Ad
Motorola ROKR W5

Bevezetés

A Motorola ROKR W5 egy olyan modell, amely egy letűnt korszakot idéz, amikor a flip-telefonok uralkodtak. A 2007 szeptemberében bejelentett és mára már megszűnt készülék célja az volt, hogy az alapvető távközlési funkciók, a tisztességes médialejátszási képességek és egy kis stílus kombinációját kereső felhasználók igényeit kielégítse. A ROKR W5 a Motorola klasszikus képviselője annak, hogy a Motorola a zeneorientált vásárlóknak szánt, praktikus funkciókkal átszőtt, robusztus felépítésű készülékeket szeretett volna gyártani.

Tervezés és megjelenítés

A Motorola ROKR W5 formatervét tekintve kompakt, 99 x 46 x 17,5 mm-es méretekkel és 107 grammos tömeggel rendelkezik, így hordozható és könnyen kezelhető. Kagylóhéj kialakítása a 2000-es évek közepén divatos flip-telefonokat idézi. Tervezésének egyik fénypontja a kettős kijelző funkció, amely egy belső, 1,9 hüvelykes, 256K szín megjelenítésére képes TFT-képernyőt kínál. Bár a képernyő-test arány csak 24,9%, a korához képest az élénk színek és a 176 x 220 pixeles felbontás kielégítő vizuális tisztaságot biztosított.

A külső CSTN-kijelző tovább növeli a vonzerejét, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy a telefon felnyitása nélkül is megtekinthessék az olyan lényeges információkat, mint a hívószám és az üzenetek, bár ez a másodlagos kijelző 65K színre és 96 x 80 pixeles felbontásra korlátozódik. A telefon sötét gyöngyházszürke színe visszafogott, elegáns megjelenést biztosít, amely a kifinomult megjelenést kereső felhasználók számára vonzó.

Teljesítmény és memória

A ROKR W5 szerény, 20 MB-os belső memóriával volt felszerelve, ami a modern szabványok szerint minimálisnak tűnik. A bővíthető memóriát kínáló dedikált microSD-nyílás beépítése azonban kulcsfontosságú volt a zenetárolás szempontjából, igazodva a telefon márkajelzéséhez a zenei képességekről ismert ROKR sorozat alatt. Egy 2000-es évek közepén készült telefon esetében a tárolókapacitás megfelelt a piaci szegmensnek, és olyan felhasználókra összpontosított, akiknek elsősorban telefonfunkciókra volt szükségük, némi médialejátszási lehetőséggel együtt.

A készülék tisztességes méretű, akár 1000 bejegyzést tartalmazó telefonkönyvet és fényképes hívásfunkciót támogatott, így olyan felhasználóknak kedvezett, akiknek fontos volt a robusztus kapcsolatkezelés. A 40 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívás hívásrekordjának megőrzése praktikus választássá teszi az üzleti és személyes kommunikációhoz.


    Ad

Kamera és multimédia

A Motorola ROKR W5 alapfelszereltségű, 1,3 MP-es kamerával rendelkezik, amely a korszak telefonjaira jellemző alkalmi pillanatképek készítésére alkalmas. Támogatja a videofelvételt is, ami, bár nem hasonlítható a jelenlegi szabványokhoz, akkoriban nagyra értékelt funkció volt. A szelfikamera hiánya azt tükrözi, hogy a telefon elsősorban kommunikációs eszközként, nem pedig multimédiás erőműként funkcionál.

Bár sok modern fiatal felhasználó nehézkesnek találhatja a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiányát, a ROKR W5 igyekezett megvetni a lábát Bluetooth 1.2 és A2DP képességekkel, lehetővé téve a vezeték nélküli hangátvitelt a kompatibilis fejhallgatókra és hangszórókra. Az FM-rádió és a WLAN hiánya kiemeli a korlátozott multimédiás és csatlakozási lehetőségeket, ami összhangban van a hívásokra és az üzenetküldésre összpontosító túlnyomó használati móddal.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A telefon a GSM-hálózatokon működik különböző sávokon, és támogatja a GPRS és EDGE adatkapcsolatot. Bár a fejlett helymeghatározási szolgáltatások és a Wi-Fi hiányzik belőle, a 2000-es évek közepén megfelelő kommunikációs lehetőségeket kínál. Az USB 1.1 jelenléte kedvező volt a média átviteléhez és a töltéshez, bár az újabb USB-szabványokhoz képest lassabb.

Az üzenetküldési lehetőségek közé tartozik az SMS, az EMS és az MMS, az egyszerű WAP 2.0/xHTML böngésző pedig alapvető internet-hozzáférést tesz lehetővé. A Java MIDP 2.0 támogatás lehetőséget nyitott a könnyű mobiljátékok és alkalmazások használatára.

Akkumulátor és egyéb

A ROKR W5 egyik fő erőssége az akkumulátor élettartama, amelyet egy cserélhető Li-Ion 880 mAh kapacitású akkumulátor táplál. A készülék lenyűgöző, akár 340 órás készenléti idővel és akár 7 órás beszélgetési idővel büszkélkedhet, így megbízható teljesítményt nyújt a mindennapi használathoz gyakori töltés nélkül - ami fontos szempont a gyakran mozgásban lévő felhasználók számára.

Árát tekintve 100 EUR körüli áron volt elérhető, ami a maga idejében vonzó opcióvá tette. A fajlagos abszorpciós ráta (SAR) értékei az elfogadható határértékeken belül vannak, fenntartva a biztonságot mind a fej, mind a test expozíciója esetén.

Összegzés

A Motorola ROKR W5, amely elsősorban a robusztusságra és a zenei funkciókra összpontosított, ma már elavultnak tűnhet, de fénykorában szilárd csomagot nyújtott egy kompakt héjban. Zenei képességei, tisztességes akkumulátor-üzemideje és praktikus kialakítása vonzó választássá tette azok számára, akik nem csak az alapvető kommunikációra vágytak a telefonjaiktól. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonoktól elvárt funkciókkal, a maga idejében és céljához képest jól szolgálta a szerepét a 2000-es évek végének mobiltérképén belül.


    Ad