Ad
Motorola Moto Z Force

Tervezési és építési minőség:

A Moto Z Force a 155,9 x 75,8 x 7 mm-es méretével és 163 grammos súlyával elegáns kialakításáról ismert. Prémium érzetet kelt, szilárd felépítéssel, elsősorban a törésálló képernyőnek köszönhetően, amely kiváló védelmet nyújt a véletlen leejtések ellen. A telefon teste és súlya jól kiegyensúlyozott a könnyű kezelhetőség érdekében, biztosítva, hogy ne érezzük sem túl nehéznek, sem túl törékenynek. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya ellenére - ami akkoriban egyre növekvő trend volt - a Moto Z Force USB Type-C portot is tartalmazott, amely a mágneses csatlakozón keresztül sokoldalúságot kínált a Moto Mods néven ismert, felpattintható kiegészítők számára.

Megjelenítés:

A Moto Z Force 5,5 hüvelykes AMOLED kijelzője figyelemre méltó volt az élénk színvisszaadás és az élesség miatt. Az 1440 x 2560 pixeles felbontással és a lenyűgöző, körülbelül 535 ppi-s pixelsűrűséggel a kijelző éles és tiszta képi megjelenítést kínált, így kiválóan alkalmas médiafogyasztásra. Az AMOLED technológia is hozzájárult a mély feketékhez és az élénk színekhez, javítva az általános megtekintési élményt. A kissé csökkentett, körülbelül 70,3%-os képernyő-test arány tükrözi a korát, kényelmes nézőteret biztosítva túlságosan keskeny keret nélkül.

Teljesítmény:

A Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820 lapkakészlet által hajtott Moto Z Force négymagos CPU-konfigurációjának köszönhetően erőteljes teljesítményt nyújt. Két 2,15 GHz-es és két 1,6 GHz-es Kryo mag között megosztva viszonylag könnyen kezelte a többfeladatos feladatokat és a játékokat. Az Adreno 530 GPU-val és a 4 GB RAM-mal párosítva a készülék megfelelő hatékonysággal tudta kezelni a grafikusan intenzív alkalmazásokat. A microSDXC kártyahely beépítése bővítette a tárolási rugalmasságot, kiegészítve a belső 32 GB-os vagy 64 GB-os lehetőségeket. Az eredetileg Android 6.0.1 Marshmallow operációs rendszerrel szállított készüléket Android 8.0 Oreo operációs rendszerre lehetett frissíteni, biztosítva a hozzáférést a továbbfejlesztett funkciókhoz és biztonsági frissítésekhez.


    Ad

Kamera:

A Moto Z Force kamera beállítása meglehetősen versenyképes volt a maga idejében. A fő kamera 21 MP-es érzékelőt tartalmazott f/1,8-as rekeszértékkel, lézeres autofókusszal, optikai képstabilizátorral (OIS) és kettős LED-es kéttónusú vakuval, ami javította a gyenge fényviszonyok közötti teljesítményt és az általános képminőséget. Emellett 4K videofelvételt is kínált 30 kép/mp sebességgel, amelyet 1080p 30 és 60 kép/mp sebességgel is kiegészített. Az 5 MP-es előlapi kamera, bár szerény volt, saját LED-es vakuval rendelkezett, ami még gyenge fényviszonyok között is tisztességes szelfi készítést tett lehetővé.

Csatlakoztathatóság és funkciók:

A Moto Z Force teljes mértékben fel volt szerelve modern csatlakozási lehetőségekkel, beleértve a kétsávos Wi-Fi-t, a Bluetooth 4.1 aptX-szel, az NFC-t az érintés nélküli fizetésekhez, valamint az olyan átfogó helymeghatározó rendszereket, mint a GPS és a GLONASS. Hiányzott azonban a rádiós opció, ami a rádiózás szerelmeseinek kisebb hátrányt jelenthetett. A Moto Z Force egyik érdekes aspektusa volt a Moto Modokkal való kompatibilitása, vagyis a felcsatolható kiegészítőkkel, amelyekkel bővíthetők vagy új funkciókat adhatnak hozzá, ezáltal meghosszabbítva a készülék hasznosságát és élettartamát.

Az akkumulátor élettartama:

A készüléket egy nem cserélhető, 3500 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálta, amely 88 órás, dicséretes tartósságot biztosított. Ez a lenyűgöző akkumulátor-üzemidő a mérsékelt és a nehéz felhasználóknak egyaránt megfelelt, biztosítva, hogy a készülék egy egész napos változatos használatot is kibírjon. A 15 W-os vezetékes töltés ésszerű feltöltési sebességet biztosított, jelentősen csökkentve az állásidőt.

Összefoglalva, a Motorola Moto Z Force kiemelkedett törésálló kialakításával, élénk kijelzőjével és a Moto Modok révén nyújtott moduláris képességeivel. A Snapdragon 820 által meghajtott teljesítménye, valamint a sokoldalú csatlakozási lehetőségek és a szilárd akkumulátor-üzemidő a maga idejében figyelemre méltó versenytárssá tette az okostelefonok piacán. Annak ellenére, hogy a Moto Z Force megszűnt, maradandó benyomást hagyott a moduláris kialakítás és a robusztus építési minőség terén.


    Ad