Ad

Bevezetés
A Motorola SlimLite, egy klasszikus mobiltelefon az 1990-es évek végéről, lenyűgöző betekintést nyújt a mobiltechnológia kezdeti időszakába. Az alapfunkciókra összpontosító készüléket 1997-ben jelentették be, és azóta már nem forgalmazzák. Bár nem rendelkezik a ma már sokak által elvárt fejlett funkciókkal, mégis tanúskodik arról a korról, amikor a mobiltelefonok még csak most kezdték megvetni a lábukat a mindennapi életben.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola SlimLite-ot a praktikum szem előtt tartásával tervezték. Méretei 143 x 57 x 16 mm (5,63 x 2,24 x 0,63 hüvelyk), a korához képest karcsú profilt biztosítottak, bár 141 g-os súlyával nem volt különösebben könnyű. Ez a súly azt sugallja, hogy a telefon a tartósságot szem előtt tartva készült, valószínűleg az 1990-es évek végére jellemző robusztus konstrukcióval. A Mini-SIM kártyahely használata folytatja a használati témát, tükrözve a kor színvonalát.
Megjelenítés
A SlimLite kijelzője monokróm grafikus felülettel rendelkezik, amely négy, egyenként 16 karakteres sor megjelenítésére képes. Ez a 90-es évek végén a telefonoknál általános volt, és a funkcionalitást helyezte előtérbe az esztétikai megjelenéssel szemben. A kijelzőt egyszerű feladatokra, például SMS-ek olvasására és küldésére szánták, a színes grafika vagy az érintéses interakció zavaró tényezői nélkül, így a kommunikáció egyszerűvé vált.
Teljesítmény és jellemzők
Ami a teljesítményt illeti, a Motorola SlimLite-ot alapvető telefonos funkciókra tervezték. Mivel nem támogatta a GPRS-t vagy az EDGE-t, a csatlakoztathatósága a GSM-hálózatokra korlátozódott, különösen a GSM 900-as sávra. Nem rendelkezik a ma már általánosnak számító Bluetooth, WLAN vagy GPS funkcióval, ami kiemeli a szigorúan kommunikációs eszközként betöltött szerepét. A fejlett technológia hiánya lehetővé tette, hogy a készülék a fő funkciójára, a hívások és üzenetek hatékony kezelésére összpontosítson.
A SlimLite memóriakapacitásai közé tartozik a 100 névjegyet tárolni képes telefonkönyv, valamint a 10 tárcsázott, 5 fogadott és 5 nem fogadott hívás rögzítésére alkalmas hívásrögzítő kapacitás. Bár ez kezdetleges, de megfelelő volt azon felhasználók számára, akik a mobiltelefont elsősorban a kapcsolattartás eszközének tekintették, nem pedig multifunkciós eszköznek.
Ad
Hang és riasztások
A telefonból hiányzik a hangszóró, és a bejövő hívásokról vagy üzenetekről való értesítéshez a monofonikus csengőhangokra és a rezgésjelzésekre támaszkodik. Nincs 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami összhangban van a telefon minimalista megközelítésével a hangfunkciók terén.
Az akkumulátor élettartama
A SlimLite energiaforrása egy cserélhető Li-Ion 900 mAh kapacitású akkumulátor, amely körülbelül 52 óra készenléti időt és 160 perc beszélgetési időt biztosít. Az akkori viszonylatban ez meglehetősen szabványosnak számított, és az olyan modern energiafogyasztó funkciók, mint az adatfeldolgozó alkalmazások vagy az érintőkijelzők nélküli alaptelefonok kevésbé igényes energiaigényét tükrözte.
További funkciók
Az extra funkciókat tekintve a SlimLite feltűnően gyér. Nem támogatja a böngészést, a játékokat vagy a Java-alkalmazásokat, és nincsenek rajta olyan mindennapi eszközök, mint az óra vagy az ébresztő. Egyszerűsége a modern eszközökkel összehasonlítva hátránynak tekinthető, de ez kevesebb zavaró tényezőt és egyszerű, kizárólag a kommunikációra összpontosító felhasználói élményt is jelent.
Összegzés
A Motorola SlimLite a mobiltelefonok történetének nosztalgikus darabja marad. Kényelem nélküli kialakítása és funkciókészlete egy olyan korszak emlékét idézi, amikor a mobilkészülékek elsődleges funkciója a hangkommunikáció és az egyszerű üzenetküldés megkönnyítése volt. Bár a SlimLite mai mércével mérve korlátozottnak tűnhet, mégis a korai mobiltechnológiát jellemző praktikus és felhasználóbarát tervezési filozófiát testesíti meg, így érdekes műtárgy egy olyan korszakból, amikor a mobiltelefonok még csak most kezdték meg a mindennapi életben nélkülözhetetlenné válásukat.
Ad