Ad
Motorola ROKR ZN50

Bevezetés

A 2009 júliusában bejelentett Motorola ROKR ZN50 nosztalgikus bepillantást enged abba a korszakba, amikor a csúszka-telefonok még a piacon voltak. A ROKR sorozat részeként, amely nagy hangsúlyt fektetett a multimédiás élményre, a ZN50 célja a robusztus funkcionalitás és a szórakoztatás ötvözése volt. Bár már nem gyártják, mégis emlékeztet bennünket azokra az évekre, amikor a mobiltechnológia innovatív dizájnnal és funkciókkal bontakozott ki.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola ROKR ZN50 tipikus csúszótelefon-kialakítású, kompakt, de a mai szabványok szerint kissé vastagabb. A 108,9 x 54 x 14,3 mm-es méretekkel és 143 grammos tömeggel kényelmesen elfér a kézben, bár az utána következő ultrakönnyű modellekhez képest kissé nehézkesnek tűnhet. Kialakítása masszívnak tűnik, és tükrözi a Motorola telefonok akkoriban ismert robusztus építési minőségét. A telefonban mini-SIM foglal helyet, és egy 3,2 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely 256K szín megjelenítésére képes. A viszonylag alacsony, körülbelül 48%-os képernyő-test arány ellenére a képernyő mérete akkoriban megfelelőnek számított a telefon multimédiás képességeihez.

Megjelenítés minősége

A ROKR ZN50 240 x 427 képpontos felbontású kijelzője viszonylag alacsony, körülbelül 153 ppi pixelsűrűséget kínál. Ez a tisztasági szint a korszak sok telefonjánál szabványos volt, elegendő az egyszerű multimédiás tartalmakhoz és funkcionális a felhasználói felület navigálásához. A rezisztív érintéstechnológia erősebb nyomást igényel, szemben a legtöbb modern felhasználó által megszokott kapacitív képernyőkkel.

Audio és multimédiás funkciók

A telefon a szórakozásra összpontosítva 3,5 mm-es audiocsatlakozót tartalmaz SRS WOW HD technológiával, amely a zene szerelmeseinek jobb hangminőséget biztosít. Emellett a hangszóró ésszerű hangkimenetet biztosít az alkalmi zenehallgatáshoz. A telefon támogatja az RDS-sel ellátott FM-rádiót is, ami bővíti a felhasználó rendelkezésére álló médiaválasztékot. Bár a telefon nem rendelkezik dedikált zenelejátszóval, figyelemre méltó, hogy egy teljes feltöltéssel akár 30 órán át képes zenét lejátszani.


    Ad

Kamera képességek

A ROKR ZN50 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal rendelkezik a fényképek tisztaságának javítása érdekében. Támogatja az alapvető videofelvételt, ami akkoriban általános jellemző volt. A VGA előlapi kamera minimális képességeket kínál az alapvető szelfikhez vagy videohívásokhoz, igazodva a 2009-ben elvárt funkciókhoz.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

Bár a telefonból hiányzik a modern Wi-Fi-kapcsolat, a kompatibilis eszközökkel való vezeték nélküli hangkapcsolathoz Bluetooth 2.1 A2DP-támogatással rendelkezik. A navigációhoz a beépített GPS és A-GPS funkciók biztosítják az alapvető helymeghatározási szolgáltatásokat. Szintén figyelemre méltó az FM-rádió és a T-DMB2 TV-tuner, amely a hordozható szórakozási lehetőségeket kedvelő felhasználóknak szól. A miniUSB töltőportként és adatátvitelre szolgál.

Teljesítmény és akkumulátor élettartam

A ROKR ZN50 egy cserélhető 950 mAh Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 200 óra készenléti időt és 4 óra beszélgetési időt kínál, ami a korszakhoz képest elfogadható kitartást jelent. Teljesítménye kielégítő az alapvető feladatokhoz, de a multimédia-hangsúlyos orientáció kihívást jelentett volna az akkumulátor élettartamának, ha a szórakoztató alkalmazások köré kiterjedten használják.

Összegzés

A Motorola ROKR ZN50 a mobiltelefonok történetének egy átmeneti szakaszát példázza. Multimédiában gazdag kialakítása, olyan funkciókkal, mint a gyorsulásmérő és a TV-tuner, már a megjelenésekor vonzó volt. Az akkori 140 EUR körüli áron elfogadható értéket kínált, és a funkciók elsősorban a szórakoztatásra összpontosítottak. Bár egyértelműen a kor terméke volt, tükrözi a Motorola azon törekvését, hogy az alapvető telefonképességeket összekapcsolja a gazdagabb multimédiás élménnyel, és ezzel megteremtette a későbbi okostelefon-fejlesztések alapköveit.


    Ad