295 kialakítása a 2000-es évek eleji mobiltelefonokat idézi. Kompakt és könnyű, 87 x 47 x 22 mm-es méretei és mindössze 97 grammos súlya révén rendkívül hordozható és könnyen kezelhető. A készülék teste klasszikus kagylóhéj kialakítású, amely abban az időben azért volt népszerű, mert védi a képernyőt, ugyanakkor lehetővé teszi a kisebb formatényezőt is. Az ezüst és kék színben kapható készüléket úgy alakították ki, hogy a felhasználók széles köre számára vonzó legyen.

Megjelenítés

A V295 egy 4096 szín megjelenítésére képes CSTN kijelzőt kínált, 128 x 128 pixeles felbontással. Ez a kijelző a 2000-es évek elején meglehetősen jellemző volt a telefonokra ebben a szegmensben, és elegendő tisztaságot biztosított az alapvető használathoz, például a névjegyek megtekintéséhez és a szöveges üzenetek olvasásához. A telefon másodlagos fekete-fehér kijelzővel is rendelkezett, amelyet egyszerű funkciókhoz, például az idő ellenőrzéséhez használhattunk volna a kagylóhéj kinyitása nélkül.

Kamera

Ami a fényképezést illeti, a V295 egyetlen VGA-kamerát tartalmazott. Ennek a kamerának a képességei minimálisak voltak, és elsősorban az alapvető képek rögzítésére összpontosított, nem pedig a nagy felbontású felvételek készítésére. Nem volt videófelvételi funkció, és nem volt előlapi szelfikamera sem, ami a kor technológiai korlátait és a felhasználók elvárásait tükrözte.

Hang és hang

A Motorola V295 nem volt felszerelve hangszóróval vagy 3,5 mm-es audiocsatlakozóval, ami arra utal, hogy a zenehallgatás vagy a hívások kezdeményezése headset nélkül kihívást jelentett volna. A telefon rezgésjelzéseket biztosított, és támogatta a letölthető polifonikus csengőhangokat, ami némi változatosságot adott a felhasználói élményhez.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A V295 nem támogatta a Bluetooth- vagy USB-kapcsolatot, ami korlátozta a más eszközökkel való szinkronizálási képességét. Úgy tervezték, hogy 2G GSM-hálózatokon működjön, kompatibilis a GSM 900/1800-as sávokkal. A készülék WAP 2.0/xHTML böngészőtámogatással rendelkezett, amely lehetővé tette az alapvető internetes böngészést. A WLAN és a GPS-hez hasonló helymeghatározó szolgáltatások hiánya azonban akadályozhatta a készülék vonzerejét egy olyan piacon, amely kezdte befogadni a fejlettebb csatlakozási funkciókat.

Memória és tárolás

A belső memória elegendő volt legfeljebb 500 telefonkönyvi bejegyzés tárolására és az alapvető fényképhívások támogatására. Nem volt azonban bővíthető memóriakártya-nyílás, így a felhasználóknak a telefon belső tárolókapacitására kellett szorítkozniuk a névjegyek és a multimédiás tartalmak mentéséhez.

Üzenetek és funkciók

A V295 támogatta az SMS, EMS és MMS üzenetformátumokat, ami ebben a korszakban a funkciótelefonoknál szabványos volt. A prediktív szövegbevitel (iTAP) beépítése javította volna a gépelési élményt. Sajnos a telefonból hiányoztak a modern intelligens funkciók, de támogatta a letölthető Java-játékokat, ami némi szórakozási lehetőséget kínálhatott.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető Li-ion akkumulátorral ellátott V295 akár 220 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt ígért. A maga idejében egy belépő szintű telefonhoz képest ez az akkumulátorteljesítmény meglehetősen elfogadható volt, biztosítva, hogy a felhasználók egész nap folyamatos töltés nélkül támaszkodhassanak készülékükre.

Összegzés

Bár a Motorola V295 soha nem jutott túl a bejelentésen, a specifikációi egy olyan telefont jeleznek, amelyet az alapvető kommunikációs igények kielégítésére terveztek, korlátozott multimédiás és csatlakozási lehetőségekkel. Az olyan fejlett funkciók, mint a Bluetooth vagy a hozzáértő kamera hiánya miatt talán kevésbé lett volna versenyképes, ha már megjelent volna. Kompakt kialakítása és felhasználóbarát kezelőfelülete azonban vonzó lehetett volna az egyszerűséget kereső felhasználók számára. Mai szemmel nézve a készülék emlékeztet arra, hogy a mobiltelefon-technológia milyen sokat fejlődött alig néhány évtized alatt.


    Ad