Ad

Bevezetés
A 2005 első negyedévében bejelentett Motorola PEBL U6 figyelemre méltó belépő volt a Motorola mobiltelefonok sorába. A PEBL U6 jellegzetes kialakításával kitűnt egy olyan piacon, amely gyorsan fejlődött a fejlettebb funkciók és a karcsúbb formatervezés felé. Annak ellenére, hogy a PEBL U6 megszűnt modell, emlékezetes készülék maradt, különösen azok számára, akik értékelték egyedi esztétikáját és egyszerűségét.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola PEBL U6 egyik kiemelkedő jellemzője a kialakítása. A 86,5 x 49 x 20 mm-es méretekkel és 110 g-os tömeggel a készülék kompakt és könnyen kezelhető volt. A sima és lekerekített kagylós kialakítás kavicsszerű érzetet keltett - innen a „PEBL” elnevezés. A készülék építési minősége a maga korában szilárd volt, tapintható, puha tapintású felületével, amely kényelmessé tette a kézbe vételt. A készülék Mini-SIM-et használt, ami a korabeli telefonoknál megszokott volt.
Megjelenítés
A PEBL U6 elsődleges TFT-kijelzője 256K szín megjelenítésére volt képes, ami a korához képest megfelelő színmélységet és tisztaságot biztosított. Bár a 176 x 220 pixeles felbontású, 1,8 hüvelykes képernyő mérete viszonylag szerény 157 ppi pixelsűrűséget eredményezett, az alapvető feladatokhoz, például az üzenetek és a kapcsolatok megtekintéséhez megfelelő volt. Emellett a telefon tartalmazott egy második, 96 x 32 pixeles felbontású külső monokróm kijelzőt is, amely a készülék kinyitása nélkül is lehetővé tette a hívásértesítések és az idő ellenőrzését.
Memória és tárolás
A PEBL U6 5 MB belső tárolókapacitással nem támogatta a külső memóriakártyákat, ami a korabeli mobileszközök tipikus korlátait tükrözi. Ennek ellenére a telefon akár 1000 telefonkönyvi bejegyzés tárolására és 60 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívást tartalmazó hívásnapló vezetésére képes volt, ami elegendő funkciót biztosított a felhasználók számára a kapcsolatok és a legutóbbi tevékenységek kezeléséhez.
Ad
Kamera
A Motorola PEBL U6 egyetlen VGA-kamerával érkezett, ami 2005-ben az alapvető fotózási igények kielégítésére szabványosnak számított. Bár videofelvételi lehetőségeket kínált, a szelfikamera hiánya kiemelte, hogy a készülék elsősorban a hangkommunikációra és az alapvető multimédiás funkciókra összpontosított.
Hang és csatlakoztathatóság
A készülékből hiányzott a hangszóró, minden hangkimenetet egy fülhallgatóra irányított. A felhasználók továbbra is élvezhették a különböző riasztási típusokat, beleértve a rezgést és a letölthető polifonikus és MP3-as csengőhangokat. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya azonban jelentős korlátozást jelentett. A csatlakozási lehetőségek között szerepelt a Bluetooth 1.2, amely megkönnyítette a vezeték nélküli kommunikációt más eszközökkel, de a telefonból hiányoztak az olyan modern funkciók, mint a WLAN, a fejlett helymeghatározó rendszerek vagy a rádió. Az adatátvitelhez a felhasználóknak saját USB-kapcsolatra kellett hagyatkozniuk.
Az akkumulátor élettartama
A 820 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt PEBL U6 tisztes akkumulátor-üzemidőt biztosított. A Motorola állítása szerint a készenléti idő akár 250 óra, a beszélgetési idő pedig körülbelül 6 óra 40 perc, ami azt jelentette, hogy a felhasználók megbízható teljesítményre számíthattak az egész napos használat során, gyakori újratöltés nélkül.
Szoftver és funkciók
A PEBL U6 különböző üzenetformátumokat támogat, beleértve az SMS, EMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldést, így alkalmazkodva a különböző kommunikációs preferenciákhoz. WAP 2.0/xHTML böngészője lehetővé tette az alapvető internetböngészési képességeket. Előre betöltött játékokat is kínált, amelyekhez továbbiak is letölthetők voltak, így az alkalmi játékosok számára is megfelelő volt. A MIDP 2.0-n keresztüli Java-támogatás szintén lehetővé tette a felhasználók számára, hogy különféle alkalmazásokat futtassanak, ami némileg rugalmasabbá tette a használatot. A készülék tartalmazott egy „Push to talk” funkciót, amely a gyors hangkommunikáció innovatív eszköze.
Összegzés
A Motorola PEBL U6 annak ellenére, hogy megszűnt, a 2000-es évek közepén még mindig a 2000-es évek nagyra becsült relikviája, amely egyedi tervezési filozófiát és funkcionális egyszerűséget testesít meg. A megjelenésekor 110 EUR körüli áron kínált a korának megfelelő alapvető funkciók keverékét, és olyan felhasználók számára volt vonzó, akiknek a design és az egyszerű használhatóság fontosabb volt, mint a csúcstechnológia. Bár funkcióit és csatlakoztathatóságát tekintve nem hasonlítható a modern okostelefonokhoz, jellegzetes kialakítása és felhasználóbarát kezelőfelülete még mindig maradandó benyomást tesz azokra, akik visszatekintenek a korábbi idők mobiltechnológiájára.
Ad