Ad
Motorola Talkabout T192

Bevezetés:

A 2001-ben bemutatott Motorola Talkabout T192 a korai mobiltelefon-technológia klasszikus képviselője volt. Alapvető GSM-készülékként úgy tervezték, hogy megbízható kommunikációt biztosítson, miközben a lényeges funkciókra összpontosított. Egyszerű kialakításával és funkcionalitásával a T192 olyan egyéneknek kedvezett, akik a tiszta hívásminőséget és az egyszerű kezelhetőséget a modern multitasking képességekkel szemben előnyben részesítették.

Tervezés és kivitelezés:

A Motorola Talkabout T192 a maga korában feltűnően kompakt, 120 x 46 x 23 mm-es és 117 gramm súlyú. Ezek a méretek könnyen zsebre vághatóvá tették, míg a súlya szilárd érzetet keltett anélkül, hogy nehézkes lett volna. Tartós műanyag szerkezetű volt, és három színben volt kapható: Ezüst köd, Magic Green és grafitszürke, ami lehetővé tett némi személyes kifejezést egy olyan korszakban, amikor a telefonok elsősorban használati tárgyak voltak. Hasznos kialakításának része volt a monokróm grafikus kijelző, amely 98 x 64 pixeles felbontásával jól láthatóvá tette az olyan egyszerű feladatokat, mint a számok tárcsázása és az SMS-ek olvasása.

Kijelző és felhasználói felület:

A T192 monokróm képernyője öt sornyi szöveget tudott megjeleníteni, és támogatta a képernyővédőket, ami akkoriban különös újdonságnak számított. A kezelőfelületet a korlátozott kijelzőméret ellenére úgy tervezték, hogy a menükben való navigálás intuitív legyen. Egyszerű készülék volt, amely elsősorban a funkcionalitást helyezte előtérbe az esztétikus képernyő megjelenítésével szemben.

Teljesítmény és csatlakoztathatóság:

A GSM 900/1800 sávokon működő T192 egy olyan mobiltárs volt, amely a GPRS 4. osztályon keresztül alapvető csatlakozási lehetőséget kínált. A generációjára jellemző módon bizonyos technológiák hiányoztak, mint például az EDGE, a Bluetooth és az USB-csatlakozás, ami kiemelte elsődleges szerepét, mint hangkommunikációs eszköz. Hasonlóképpen nem támogatott fejlett helymeghatározási vagy rádiós funkciókat, így funkciói pusztán használati célúak maradtak.


    Ad

Memória és tárolás:

A T192 alapszintű memóriafunkciókkal érkezett. Hiányoztak a bővíthető tárolási lehetőségek, például a kártyafoglalat, ami jelzi az egyszerű kommunikációs feladatokban betöltött szerepét. A telefonkönyv és a híváslisták funkciói egyenként tíz tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívás tárolására korlátozódtak, ami 2001-ben az átlagfelhasználó számára elegendő volt.

Hang és riasztások:

A telefon hangképességei szerények voltak; hiányzott a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó. Támogatta azonban a rezgésjelzéseket és a letölthető egyszólamú csengőhangokat, amelyek felhasználóbarát funkciók voltak, amelyek az első formák egyikében fokozták a készülék vonzerejét a testreszabott figyelmeztetéseket kereső felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama:

A kivehető Li-ion akkumulátorral ellátott T192 lenyűgöző, akár 180 órás készenléti idővel és körülbelül 300 perces beszélgetési idővel büszkélkedhet. Ez a meghosszabbított akkumulátor-üzemidő volt az egyik legerősebb értékesítési szempont, mivel a felhasználók gyakori újratöltés nélkül, hosszabb ideig használhatták a készüléket - ez kulcsfontosságú előny volt a mindenütt elérhető töltési lehetőségek előtti időkben.

További jellemzők:

Annak ellenére, hogy a T192 egy csupasz készülék, tartalmazott néhány kiegészítő funkciót, mint például SMS és EMS üzenetküldés és WAP 1.1 böngészés, ami lehetővé tette az alapvető internet felfedezését. A telefon támogatta az egyszerű játékokat, és alkalmi könnyű szórakozást nyújtott. Bár nem rendelkezett a későbbi modellekben megtalálható fejlett érzékelőkkel és funkciókkal, a prediktív szövegbeviteli funkció hasznos eszköz volt a felhasználók számára a gépelési élmény egyszerűsítéséhez.

Következtetés:

A Motorola Talkabout T192 a korai mobilkommunikációs technológia lényegét foglalta magába: egyszerű és robusztus, az alapvető távközlési igényeknek megfelelő alapfunkciókkal. Az okostelefonok előtti korszakban ez a készülék jelentette az egyik lépcsőfokot a fejlettebb technológia felé vezető úton, mivel a tiszta hangkommunikációra és a felhasználó egyszerűségére összpontosított. Annak ellenére, hogy a T192 röviddel a bevezetése után megszűnt, a 2000-es évek elején használók számára a mobiltelefonok történetében nosztalgikus emlék marad.


    Ad