Ad

Bevezetés
A Motorola Moto Z egy figyelemre méltó belépő volt a csúcskategóriás okostelefonok piacára még 2016-ban, amelynek célja az volt, hogy mind a karcsú dizájnnal, mind az innovatív moduláris funkciókkal kitűnjön. Az év szeptemberében megjelent Moto Z megmutatta a Motorola azon törekvését, hogy a stílusos esztétikát és az átalakító technológiát ötvözze. Mint minden készülék esetében, a tartós vonzerő értékeléséhez a különböző aspektusokat kell megvizsgálni, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményen át az általános használhatóságig.
Tervezés és kivitelezés
A Moto Z merész lépést tett a formatervezés terén, a karcsúságot hangsúlyozva a tartósság feláldozása nélkül. A mindössze 5,2 mm-es vastagságával és 136 grammos súlyával a Moto Z korának egyik legvékonyabb okostelefonja volt. Modern és minimalista megjelenéssel büszkélkedhetett, amelyet az előlapon Gorilla Glass 4, a hátlapon és a vázon pedig alumínium kombinációja zárt körül. Vékony méretei ellenére a telefon masszívnak tűnt, és prémium érzetet keltett a kézben. Az egy vagy két Nano-SIM beállítási lehetőség rugalmasságot biztosított a felhasználók számára, bár a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya figyelemre méltó eltérés volt a konvenciótól, jelezve az iparág gyors elmozdulását a vezeték nélküli audio megoldások felé.
Megjelenítés
A Moto Z kiemelkedő jellemzője az 5,5 hüvelykes AMOLED kijelző, amely élénk színeket és mély kontrasztokat kínál, ami ettől a technológiától elvárható. Az 1440 x 2560 pixeles Quad HD felbontás és a körülbelül 535 ppi-s pixelsűrűség éles, tiszta képi megjelenítést biztosított, így ideális multimédia-fogyasztásra. A Gorilla Glass 4 védelem extra tartósságot biztosított a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Moto Z a félelmetes Qualcomm Snapdragon 820 lapkakészleten futott, amelyet egy Adreno 530 GPU kísért, biztosítva a robusztus teljesítményt mind az amerikai, mind a globális változatokban. Eredetileg Android 6.0.1 (Marshmallow) operációs rendszerrel indult, de frissíthető volt Android 8.0 (Oreo) operációs rendszerre, így jelentős ideig a korszerű szoftverfunkciókkal tartotta magát a piacon. A 4 GB RAM-mal és 32 GB vagy 64 GB-os belső tárolási lehetőséggel, amely egy külön microSD-nyíláson keresztül bővíthető, a készülék bőséges helyet és hatékonyságot biztosított a multitaskinghoz és a tárolási igényekhez.
Ad
Kamera rendszer
A Moto Z kamerabeállítása egy 13 MP-es fő fényképezőgépet tartalmazott f/1,8 rekeszértékkel, optikai képstabilizátorral, lézeres autofókusszal és kettős LED-es kéttónusú vakuval. Ez a konfiguráció lehetővé tette a kiváló minőségű képek rögzítését tisztességes gyenge fényviszonyok mellett. A videós képességek is lenyűgözőek voltak, támogatva a 4K rögzítést 30fps sebességgel és az 1080p-t 60fps sebességgel. A szelfikhez az 5 MP-es előlapi kamera LED vakuval megfelelőnek bizonyult, különösen gyenge fényviszonyok között, bár a hátsó kamerához képest kevésbé volt lenyűgöző a részletesség és a minőség tekintetében.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakozási lehetőségek átfogóak voltak, az LTE-től és a kétsávos Wi-Fi-től kezdve a Bluetooth 4.1-en át az NFC-ig, lefedve a felhasználók gyors adatátvitelre, megosztásra és érintés nélküli fizetésre vonatkozó igényeit. A készülék támogatta az USB Type-C-t, és mágneses csatlakozóval volt felszerelve a Moto Modok számára - ez az egyedülálló funkció lehetővé teszi a moduláris fejlesztéseket, például jobb hangzást, további akkumulátort vagy akár egy projektort.
Az akkumulátor élettartama
A Moto Z egy 2600 mAh-s nem cserélhető akkumulátort tartalmaz, ami a nagy teljesítményű funkciókat tekintve viszonylag kicsi. Bár támogatta a 15 W-os vezetékes töltést, ami lehetővé tette a gyors feltöltést, az akkumulátor élettartama szerény volt, körülbelül 53 óra kitartást kínálva. Ez azt jelentette, hogy az erős igénybevételű felhasználóknak gyakrabban kellett tölteniük, ami potenciális hátrányt jelentett a sokat mozgásban lévők számára.
Összegzés
Összefoglalva, a Motorola Moto Z egy előremutató készülék volt, amely kiemelte a Motorola innovációs hajlandóságát. Ultravékony kialakításával, kiváló minőségű kijelzőjével, moduláris funkcióival és szilárd teljesítményével az egyedi okostelefon-élményt kereső tech-rajongóknak kedvezett. Az olyan kompromisszumok azonban, mint a fejhallgató-csatlakozó kihagyása és a szerény akkumulátor-üzemidő, csökkenthetik a hagyományosabb funkciókat kereső vagy töltés nélküli hosszabb használatra vágyó felhasználók vonzerejét. Összességében a Moto Z továbbra is az okostelefonok evolúciójának egy lenyűgöző fejezete, amely a dizájn és a modularitás merész integrációjáról maradt emlékezetes.
Ad