Ad
Motorola T190

Bevezetés

A 2002 szeptemberében bejelentett és mára már nem forgalmazott Motorola T190 a 2000-es évek eleji mobiltelefon-technológia klasszikus példája. Egyszerű kialakításával és korlátozott funkcionalitásával ez a telefon megfizethető opció volt azok számára, akiknek elsősorban hívásokhoz és alapvető szöveges üzenetek küldéséhez volt szükségük készülékre. Ma már gyakran nosztalgiával tekintenek a T190-re, amely egy olyan korszakot képvisel, amikor a mobiltelefonokat egyszerűbb kommunikációra használták a modern okostelefonok zavaró tényezői nélkül.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola T190 kompakt és könnyű felépítésű, 106 x 40 x 16 mm-es méretekkel és 99 grammos tömeggel rendelkezik. Kényelmesen elfér a kézben, és könnyen hordozható, ami már a bevezetésekor is jelentős előny volt. A dizájn minimalista, monokróm grafikus kijelzője 98 x 64 pixeles felbontást támogat öt sorban. Bár ez a mai mércével mérve rendkívül egyszerűnek tűnhet, a telefon elsődleges felhasználási céljaihoz elegendő volt. A telefon testét úgy tervezték, hogy tartós legyen, ami hozzájárul ahhoz, hogy számos modell még évekkel a telefon gyártásának megszűnése után is működőképes.

Kijelző és interfész

A T190 monokróm kijelzője a korszakban szokásos volt, és a funkcionalitást helyezte előtérbe az esztétikával szemben. Az ötsoros kijelző elég világos volt a szöveges üzenetek elolvasásához és a telefon menüjében való navigáláshoz. Bár a felbontás a modern készülékekhez képest meglehetősen alacsony, a telefon alapvető funkcióihoz elegendő tisztaságot biztosított. A kezelőfelület egyszerű és könnyen használható, a billentyűzet viszonylag egyszerű navigációt és szövegbevitelt tesz lehetővé.

Jellemzők és funkcionalitás

A Motorola T190 az alapvető távközlésre összpontosítva tartalmaz egy telefonkönyvet, amely akár 100 névjegyet és 10 tárcsázott, 10 fogadott és 10 nem fogadott hívás hívásnaplóját is tárolhatja. Kamera, Bluetooth vagy rádió nélkül a T190-et úgy tervezték, hogy a ma már megszokott kiegészítő funkciók nélkül is elvégezze az alapvető feladatokat. A GPRS és EDGE hiánya azt jelentette, hogy az alapvető WAP 1.1 böngészésen túl nem volt internetkapcsolat, ami a kijelző és a feldolgozási teljesítmény korlátai miatt ritka felhasználási eset lett volna. A hangképességek minimálisak, monofonikus csengőhangokkal és az egyéni hangok összeállításának lehetőségével, bár a hangszóró és a 3,5 mm-es csatlakozó hiánya korlátozza az audio rugalmasságát.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A Motorola T190 a GSM 900 / 1800 hálózatokon működik, támogatva a kor alapvető csatlakozási igényeit. Az olyan további csatlakozási lehetőségek, mint a Bluetooth, a WLAN és az USB hiánya azonban azt tükrözi, hogy a készülék kizárólag telefonálásra és üzenetküldésre összpontosít. Az üzenetküldési képesség SMS-re korlátozódik, multimédiás üzenetek vagy e-mail támogatása nélkül. Ezáltal a kommunikáció egyszerű és szövegalapú maradt, ami a 2000-es évek eleji telefonokra jellemző volt.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető NiMH 550 mAh kapacitású akkumulátorral felszerelt T190 akár 120 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra beszélgetési időt kínál. Bár az akkumulátor kapacitása szerény, a minimalista funkciók biztosítják az energia hatékony felhasználását, így a telefon egyetlen feltöltéssel akár több napig is működhet. Ezt az akkumulátorteljesítményt megfelelőnek ítéltük meg azon felhasználók számára, akiknek elsősorban hanghívásokhoz és alkalmi szöveges üzenetek küldéséhez van szükségük a telefonra.

Egyéb

A T190 elegáns ezüst színben kapható, ami finom, professzionális megjelenést kölcsönöz neki. Felhasználói felülete több nyelvet is támogat, így a legkülönbözőbb felhasználóknak is megfelel. A szórakozási lehetőségek azonban korlátozottak, mindössze három játékkal, és nincs prediktív szövegbevitel, ami lassíthatja a szövegbevitelt a fejlettebb beviteli funkciókkal rendelkező későbbi modellekhez képest.

Összegzés

A Motorola T190 a korai mobiltelefon-technológia szilárd képviselője, ideális azoknak a felhasználóknak, akiknek megbízható hang- és szöveges kommunikációra volt szükségük a sallangok nélkül. Bár funkciói alapszintűek és a csatlakozási lehetőségek meglehetősen korlátozottak, megfelelt a kor igényeinek, egyszerű és tartós kommunikációs platformot kínálva. Ma már érdekes történelmi darabként szolgál, emlékeztetve minket arra, hogy milyen messzire jutott a mobiltechnológia.


    Ad