Ad

Motorola One (P30 Play) felülvizsgálata
A Motorola One, más néven P30 Play egy olyan okostelefon, amely 2018-ban debütált a versenypiacon. Ez a készülék a kategóriájára jellemző funkciók egész sorát kínálja, beleértve a dual-SIM képességet és a dicséretes kijelzőt. Merüljünk el a konkrétumokban, hogy mit hoz ez a telefon, különböző szempontok szerint kategorizálva, mint például a design, a kijelző, a teljesítmény és még sok más.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola One karcsú és kompakt kialakítással rendelkezik, amely 149,9 x 72,2 x 8 mm-es méreteinek és 162 grammos súlyának köszönhetően jól fekszik a kézben. A felépítés a karcolások elleni védelem érdekében Corning Gorilla Glass által védett üveg előlapból áll. A hátlap és a keret műanyagból készült, amely bár nem olyan prémium minőségű, mint a fém vagy az üveg, hozzájárul a telefon könnyű érzetéhez. A készülék fröccsenésálló, így némi védelmet nyújt a véletlen kiömlések ellen.
Megjelenítés
Az 5,9 hüvelykes IPS LCD kijelzővel felszerelt Motorola One élénk színeket és tisztességes tisztaságot kínál a mindennapi használathoz. A körülbelül 79,2%-os képernyő-test arány jó vizuális élményt biztosít, bár a 720 x 1520 pixeles felbontás ~287 ppi sűrűséggel nem biztos, hogy kielégíti az élesebb kijelzőket kedvelő felhasználókat. Ennek ellenére a kijelző kontrasztaránya meglehetősen jó, és még közvetlen napfényben is viszonylag jól tartja magát.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Motorola One a Qualcomm Snapdragon 625-ös, 2,0 GHz-es órajelű, okta-core CPU-val fut. Az Adreno 506 GPU-val párosítva stabil és hatékony teljesítményt nyújt a legtöbb alkalmazáshoz, bár az igényesebb feladatoknál vagy a kiterjedt többfeladatos működésnél nehézségekbe ütközhet. A telefon eredetileg Android 8.1 Oreo operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető Android 10-re, kiegészítve az Android One programmal, amely biztosítja az időszerű frissítéseket és biztonsági javításokat.
Ad
Kamera képességek
A fotózás szerelmeseinek a Motorola One hátulján egy kettős kamera beállítás található, amely egy 13 MP-es elsődleges érzékelőt tartalmaz PDAF-fel. A telefon képes 4K felbontású videók rögzítésére 30fps sebességgel és 1080p felbontásban 30 és 60fps sebességgel. A LED-villanás és a panoráma mód javítja a fényképezési lehetőségeket, bár a kamera teljesítménye átlagos, és nem biztos, hogy kielégíti a fejlett fényképezési képességekre vágyók igényeit. Az előlapi 8 MP-es kamera alkalmi szelfikre és videohívásokra alkalmas, és 1080p@30fps sebességű videórögzítést támogat.
Hang és csatlakoztathatóság
A Motorola One hangélménye kielégítő a beépített hangszóróval és a klasszikus 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval. A csatlakozási lehetőségek robusztusak, beleértve a kétsávos Wi-Fi-t, a Bluetooth 5.0-t, a GPS-t és az NFC támogatást. A telefon FM-rádióval és USB Type-C porttal is rendelkezik, ami egy korabeli készülék esetében szép dolog.
Az akkumulátor élettartama és további funkciók
A Motorola One egyik erőssége az akkumulátor élettartama. A 3000 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Ion akkumulátor 102 órás üzemidővel rendelkezik, így egyetlen feltöltéssel kényelmesen kibír egy teljes napot. A 15 W-os gyorstöltési képesség segít az akkumulátor gyors feltöltésében. További érzékelők, mint a hátlapi ujjlenyomat-olvasó, gyorsulásmérő, giroszkóp, közelségérzékelő és iránytű, egészítik ki a funkciókészletet.
Végső gondolatok
Összességében a Motorola One (P30 Play) egy szerény, de képes készülékként jelenik meg, amely kiegyensúlyozott ajánlatot kínál a mindennapi felhasználók számára. A dizájnja modern, a teljesítménye elegendő a rendszeres feladatokhoz, az akkumulátor élettartama pedig lenyűgöző a kategóriájához képest. Bár nem biztos, hogy a power felhasználóknak vagy a fotózás szerelmeseinek tetszeni fog, megbízható választás azok számára, akik egyszerű okostelefon-élményt keresnek, különösen az Android One támogatásával, amely biztonságosabb és frissített szoftverkörnyezetet biztosít. Az induláskor körülbelül 300 eurós árával megfelelő értéket kínál azoknak, akik a szoftveres támogatást és a hozzáértő hardvert helyezik előtérbe.
Ad