Ad

Bevezetés
A Motorola MOTOKEY Mini EX109, amelyet 2011 augusztusában mutattak be, és amelynek gyártása mára megszűnt, egy szerény készülék volt, amely azoknak kedvezett, akik egy praktikus és kedvező árú, fizikai QWERTY-billentyűzettel ellátott funkciótelefonra vágytak. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonok csengettyűivel és sípjaival, megfizethetősége és alapvető funkciói a maga idejében vonzóvá tették, különösen a szöveges felhasználók számára.
Tervezés és kivitelezés
A telefon kompakt, 102 x 59,5 x 12,8 mm-es méreteinek és a mindössze 87 grammos könnyű súlyának köszönhetően rendkívül hordozható és könnyen hordozható. Egyszerű és kissé használati esztétika jellemezte, fizikai QWERTY-billentyűzettel, amely tapintható visszajelzést nyújtott a fizikai billentyűkkel való gépelés iránt nosztalgiázók számára. A készüléket úgy tervezték, hogy támogassa a Dual SIM-kártyákat, így a felhasználók két külön vonalat kezelhettek, ami hasznos funkció a gyakran utazók vagy a munkahelyi és személyes számok között egyensúlyozók számára.
Megjelenítés
A MOTOKEY Mini EX109 egy 2,0 hüvelykes TFT kijelzővel büszkélkedhet, melynek felbontása 220 x 176 pixel. A 141 ppi körüli pixelsűrűséggel a képernyő legfeljebb alapszintű volt, SMS-ek és egyszerű grafikák megjelenítésére volt alkalmas, de nem médiafogyasztásra. A képernyő-test arány meglehetősen alacsony, körülbelül 20,7% volt, ami akkoriban elfogadható kompromisszum volt, tekintve, hogy a készülék elsősorban az SMS-ezésre és a telefonálásra összpontosított.
Kamera
Az egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával felszerelt telefon nem a fotózás szerelmeseinek készült. Alapvető képkészítést és 14 kép/mp sebességű videofelvételt tett lehetővé - ez csak a legkezdetlegesebb pillanatképek készítésére volt alkalmas. Nem volt előlapi kamera, ami megfelel a rendeltetésének egy olyan korszakban, amikor a szelfik és a videohívások még nem voltak mindenütt jelen.
Ad
Audio és kommunikációs funkciók
A telefon alapszintű hangrendszerrel rendelkezett, amely egy hangszórót és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmazott, ami a megjelenése idején szabványos volt a készülékeknél. A kommunikációs lehetőségek meglehetősen korlátozottak voltak, nem volt WLAN a Wi-Fi kapcsolathoz, de támogatta a Bluetooth 2.1-t, amely lehetővé tette a vezeték nélküli kapcsolatot más eszközökkel. A készüléket sztereó FM-rádióval szerelték fel, amely adatforgalom nélkül nyújtott szórakozást. Feltűnő volt azonban az olyan modern csatlakozási lehetőségek hiánya, mint a GPS helymeghatározás vagy az NFC, ami kiemelte egyszerű kommunikációs eszközként betöltött szerepét.
Memória és tárolás
A MOTOKEY Mini EX109 50 MB belső tárhelyet kínált, de ezt egy dedikált microSDHC kártyahely egészítette ki. A készülékhez 2 GB-os microSDHC kártya járt, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy alapvető médiát és fájlokat tároljanak. A telefonkönyv kapacitása 200 bejegyzésre volt korlátozva, fotóhívás lehetőséggel, ami megfelel azoknak a felhasználóknak, akik egyszerű névjegyzéket szeretnének vezetni.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 750 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látta el energiával, ami a nem fejlett funkciókhoz elegendő volt. Az akkumulátor élettartama lenyűgöző, akár 500 órás készenléti idővel és 8 óra 20 perces beszélgetési idővel büszkélkedhetett, így a modern okostelefonokhoz képest hosszabb ideig megbízható volt két töltés között.
Szoftver és további funkciók
Korlátozott képességei ellenére az EX109 alapszintű SMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldésre alkalmas, alapvető kommunikációs igényeket kielégítő üzenetküldő funkciót kínált. Néhány beépített játék és Java-támogatás gondoskodott a könnyed szórakozásról. A készülék tartalmazott közösségi hálózati alkalmazásokat is, bár ezek alapszintűek voltak, és nem hasonlíthatók össze a modern alkalmazások élményével.
Összegzés
A Motorola MOTOKEY Mini EX109 mai szemmel nézve elavultnak tűnhet, de 2011-ben jól szolgálta a célját, mint költséghatékony és alapvető kommunikációs eszköz. Fizikai billentyűzete a fizikai billentyűzetet a gépeléshez előnyben részesítő felhasználóknak kedvezett, a kettős SIM-funkció pedig bónusz volt azok számára, akiknek a különböző telefonvonalak kezelésében rugalmasságra volt szükségük. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonok fejlett funkcióival és csatlakoztathatóságával, továbbra is emlékeztet egy olyan korszakra, amikor az egyszerűség és a funkcionalitás volt a kulcs. Eredeti, 60 EUR körüli ára tükrözi, hogy megfizethető belépő szintű készülékként pozicionálták.
Ad