Ad
Motorola ROKR E6

Bevezetés

A Motorola ROKR E6 egy nosztalgikusan érdekes kiegészítője a ROKR sorozatnak, amelyet 2006 decemberében jelentettek be, és sajnos már nem gyártják. Abban az időben, amikor a multimédiás képességek gyorsan bővültek a mobiltelefonokban, a ROKR E6 célja az volt, hogy a fogyasztók számára továbbfejlesztett zenei élményt nyújtson, elegáns és kompakt kialakításba csomagolva. Az idő múlása ellenére, ha visszatekintünk a készülék jellemzőire, feltárulnak azok az alapvető jellemzők, amelyek ebben a korszakban meghatározták a mobiltelefonokat, és mércét állítottak a jövőbeli fejlesztések számára.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola ROKR E6 klasszikus kialakítású, 111 x 51,5 x 14,5 mm-es méretekkel és 121 grammos tömeggel rendelkezik. Kompakt formája a maga idejében rendkívül hordozhatóvá tette, és bár a modern szabványokhoz képest nagyobb profillal rendelkezik, a készülék kedvezően karcsú volt. Mini-SIM-kártya használata jelzi a korszakát, míg a fekete színű kivitel eleganciát kölcsönzött neki.

Megjelenítés

A telefon 2,4 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, de csak 256 000 színt támogat. A 240 x 320 pixeles felbontású kijelző beállítása szerény képernyőképet kínál, és 4:3 arányú képaránya jól illeszkedik a fénykorára jellemző média- és böngészési igényekhez. A körülbelül 31,2%-os képernyő-test arány meglehetősen szabványos volt, a vizuális tisztaságot pedig a nagyjából 167 képpont per hüvelyk sűrűség támogatta.

Teljesítmény és szoftver

A ROKR E6-ot egy 32 bites Intel XScale PXA270 processzor hajtja, amely 312 MHz-en fut, és Linux operációs rendszeren alapul. Bár ez a beállítás ma alapszintűnek tűnhet, akkoriban tisztességesen kezelte a feladatokat. A feldolgozási teljesítmény lehetővé tette az előre telepített alkalmazások hatékony használatát, és a Motorola döntése, hogy Linux operációs rendszert alkalmaz, úttörő volt egy telefon esetében. A memória azonban korlátozott volt: a belső tárhely mindössze 8 MB volt, bár az SD-kártya foglalatán keresztül 2 GB-ig bővíthető, így további multimédiás fájlok számára biztosított helyet.


    Ad

Kamera

A kamera képességei összhangban voltak a korszak telefonjaival, 2 MP-es hátsó kamerával, amely egyszerű fényképezést kínált. Bár előlapi kamera nem volt rajta, a fő kamera képes volt akár CIF-minőségű videofelvételek rögzítésére is, ami az akkori szabványoknak megfelelő volt.

Hang és csatlakoztathatóság

A ROKR E6 egyik legfontosabb jellemzője, hogy nagy hangsúlyt fektet az audióra: MP3 és AAC csengőhangokat kínál, valamint 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót a kényelmes hanghoz való hozzáférés érdekében. A telefon hangszórót és rezgésjelzéseket is biztosított. A csatlakozási lehetőségek között szerepelt Bluetooth 2.0 A2DP-vel a vezeték nélküli hangfolyamhoz és USB 2.0 csatlakozás a vezetékes adatátvitelhez. Figyelemre méltó, hogy nem rendelkezett Wi-Fi-vel, de FM-rádiót kínált, igazodva az akkori felhasználók szórakoztatására vonatkozó rendelkezésekhez.

További jellemzők

A ROKR E6 egy WAP 2.0/xHTML, a korabeli mobil internetböngészési szabványokkal kompatibilis HTML böngészővel, valamint egy Word, Excel, PowerPoint és PDF fájlokat támogató dokumentumnézővel rendelkezett, ami kiemelte a puszta kommunikáción túli funkcióit. A fejlett érzékelők és a GPS hiánya azonban inkább a multimédiára és a kommunikációra, mintsem a kibővített technológiai innovációra való alapvető összpontosítást tükrözte.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető Li-Ion 1000 mAh-s akkumulátorral működő telefon akár 235 óra készenléti időt és 7 óra beszélgetési időt ígért. A funkciókat és a tervezett felhasználási eseteket figyelembe véve ez az akkumulátorteljesítmény túl gyakori töltés nélkül is támogatta a napi igényeket.

Összegzés

A Motorola ROKR E6 a bevezetéskor 140 EUR körüli áron, megfizethető multimédiás telefonnak készült. Bár a mai okostelefonok modern stílusa hiányzik belőle, a ROKR E6 ikonikus készülék volt, amely a zene szerelmeseinek kedvezett, és a megjelenési időszakában alapvető funkciókkal volt felszerelve a mindennapi használathoz. A régi technológiákra, például az ellenállásos érintőképernyőkre való támaszkodás, valamint az olyan innovatív döntések, mint a Linux-alapú operációs rendszer, figyelemre méltó relikviává teszik, amely betekintést nyújt a mobiltechnológia fejlődési útjába.


    Ad