Ad
Motorola RAZR maxx V6

Bevezetés

A 2006 júliusában bejelentett Motorola RAZR maxx V6 egy olyan korszak maradványa, amikor a mobiltelefonok sokoldalú kommunikációs eszközökké alakultak át. Az ikonikus RAZR V3 utódjaként a készülék a stílusos flip-telefon dizájnjára igyekezett építeni, miközben új technológiát épített be, hogy megfeleljen a felhasználók változó igényeinek. Bár a telefont már nem gyártják, a technológia történetének lenyűgöző darabja maradt, amely betekintést nyújt a 2000-es évek közepének mobiltelefonos világába.

Tervezés és megjelenítés

A 104 x 53 x 15 mm-es méretekkel és mindössze 105 grammos tömeggel a RAZR maxx V6 megtartja azt a karcsú és kompakt kialakítást, amely elődjét piacvezetővé tette. Kagylóhéj formavilága tartósságot és eleganciát sugároz, a korabeli telefonokra jellemző Mini-SIM foglalattal. A Motorola kézművességére jellemző masszív felépítés egyszerre praktikus és stílusos, könnyen elfér a zsebben és a kézben egyaránt.

A fő kijelző egy 2,2 hüvelykes TFT képernyő, amely 256K szín megjelenítésére képes, 240 x 320 pixeles felbontással, élénk képeket kínál, bár a mai szabványok szerint szerény, 27,2%-os képernyő-test arányt. A telefonhoz tartozik egy másodlagos külső kijelző, amely szintén színes, 120 x 160 pixeles felbontású. Ez a másodlagos képernyő kényelmes volt az értesítések és a hívóazonosító gyors megtekintéséhez anélkül, hogy a telefont fel kellett volna nyitni.

Teljesítmény és tárolás

A motorháztető alatt a RAZR maxx V6 a multimédia és a csatlakoztathatóság korai formáinak kezelésére van felszerelve. Hálózati képességei közé tartoznak a GSM-sávok és a 3G-kapcsolathoz szükséges HSDPA, az adatátviteli sebesség pedig állítólag elérte a 3,6 Mbps-ot, ami a maga idejében elég gyorsnak számított.

A telefon 50 MB-os belső memóriával rendelkezik, ami a korszak jele, amikor a helyi tárolást gyakran külső memóriakártyákkal egészítették ki; szerencsére a telefon rendelkezik egy külön microSD-nyílással a képek, zenék és alkalmazások tárolásának bővítéséhez. A telefonkönyv akár 1000 bejegyzést is képes befogadni, kiegészítve fotóhívási lehetőséggel, valamint az utolsó 10 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívás híváslistájával.


    Ad

Kamera

A RAZR maxx V6 egyetlen 2 MP-es hátsó kamerát tartalmaz LED vakuval, amely alapvető fényképezési képességeket biztosít. Bár a modern szabványokhoz képest kezdetleges, ez a kamera elegendő volt a spontán pillanatokat megörökítő alkalmi felhasználók számára. A készülék egy videohívásokhoz tervezett VGA előlapi kamerát is tartalmaz, bár a minőség érthetően korlátozott.

Csatlakoztathatóság és akkumulátor

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a telefon rendelkezik Bluetooth 2.0-val, amely A2DP-vel rendelkezik a sztereó hangzáshoz, de hiányoznak az olyan modern kényelmi funkciók, mint a WLAN és a GPS helymeghatározás. A vezetékes kapcsolatokhoz USB 2.0 portot biztosít. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó kihagyása azonban még a maga korában is szokatlan volt, ami arra késztette a felhasználókat, hogy vezeték nélküli megoldásokat vagy adaptereket válasszanak.

A kivehető 940 mAh-s Li-Ion akkumulátor akár 375 órányi készenléti és 3 órányi beszélgetési időt tesz lehetővé. Bár ezek a számok szerények, az akkumulátor megfelelő volt a 2000-es évek eleji mobil ökoszisztéma kevésbé igényes alkalmazásaihoz.

Szoftverek és alkalmazások

A RAZR maxx V6 támogatja az olyan alapvető üzenetküldési lehetőségeket, mint az SMS, EMS, MMS és azonnali üzenetküldés, és tartalmaz egy WAP 2.0/xHTML böngészőt, valamint az Opera 8 HTML-t a korlátozott webes szörfözéshez. Az előre telepített játékok és a Java-támogatás (MIDP 2.0) könnyű testreszabást és szórakozást tesznek lehetővé. A letölthető polifonikus és MP3-as csengőhangok személyre szabott hangot adnak, és alkalmasak a hangjelzésekben egyediséget kereső felhasználók számára.

Összegzés

A Motorola RAZR maxx V6 a maga idejében körülbelül 140 EUR kiskereskedelmi árával a stílus és a funkció vonzó keverékét kínálta a korának megfelelő kompakt kialakításban. Bár a technológia mára már jóval meghaladta e telefon funkcióit, a forma és az alapvető multimédiás funkciók ötvözése a Motorola innováció iránti elkötelezettségét jelképezte. Azok számára, akik nosztalgiával gondolnak a flip-telefonok korszakára, vagy akiket érdekel a mobildesign fejlődése, a RAZR maxx V6 a mobilkommunikáció történetének egy figyelemre méltó fejezetét jelenti.


    Ad