Ad
Motorola Timeport 260

Bevezetés

A Motorola Timeport 260 a mobiltechnológia egy letűnt korszakának relikviája. A 2002-ben megjelent telefon bepillantást enged a GSM-mobilkommunikációs technológia kezdeti időszakába. Úgy tervezték, hogy háromsávos GSM-képességével az üzleti felhasználók és a világjárók igényeit elégítse ki, lehetővé téve a zökkenőmentes csatlakozást a különböző régiókban. Bár a Timeport 260 már nem készül, a mobiltelefonok történetének jelentős darabja, amely tükrözi a kor technológiai korlátait és tervezési filozófiáját.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola Timeport 260 a 2000-es évek eleji mobiltelefonokra jellemző robusztus, használati designt kapott. Az ezüstszínű testbe zárt készülék méretei 125 x 49 x 24 mm, ami viszonylag kompakt és könnyen kézbe vehető, bár mai mércével mérve kissé terjedelmes. A 108 grammos súlyával egyensúlyt teremt a kényelmes hordozáshoz szükséges könnyűség és a mindennapi használathoz szükséges szilárdság között. A készülék támogatja a korszakban elterjedt Mini-SIM-et, amely nagyobb, mint a ma elterjedt mikro- és nano-SIM-ek.

Megjelenítés

A telefon egy „Optimax” márkanevű monokróm grafikus kijelzőt tartalmaz, amelyet úgy terveztek, hogy éles szöveget és alapvető grafikus információkat jelenítsen meg az ötsoros képernyőn. Ez a korszakra jellemző technológia volt, amely a funkcionalitást helyezte előtérbe a vizuális megjelenítéssel szemben. A képernyő mérete és felbontása az olvashatóságot és a szöveges kommunikációt helyezte előtérbe, amelyek azokban az években elsődleges felhasználási esetek voltak.

Teljesítmény és memória

A memória tekintetében a Timeport 260 minimális belső tárolókapacitást kínál, a telefonkönyv 100 névjegy tárolására alkalmas, és 10 tárcsázott, 5 fogadott és 5 nem fogadott hívás hívás rekordját követi nyomon. Figyelemre méltóan hiányzik a bővíthető memóriafoglalat, ami az okostelefonok előtti korszakra utal, amikor a telefonokat nem használták médiafájlok tárolására.


    Ad

Kommunikációs jellemzők

A Timeport 260 a kommunikációs alapokat figyelembe véve támogatja az SMS-t, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy szöveges üzeneteket küldjenek és fogadjanak. Infravörös porttal is rendelkezik, amely lehetővé teszi a kezdetleges vezeték nélküli adatátvitelt a kompatibilis eszközökkel. A telefon tartalmazza a WAP 1.1-et az alapvető webböngészéshez - ez inkább újdonság, mint kényelmes funkció, tekintve a WAP-böngészők korlátozott funkcionalitását. Hiányzik belőle a Bluetooth, a Wi-Fi és bármilyen helymeghatározó rendszer, ami a kor technológiai korlátait tükrözi.

Hang és további funkciók

A Timeport 260 hangfunkciói közé tartoznak a rendelkezésre álló monofonikus csengőhangok és a rezgésjelzés, amelyek elengedhetetlenek a diszkrét értesítésekhez. Hiányzik a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, így a multimédiás képességek helyett a hangkommunikációra összpontosít. A telefon nem támogat további alkalmazásokat vagy játékokat, és hiányzik belőle a Java, ami a felhasználói műveleteket az alapfunkciókra korlátozza.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 500 mAh-s Li-Ion akkumulátorral felszerelt Timeport 260 akár 150 óra készenléti időt és körülbelül 210 perc beszélgetési időt ígér. Ez az akkumulátorteljesítmény a generációjának mobiltelefonjaira jellemző volt, rávilágítva az akkumulátor mérete és a telefon használati ideje közötti kompromisszumra.

Összegzés

A Motorola Timeport 260 nosztalgikus utazást tesz a mobiltelefonok történelmébe, bemutatva a több mint két évtizeddel ezelőtt rendelkezésre álló technológiai lehetőségeket. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonoktól elvárt fejlett funkciókkal és csatlakozási lehetőségekkel, hűen szolgál kommunikációs eszközként, hangsúlyozva a tartósságot és az alapvető funkcionalitást. A Timeport 260 alkalmas gyűjtők vagy a retro technológia rajongói számára, a Timeport 260 a korai mobilkommunikáció alapvető elemeit testesíti meg egy egyszerű és hozzáértő dizájnban.


    Ad