Ad

Motorola Timeport 280: Átfogó áttekintés
A Motorola Timeport 280 a mobiltelefonok piacának kiemelkedő belépője volt a 2000-es évek elején, amikor a mobiltechnológia gyors, bár egysíkú előrelépéseket tett. Bár már nem gyártják, jellemzői lenyűgöző betekintést nyújtanak a korszak technológiai törekvéseibe és korlátaiba.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola Timeport 280 egy kompakt készülék, amelynek méretei 125 x 49 x 24 mm, ami egy meglehetősen hordozható, a tenyérben kényelmesen elférő formájú készüléket jelent. A 109 grammos súlyával a könnyebbik oldalra került, ami kényelmessé tette a zsebben vagy táskában történő egész napos hordozást. A készüléket tartós műanyag burkolattal készítették, amely a korszak telefonjaira jellemző módon megfelelő védelmet nyújtott a mindennapi kopással szemben.
Kijelző és interfész
A Timeport 280 egy 128 x 100 pixeles Optimax felbontású monokróm grafikus kijelzővel rendelkezett. Ez akkoriban szabványos volt, és a célját szolgálta, mivel hét sorban, egyenként 16 karakteres, jól olvasható szöveget kínált, bár ez messze elmarad a mai élénk kijelzőktől. A monokróm képernyő elegendő volt az olyan alapvető feladatokhoz, mint az üzenetküldés és a névjegyek böngészése.
Hálózat és csatlakoztathatóság
Ez a modell a GSM 900/1800/1900-as hálózatokon működött, így világszerte különböző régiókban használható, ami a csatlakoztathatóság tekintetében versenyelőnyt jelentett. Bár támogatta a GPRS 8-as osztályát, nem rendelkezett EDGE technológiával, ami korlátozta a mobilinternet adatátviteli sebességét. Figyelemre méltó volt az infravörös port jelenléte, amely lehetővé tette a rövid hatótávolságú vezeték nélküli adatátvitelt, bár Bluetooth-képességgel nem rendelkezett. A WLAN, a Bluetooth és a helymeghatározási szolgáltatások hiánya, amelyek ma már szabványosak, rávilágított a telefon korlátjaira a vezeték nélküli kommunikáció és a navigáció terén.
Ad
Telefonkönyv és memória
A Timeport 280 a korához képest tágas telefonkönyv-kapacitással büszkélkedhetett, amely akár 1000 névjegyet is tartalmazhatott. Emellett a 25 hangtárcsázóhely mellett 10 tárcsázott, öt fogadott és öt nem fogadott hívást tartalmazó hívásrekordot is tárolhatott. A memóriakártya-nyílás vagy bármilyen belső memóriabővítési lehetőség hiánya azonban korlátozta az adattárolás és a testreszabhatóság mértékét.
Hang- és hívásfunkciók
A készülék nem rendelkezett hangszóróval vagy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami kissé korlátozó volt a hangkimeneti lehetőségek tekintetében. Támogatta az egyszólamú csengőhangokat, és tartalmazott egy kezdetleges csengőhang-összeállítót, amellyel személyre szabott figyelmeztető hangokat lehetett létrehozni. A hívásminőség általában stabil volt, megfelelve a korszak mobiltelefonjaitól elvárt szabványoknak.
Üzenetek és szórakozás
Az SMS-üzenetek küldését az alapvető internet-hozzáférést biztosító WAP-böngésző segítette. Bár nem rendelkezett multimédiás képességekkel és fejlett üzenetküldési lehetőségekkel, az egyszerű játékok beillesztése alapvető szórakozást nyújtott a felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A 800 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt Timeport 280 készenléti ideje 150 és 250 óra, a beszélgetési idő pedig három és négy óra között változik. Ezek a számok tekintélyes akkumulátorteljesítményt jelentettek, amennyiben a felhasználók az akkumulátor szerény kapacitását figyelembe véve körültekintően kezelték az energiaigényes tevékenységeket.
Összegzés
A Motorola Timeport 280, bár mára már elavult, a megjelenése idején nagy teljesítményű eszköz volt a csatlakoztathatósághoz. Tartóssága, robusztus hálózati támogatása és jelentős kapcsolattárolója megbízható választássá tette az egyszerű mobil kommunikációs eszközre igényt tartó felhasználók számára. A modern kényelem, például a színes kijelzők, a multimédiás üzenetküldés és a szélesebb körű csatlakozási lehetőségek hiánya azonban a kor technológiai korlátait tükrözi. A Timeport 280 a mobiltechnológia gyors fejlődésének nosztalgikus szimbóluma maradt.
Ad