Ad

Bevezetés
A 2006 januárjában bejelentett Motorola ROKR E2 jelentős lépést jelent a mobiltelefonok fejlődésében a 2000-es évek közepén. Bár a készüléket azóta már nem forgalmazzák, lenyűgöző betekintést nyújt a mobiltechnológiába egy olyan időszakban, amikor a multimédiás képességek egyre fontosabbá váltak a szórakoztató elektronikában. Ez az áttekintés a ROKR E2 részleteibe merül el, kitérve a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményig és a multimédiás funkciókig.
Tervezés és kivitelezés
A 106 x 49,5 x 18 mm-es méretekkel és 107 grammos tömeggel a Motorola ROKR E2 kényelmesen illeszkedik a kézbe, egyensúlyt teremtve a robusztusság és a hordozhatóság között. A korai, rúd alakú mobiltelefonokra emlékeztető formavilága miatt könnyen kezelhető és vonzó a kompakt készülékeket kedvelő felhasználók számára. A mini-SIM-kártya használata és az általános kialakítás a korára jellemző technológiai normákat sugározza. A funkcionalitást és az egyszerű kialakítást helyezték előtérbe, és az extravaganciával szemben a hasznosságot helyezték előtérbe.
Megjelenítés
A ROKR E2 egy 2,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 256K szín megjelenítésére képes. Bár a képernyő mérete mai mércével mérve kicsinek tűnhet, a 2000-es évek közepén megfelelő volt. A 240 x 320 pixeles felbontás megfelelő tisztaságot biztosít az alapvető mobil műveletekhez, amit a körülbelül 200 ppi-s pixelsűrűség is alátámaszt. Ezáltal a fényképek megtekintése, a menüben való navigálás és a szöveg olvasása meglehetősen kellemes volt, a kisebb, körülbelül 23,6%-os képernyő-test arány ellenére.
Teljesítmény és operációs rendszer
A ROKR E2-t egy 32 bites Intel XScale PXA270 312 MHz-es processzor hajtotta, és Linux-alapú platformon működött, így a ROKR E2 akkoriban figyelemre méltónak számított a robusztus és nyílt forráskódú operációs rendszer integrálásával. Ez a technológia iránt fogékony felhasználók számára olyan mértékű szabadságot biztosított a készülék testreszabásában, amely sok szabadalmaztatott operációs rendszer esetében nem volt jellemző. A telefon belső memóriája szerény, 10 MB volt, és SD-kártyával akár 2 GB-ig is bővíthető volt, ami azoknak a felhasználóknak kedvezett, akiknek további tárhelyre volt szükségük a zenék és alkalmazások számára.
Ad
Kamera
A fényképezés nem volt elsődleges szempont a ROKR E2 esetében, amely egyetlen 1,3 MP-es kamerával van felszerelve, amelyet egy LED vaku egészít ki. Bár a modern okostelefonokban elterjedt fejlett funkciók hiányoznak belőle, a kamera képes volt alapvető fényképek készítésére és videók rögzítésére, kielégítve a felhasználók alkalmi képalkotási igényeit. Az előlapi kamera hiánya azt jelenti, hogy a készüléket nem a szelfikészítésre tervezték.
Multimédiás képességek
A ROKR E2 egyik jelentős értékesítési pontja a multimédiás képessége volt. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval felszerelt készülék számos hangformátumot támogatott, köztük az MP3 és az AAC formátumot. Az FM-rádióval való kiegészítés sokoldalú zenei eszközként még vonzóbbá tette a készüléket. Nemcsak kommunikációs eszközként, hanem személyes zenelejátszóként is szolgálhatott, kielégítve a kor zeneimádóit. A hangszóró a fejhallgató helyett alternatívát kínált, ami további rugalmasságot biztosított a felhasználók számára az audiotartalom fogyasztásának módját illetően.
Csatlakoztathatóság
A ROKR E2 csatlakoztathatósága Bluetooth 2.0 A2DP-vel, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli hangátvitelt a kompatibilis eszközökre. Bár nem rendelkezett olyan fejlett csatlakozási lehetőségekkel, mint a WLAN és a GPS, az alapvető internetböngészéshez GPRS és EDGE támogatást nyújtott. A miniUSB 2.0 port lehetővé tette az adatátvitelt a telefonról más eszközökre, ami a szinkronizálási feladatok és a közvetlen fájlelérés szempontjából praktikus.
Az akkumulátor élettartama
A ROKR E2-t egy cserélhető 850 mAh-s Li-Ion akkumulátorral látták el, amely akár 200 óra készenléti időt és körülbelül 4 óra 30 perc beszélgetési időt biztosított. Ez az akkumulátor-üzemidő a maga idejében meglehetősen versenyképes volt, és elegendő energiát biztosított ahhoz, hogy egy mérsékelt felhasználó napi használat mellett, gyakori újratöltés nélkül is kibírja - ami kulcsfontosságú szempont, tekintve, hogy a készülék a vezetékes kapcsolatra és a zenelejátszásra támaszkodott.
Összegzés
A Motorola ROKR E2 megjelenésekor 130 EUR körüli áron a fogyasztók számára megfizethető és funkciógazdag lehetőségként jelent meg. Erősségei a multimédiás képességekben, a robusztus kialakításban és a nyílt forráskódú operációs rendszerben rejlettek, és olyan felhasználóknak szólt, akik a kommunikációt és a szórakozást is egy készülékben keresik. Bár a telefon a mai fejlett technológiai szabványok szerint kezdetlegesnek tűnhet, a Motorola ROKR sorozatának részeként, amely hozzájárult a zenére összpontosító mobiltelefonok fejlődésének alakításához, a történelemben is helyet kapott.
Ad