Ad
Motorola RIZR Z3

Bevezetés

A 2006 júliusában bejelentett Motorola RIZR Z3 az ikonikus csúszótelefonok korszakának része volt, amely a maga idejében egy csipetnyi eleganciát és praktikumot hozott a mobiltechnológia élvonalába. Bár azóta már nem gyártják, jellegzetes csúszómechanizmusa és robusztus kialakítása miatt továbbra is emlékezetes marad.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola RIZR Z3 kompakt és karcsú kialakítású, 106 x 46 x 16 mm-es és 115 gramm súlyú, így kényelmesen hordozható és egy kézzel használható. A teste úgy van kialakítva, hogy tartósságot kínáljon, és erősnek tűnik, a csúszómechanizmusa pedig, bár mechanikus jellegű, sima és kielégítőnek bizonyult azon felhasználók számára, akik élvezték a fizikai billentyűk tapintását. A telefon klasszikus színek hármasában - piros, kék és fekete - volt kapható, ami bizonyos fokú személyre szabhatóságot biztosított.

Megjelenítés

A 256K szín megjelenítésére képes 1,9 hüvelykes TFT kijelzővel felszerelt RIZR Z3 a korabeli felhasználók számára kielégítő vizuális élményt nyújt, különösen a dedikált háttérképek és képernyővédők esetében. A szerény 176 x 220 pixeles felbontás ellenére, ami körülbelül 148 ppi pixelsűrűséget jelent, a kijelző megfelelő volt az olyan alapvető feladatokhoz, mint az SMS-ezés és a telefonálás.

Kamera

A Motorola RIZR Z3 egyik kiemelkedő jellemzője a 2 MP-es hátlapi kamera, ami akkoriban eléggé standard volt a középkategóriás telefonoknál. A LED-villanó beépítése lehetővé tette a jobb fényképezést gyenge fényviszonyok mellett, ami hasznos funkció az alkalmi fotósok számára. A kamera videót is tudott rögzíteni, sokoldalú multimédiás képességeket biztosítva. A telefon azonban nem rendelkezik szelfikamerával, ami abban az időben általános volt, mivel az előlapi kamerák még nem váltak prioritássá.


    Ad

Hang és zene

A telefon hangképességei közé tartozik a hangszóró, valamint a polifonikus és MP3 csengőhangok támogatása, bár hiányzik a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami kisebb kellemetlenséget jelentett a zene szerelmeseinek. Ennek ellenére a felhasználók élvezhették az MP3/AAC/AAC+ lejátszót, amely Bluetooth-kompatibilis fejhallgatóval elérhető opcióként szolgál a zenehallgatáshoz útközben.

Csatlakoztathatóság

A Motorola RIZR Z3 csatlakoztathatósága elsősorban az A2DP támogatással rendelkező Bluetooth 2.0-ra korlátozódik, amely lehetővé teszi a vezeték nélküli audio streaminget és az alapvető adatátvitelt. Nincs WLAN, GPS vagy FM-rádió támogatás, ami megfelel az akkori mobiltelefonok normáinak. Az internetböngészés a WAP 2.0/xHTML böngészővel lehetséges, ami megkönnyíti az alapvető webes hozzáférést.

Teljesítmény és akkumulátor élettartam

A RIZR Z3 belsőleg 16 MB tárhelyet kínál, amely microSD-kártyával bővíthető, így a felhasználók további fájlokat és kapcsolati adatokat tárolhatnak. A telefon cserélhető 720 mAh-s Li-Ion akkumulátorának köszönhetően a készenléti idő akár 350 óra, a beszélgetési idő pedig akár 6 óra 40 perc is lehet, így a felhasználók számára megbízható akkumulátor-élettartamot biztosít két töltés között.

Üzenetek és alkalmazások

A telefon különböző üzenetformátumokat támogat, többek között SMS, EMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldés, ami egy 2006-os telefon esetében kifejezetten előremutató. A Java MIDP 2.0 jelenléte lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy Java-alapú játékokat és alkalmazásokat töltsenek le és futtassanak, ami a szórakozást és a termelékenységet szolgáló funkciók egy újabb rétegével bővíti.

Összegzés

A Motorola RIZR Z3 a fénykorában meggyőző választás volt, mivel jellegzetes csúszó kialakítással és praktikus funkciókkal rendelkezett, amelyek mind a stílusnak, mind a funkciónak megfeleltek. Mintegy 100 eurós induló árával megfizethető opciót jelentett azok számára, akik olyan megbízható mobilkészüléket kerestek, amely az alapvető multimédiás funkciókat a hagyományos telefonfunkciókkal egyensúlyban tartotta. Bár mai mércével mérve elavult, a készülék továbbra is figyelemre méltó fejezete a Motorola mobilinnovációs útjának.


    Ad