Ad

Motorola MT810lx felülvizsgálata
A 2010 novemberében bemutatott Motorola MT810lx a korához képest viszonylag fejlett funkciók érdekes keverékét kínálja. Bár azóta megszűnt, ez a készülék továbbra is érdekes visszatekintést nyújt a korai okostelefon-fejlesztésre, különösen az érintéses funkciók és a multimédiás funkciók mobilkommunikációba történő integrálásában.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola MT810lx egy masszív telefon, amelynek méretei 108,6 x 55,5 x 18,1 mm, így kompakt, de meglehetősen terjedelmes a modern, vékony kialakítású telefonokhoz képest. A 173 grammos súlya miatt kézben tartva jelentősnek tűnik, és a tartósság érzetét kelti. A telefon Mini-SIM-et használ, felépítése pedig egyszerű, funkcionális esztétikával, amely olyan felhasználók számára vonzó, akik értékelik a szolid, díszítés nélküli készülékeket.
Megjelenítés
A telefon 3,2 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely akár 16 millió szín megjelenítésére is képes. Ez a korszakában ez volt az okostelefonok szabványos beállítása, amely az élénk és tiszta képi megjelenítésre összpontosított, bár a rezisztív technológia azt jelenti, hogy a felhasználók az érintéses interakciókban kevésbé folyékonyak lehetnek a kapacitív képernyőkhöz képest. A 480 x 854 pixeles felbontással és körülbelül 306 ppi sűrűséggel büszkélkedő kijelző meglehetősen éles képi megjelenítést kínál. A külső kapacitív kijelző kiegészítő célokat szolgál, ami azt mutatja, hogy a telefon igyekszik ötvözni a praktikumot a stílussal.
Teljesítmény és platform
Az Android-alapú OPhone 2.0 rendszeren működő Motorola MT810lx a hagyományos Android-funkcionalitás és az akkori kínai mobilpiacra szabott egyedi, lokalizált testreszabás között mozog. A telefont a TI OMAP 3430 lapkakészlet hajtja, amely egy 600 MHz-es Cortex-A8 CPU-t és egy PowerVR SGX530 GPU-t használ. Bár ez a hardver mai mércével mérve nem támogatja az energiaigényes alkalmazásokat, a korszak okostelefonos igényeit elfogadható hatékonysággal kezelte. Az 512 MB belső memóriával és RAM-mal éppen elegendő helyet biztosít az alapvető alkalmazásoknak és médiának; a microSDHC-kártya foglalata lehetővé teszi a tárolási lehetőségek bővítését.
Ad
Kamera
A Motorola MT810lx fényképezését egyetlen 5 MP-es, autofókuszos, LED-es vakuval ellátott hátlapi kamera segíti. Ez a beállítás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tisztességes képeket készítsenek, és 720p sebességű videókat rögzítsenek 20fps sebességgel, ami lenyűgöző volt az alkalmi fényképezéshez a megjelenési időszak körül. A készülék egy VGA előlapi kamerát is tartalmaz, amelyet elsősorban egyszerű videohívásokhoz, a kommunikációs igények áthidalásához terveztek.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangfunkciók közé tartozik a hangszóró és a szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami biztosítja a kompatibilitást az audió tartozékok széles skálájával. A csatlakoztatási lehetőségek a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.1 A2DP-támogatással a kihangosított hívások és a vezeték nélküli audió streaming alapvető elemeire terjednek ki. A GPS-funkciót az A-GPS-támogatás fokozza, olyan navigációs képességeket kínálva, amelyek az okostelefonokban a kezdetektől fogva alapfelszereltségnek számítanak.
További jellemzők
Az egyik figyelemre méltó előny volt a sztereó FM rádió RDS-szel és a CMMB mobil TV-vel, amely az útközben médiát fogyasztó felhasználóknak szól. A készülék számos érzékelőt, köztük gyorsulásmérőt és iránytűt is tartalmaz, és támogatja a HTML böngészést az alapvető internetes navigációhoz. A microUSB 2.0 port egyszerű adatátviteli és töltési lehetőségeket biztosít.
Az akkumulátor élettartama
A telefon energiáját egy cserélhető 1140 mAh-s Li-Ion akkumulátorból nyeri, amely a specifikációk szerint akár 190 órát is kibír készenléti állapotban, és akár 7 óra beszélgetési időt is lehetővé tesz. Bár ez a mai mobil szabványok szerint szerénynek tűnik, a megjelenés idején ez egy ésszerű kapacitás volt a mérsékelt használati szokásokkal rendelkező felhasználók számára.
Összegzés
Összefoglalva, a Motorola MT810lx egy pillanatképet nyújt a 2010-es évek eleji okostelefon-technológiáról, egyesítve az érintésalapú felületeket a multimédiás és kommunikációs funkciókkal. Bár ma már elavultnak tűnhet, a telefon jól szolgálta a célját az élettartama alatt, és a robusztus és funkcionális mobilélményt kereső felhasználóknak szolgált. Az olyan alapvető funkciókra való összpontosítása, mint a tisztességes kamera, az alapvető okostelefon-csatlakozási és multimédiás képességek, aláhúzza az innováció és az egyszerűség ötvözésére irányuló tervezési filozófiáját.
Ad