Ad
Motorola QUENCH

Áttekintés

A Motorola QUENCH, amelyet 2010 áprilisában adtak ki az ugyanezen év februári bejelentése után, a korai Android okostelefon-technológia pillanatképét mutatja be. Elsősorban robusztus felépítéséről és praktikus funkcióiról ismert, és kezdetben megfizethető, mégis alkalmas okostelefonként került forgalomba, ami összhangban állt a Motorola azon célkitűzésével, hogy elérhető technológiát kínáljon abban a korszakban. A QUENCH a későbbi megszűnése ellenére is figyelemre méltó eszköz marad, amelyet a korban újszerű technológiai elemeket és a Motorola klasszikus dizájnfilozófiáját ötvöző, jellegzetes tulajdonságai miatt érdemes megvizsgálni.

Tervezés és kivitelezés

A 116,8 x 60 x 12,4 mm-es méretekkel és 130 grammos tömeggel a Motorola QUENCH egyensúlyt teremt a hordozhatóság és a szilárd, megbízható kézben tartás között. A telefon Mini-SIM foglalattal rendelkezik, és egy 2010-ben modernnek számító dizájnba burkolták, amelyet különösen a kapacitív trackpad - a felhasználói navigációt fokozó egyedi kiegészítő - jellemez. A Corning Gorilla Glass üveggel védett képernyő 3,1 hüvelykes, 320 x 480 pixeles felbontású. Bár a kijelző csak 65K színt támogat, és az elülső felület körülbelül 40,8%-át foglalja el, a korszaknak megfelelő volt, tisztességes vizuális élményt nyújtva, amelyet a Motorola MOTOBLUR UI Live Widgetekkel erősített, ami bizonyos fokú testreszabhatóságot és interaktivitást biztosít.

Teljesítmény és szoftver

Az Android 1.5 (Cupcake) operációs rendszerrel futó Motorola QUENCH az USA-ban Android 2.1 (Eclair) rendszerre frissíthető, és a Qualcomm MSM7201A lapkakészlettel volt felszerelve, amelyhez 528 MHz-es ARM 11 CPU és Adreno 130 GPU párosult. Ezek a specifikációk lehetővé tették az alapvető okostelefon-műveleteket. A szerény 256 MB RAM és 512 MB belső tárhely ellenére a microSDHC kártyahely, amelybe 2 GB-os kártya is belefért, alapvető fontosságú volt a tárhelybővítéshez, amit sok felhasználó nélkülözhetetlennek tartott.


    Ad

Kamera és multimédia

A QUENCH egyetlen 5 MP-es hátsó kamerát tartalmazott autofókusszal és LED vakuval, amely ésszerű fotózási képességeket biztosított, és alkalmi pillanatképek készítésére alkalmas. A videós képességek korlátozottabbak voltak, CIF felbontásban, 25 kép/mp sebességgel rögzítve, ami tükrözi a készülék középkategóriás elhelyezését. A multimédiás élmény a sztereó hangszórókkal és a 3,5 mm-es audiocsatlakozóval erős volt, ami tisztességes hanglejátszást biztosított mp3, WMA és más támogatott formátumok esetén.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A Motorola QUENCH csatlakoztathatósága a következőket tartalmazza: Wi-Fi 802.11 b/g DLNA-támogatással, Bluetooth 2.0 A2DP-vel, microUSB 2.0 és GPS A-GPS-szel a helymeghatározási szolgáltatásokhoz. A beágyazott sztereó FM rádió RDS-szel bővítette a multimédiás kínálatot. A HTML-böngésző lehetővé tette a könnyű webes szörfözést, ami jól illeszkedett a kínált HSPA hálózati sebességhez, bár a modern szabványokhoz képest korlátozott volt. Az érzékelőtámogatás, beleértve a gyorsulásmérőt, a közelségérzékelőt és az iránytűt, olyan alapvető okostelefon-funkciókat tett lehetővé, mint a képernyő automatikus forgatása és a kezdetleges navigációs képességek.

Az akkumulátor élettartama és értéke

A kivehető 1420 mAh-s Li-Po akkumulátorral működő QUENCH kategóriájában tekintélyes akkumulátor-üzemidőt produkált, akár 7 óra 30 perces beszélgetési idővel 2G hálózaton és 6 óra 40 perces beszélgetési idővel 3G hálózaton. A készenléti idő is lenyűgöző volt, így a telefon egy átlagos munkanapot gyakori újratöltés nélkül kibírt, ami jelentős előny a szakaszos áramellátással rendelkező helyeken.

Összegzés

A Motorola QUENCH a fénykorában a megbízhatóság, a funkcionalitás és a megfizethetőség kombinációját kínálta egy elegáns, fekete, fehér, édesgyökér és lila árnyalatokban kapható formájú készülékben. Az induláskor 100 EUR körüli árcédulával az Android készülékek kezdeti felfutása idején életképes választássá vált az ár és a képességek közötti egyensúlyt kereső fogyasztók számára. Bár már nem gyártják, a készülék hozzájárulása a fejlődő okostelefon-térképhez nyilvánvaló, és jól mutatja a Motorola elkötelezettségét, hogy a mobiltechnológia fejlődésének egy kulcsfontosságú időszakában praktikus, egy csipetnyi innovációval ellátott készülékeket szállítson.


    Ad