Ad
Motorola Q 11

Bevezetés

A Motorola Q 11 egy olyan készülék, amely a hagyományos okostelefon-funkciók egyedülálló keverékét hozza el a fizikai QWERTY-billentyűzettel, emlékeztetve arra a korszakra, amikor a tapintható visszajelzés a mobilkommunikáció fontos eleme volt. A 2008 decemberében megjelent Motorola Q 11 elsősorban az üzleti szakembereket és azokat a felhasználókat célozta meg, akik az üzenetküldést és a termelékenységet előtérbe helyező készüléket keresnek.

Tervezés és kivitelezés

A 117 x 64 x 11,7 mm-es méretekkel és 115 grammos tömeggel rendelkező Motorola Q 11 kompakt és könnyű, így könnyen hordozható. A dizájnt a QWERTY-billentyűzet uralja, amely ideális azoknak a felhasználóknak, akik az érintőképernyős bevitel helyett a fizikai gépelési élményt részesítik előnyben. Fekete színösszeállítása egyszerre professzionális és visszafogott. Annak ellenére, hogy a készülék gyártását már megszüntették, a készülék felépítése robusztus érzetet kelt, és a megjelenés idején alkalmas volt a mindennapi használatra.

Megjelenítés

A 2,4 hüvelykes, 65K színű TFT-kijelző a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, de 320 x 240 képpontos felbontásával méretéhez képest elegendő tisztaságot nyújtott. Bár a képernyő-test arány meglehetősen alacsony, ~23,8%, ez jellemző volt az akkori fizikai billentyűzettel ellátott telefonokra. A felhasználók számára előnyös volt az 5 irányú navigációs gomb, amely egyszerű navigációt biztosított a menükben.

Teljesítmény és operációs rendszer

A Motorola Q 11 a Microsoft Windows Mobile 6.1 Standard operációs rendszert használja. Bár a Freescale ARM 7 LTE processzor nem túl erős, az operációs rendszer könnyű feladataihoz megfelelő volt, és olyan üzleti célú alkalmazásokat célzott meg, mint az e-mail és a dokumentumszerkesztés. A 64 MB RAM-mal és 128 MB belső flashmemóriával a telefon nem nehéz multitaskingra készült, de az alapvető okostelefon-funkciókat hatékonyan tudta kezelni.

Kamera

A maga idejében az egyetlen 3,15 MP-es fő kamera LED vakuval ésszerű volt a gyors fényképek készítéséhez útközben. Alapvető videófelvételi képességeket kínált 15 kép/mp sebességgel. Az előlapi kamera hiánya azt tükrözi, hogy a készülék a multimédia helyett a termelékenységre összpontosított.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A Motorola Q 11 támogatott Wi-Fi 802.11 b/g és Bluetooth 2.1 A2DP-vel, amely mind az internetböngészési, mind a vezeték nélküli csatlakozási igényeket kielégíti. A GPS és az A-GPS szolgáltatások a navigáció segítésére kerültek integrálásra, ami az üzleti utazók számára bónusz. Nem rendelkezett azonban rádióval, és microUSB 1.1 portot használt, ami akkoriban szabvány volt, de ma már eléggé elavultnak számít.

Audio

A telefon hangszóróval volt felszerelve, de nevezetesen nem volt jelen 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami azt jelenti, hogy saját vagy Bluetooth megoldásokra volt szükség a privát zenehallgatáshoz. A készülék számos hangfájlformátumot támogatott, például MP3, AAC+, WAV és WMA formátumokat, így biztosítva a sokoldalú médialejátszást.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető Li-Ion 1170 mAh-s akkumulátorral a Q 11 akár 195 órás készenléti időt és akár 7 óra 30 perces beszélgetési időt ígért, ami meglehetősen megbízható akkumulátor-üzemidőt mutat a kor hatékony felhasználója számára.

További jellemzők

A Motorola Q 11 olyan alapvető funkciókkal készült, mint a Pocket Internet Explorer 6-on keresztül működő WAP 2.2/HTML böngésző, amely az alapvető webböngészési igényeket elégíti ki. A korszerű érzékelők hiánya jellemző volt a korabeli telefonokra, de a hétköznapi feladatokat hatékonyan megkönnyítette.

Összegzés

A 150 EUR körüli bevezető árral a Motorola Q 11 olyan felhasználóknak készült, akiknek a robusztus kialakítás, a fizikai billentyűzet és az üzleti funkciók fontosabbak a multimédiás képességeknél. Bár a mai nagy teljesítményű okostelefonok spektrumából talán nem emelkedik ki, 2008-ban a célközönség számára releváns választás volt. A készülék megszűnt státusza a technológia gyors fejlődését tükrözi, de sokak számára továbbra is nosztalgikus darab marad.


    Ad