Ad

Bevezetés
A 2011-ben megjelent Motorola MOTO XT882 egy olyan okostelefon, amely megtestesíti korának technológiai vívmányait. A számos csatlakozási lehetőséggel rendelkező és többfeladatos munkavégzésre tervezett telefon a közép- és felső kategóriás piaci szegmens meghódítását célozta meg. A készüléket a dual-SIM-képesség jellemezte, amely olyan felhasználók által keresett funkció volt, akiknek egyetlen készüléken kellett egyensúlyt teremteniük a munka és a magánélet között. Bár már nem gyártják, a specifikációk megértése betekintést nyújt a korszak okostelefonos tájképébe.
Tervezés és megjelenítés
A 122,1 x 62,5 x 13,1 mm-es méretekkel és 136,5 g-os tömeggel a Motorola MOTO XT882 kényelmesen illeszkedik a kézbe, jelentős érzetet nyújt anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A telefon mini-SIM-konfigurációt alkalmaz, felépítése pedig robusztus, az okostelefonokra akkoriban jellemző műanyag test jellemzi. A kijelző egy 4,0 hüvelykes TFT képernyő, amelynek felbontása 540 x 960 pixel, ami körülbelül 275 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a sűrűség nem vetekszik a modern nagyfelbontású kijelzőkkel, a maga idejében tiszta és tisztességes képi megjelenítést biztosított webböngészéshez és videolejátszáshoz. A képernyő érzékenységét a Motorola MOTOBLUR UI-ja támogatta, amely az Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerre rétegzett felhasználóbarát felületet biztosított.
Teljesítmény és szoftver
A kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és az Nvidia Tegra 2 AP20H lapkakészlettel működő XT882-t a teljesítmény hatékonyságára tervezték. Az ULP GeForce GPU integrálása lehetővé tette az ésszerűen sima grafikus megjelenítést, ami fokozta a játékélményt az Android akkoriban növekvő ökoszisztémájában. Az 512 MB RAM-mal a készülék képes volt mérsékelt multitaskingra, ami a 2010-es évek elején kulcsfontosságú követelmény volt a felhasználók számára. A nehéz alkalmazások azonban a határait feszegethetik. A készülék előretelepített Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel érkezett, amely az elődökhöz képest nagyobb teljesítményt és jobb energiagazdálkodást kínált.
Ad
Kamera képességek
A 8 MP-es fő kamera autofókusszal és kettős LED vakuval a maga idejében kiemelkedő funkció volt, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy még gyenge fényviszonyok között is minőségi fényképeket készítsenek. Támogatta az 1080p-s, 30 kép/mp sebességű videofelvételt, ami a korszak okostelefonjainál magas színvonalúnak számított. Az előlapi VGA-kamera azonban meglehetősen egyszerű volt, videohívásokhoz megfelelő, de a mai szabványokhoz képest gyenge minőségű szelfikészítéshez.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A MOTO XT882 számos csatlakozási lehetőséget tartalmaz. A telefon támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g szabványt, amely hotspotként is használható. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel biztosítja a felhasználók számára a vezeték nélküli tartozékokhoz való csatlakozást, bár ez kevésbé fejlett, mint a mai verziók. A GPS és A-GPS funkciók a pontos helymeghatározás érdekében szerepelnek a készülékben, bár a rádió hiánya egyes felhasználók számára hátrányt jelenthet. Emellett a microUSB 2.0 port és a HDMI-port növeli a készülék csatlakoztathatóságát a médiaátvitelhez és a kijelzőtükrözéshez.
Az akkumulátor élettartama és egyéb
A kivehető 1880 mAh-s Li-Ion akkumulátorral a felhasználók akár 200 óra készenléti időre és több mint 8 óra beszélgetési időre számíthatnak, ami megfelelő üzemidőt biztosít egy napi használathoz, bár a modern szabványok szerint nem kivételes. A telefon olyan színekben, mint az Electric Magic Black és a White Beam elérhetővé tétele személyre szabhatóvá tette a felhasználók számára. A MOTO XT882 megjelenésekor 230 EUR körüli áron versenyképes opciót kínált a jól felszerelt okostelefont kereső fogyasztók számára.
Összegzés
A Motorola MOTO XT882 a 2010-es évek elején a teljesítmény, a csatlakoztathatóság és a kamerafunkciók közötti egyensúlyt példázta. Annak ellenére, hogy képességei a mai szabványok szerint korlátozottak voltak, a maga korában megbízható készülékként szolgált, amely a felhasználók széles körét szolgálta ki. Megszűnése annak a korszaknak a végét jelzi, amikor az okostelefonok elkezdték a kétmagos processzorok és a továbbfejlesztett multimédiás funkciók kompakt formába történő integrálását. A technológia fejlődésével az olyan készülékek, mint az XT882, előkészítették az utat a ma már magától értetődőnek tartott innovációknak.
Ad