Ad

Áttekintés
A 2011 harmadik negyedévében megjelent Motorola SPICE Key-t belépő szintű okostelefonként tervezték olyan felhasználók számára, akiknek az érintőképernyős funkciók mellett fontos volt a fizikai QWERTY-billentyűzet. Bár mára már nem gyártják, funkciói a 2010-es évek eleji mobiltechnológia pillanatképét nyújtják, és az alapvető okostelefon-képességek és a költséghatékonyság egyensúlyára összpontosítanak.
Tervezés és kivitelezés
A SPICE Key kompakt kialakítású, 116,5 x 58 x 13,5 mm méretű és 110 gramm súlyú. Fizikai megjelenését egy portré-orientált fizikai QWERTY billentyűzet határozza meg, amely kiegészíti a szerény 2,8 hüvelykes TFT-kijelzőt. A 240 x 320 pixeles felbontású képernyővel a készülék körülbelül 143 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami az alapvető használatra alkalmas, de a médiában gazdag alkalmazások szempontjából korlátozó. A készüléktest kis keretének köszönhetően kényelmesen fekszik a kézben, és klasszikus fekete kivitelben pompázik.
Kijelző és felhasználói felület
A korlátozott képernyőméret ellenére a kijelző 256K színt támogat, így az egyszerű feladatokhoz és az alapvető multimédia-fogyasztáshoz használható. A telefon Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel működik, amelyhez a Motorola Moto Switch felhasználói felülete társul, amely a korai Android-adaptációkra jellemző egyszerű és felhasználóbarát felhasználói élményt nyújt. A rendszer kora és a telefon belső hardvere azonban erősen korlátozza a teljesítményt és az alkalmazások kompatibilitását a modern szoftverigényekkel.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a SPICE Key-t egy Qualcomm MSM7227-1 Snapdragon S1 lapkakészlet hajtja, egy egymagos 600 MHz-es ARM 11 processzorral és egy Adreno 200 GPU-val. Ez a hardverkombináció alapvető funkciókat biztosít az alapvető okostelefonos feladatokhoz, bár intenzív alkalmazások vagy többfeladatos működés esetén nehézségekbe ütközik. Az 512 MB belső tárolóval és 256 MB RAM-mal felszerelt készülék nagymértékben profitál a microSDHC-nyílásból, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a fényképek, zenék és alkalmazások tárolásának bővítését.
Ad
Kamera
A SPICE Key egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerát tartalmaz, amely 480p@24fps sebességű videó rögzítésére képes. Bár mai mércével mérve ez a kamera nem számít figyelemre méltónak, abban az időben az alacsony árkategóriájú okostelefonoknál ez volt az alapfelszereltség, és megfelelő fényviszonyok mellett alkalmi fotózásra és videofelvételek készítésére volt alkalmas. Figyelemre méltó, hogy nincs előlapi kamerája, ami korlátozza a szelfikészítésre vagy videohívásokra való használatát.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon támogatja a GSM- és HSPA-sávokat, és akár 7,2 Mbps sebességű mobilinternetet is biztosít. Fel van szerelve Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 és GPS A-GPS támogatással, ami a korabeli okostelefonokban általában megtalálható. A sztereó FM-rádió RDS-szel, a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és a microUSB 2.0 még sokoldalúbbá teszi a készüléket a szórakozáshoz és a mindennapi feladatokhoz.
Az akkumulátor élettartama
A Motorola SPICE Key kivehető, 1420 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely 3G hálózaton akár 720 óra készenléti időt, 2G hálózaton pedig akár 9 óra 16 perc beszélgetési időt kínál. Ezek a számok rávilágítanak az ebben a kategóriában a telefonokra jellemző, hatékonyságra összpontosító kialakításra, amely egyensúlyt teremt a hardveres korlátok és a hatékony energiafelhasználás között.
Árképzés és következtetés
A SPICE Key eredetileg körülbelül 100 eurós árú volt, és az alapvető okostelefon-funkciókat igénylő felhasználók számára megfizethető opcióként jelent meg, amely különösen vonzó volt a mobiltelefonokról átállók számára. Bár már nem felel meg a mai mobil szabványoknak, nosztalgikus emléket állít a megjelenése óta bekövetkezett technológiai fejlődésnek. A gyűjtők vagy a korai Android készülékek iránt érdeklődők számára a SPICE Key az okostelefonok történetének egy érdekes darabja.
Ad