Ad

Bevezetés
A 2009 végén megjelent Motorola MOTO XT702 egy olyan okostelefon, amely a mobiltechnológia átmeneti szakaszát testesíti meg, a hagyományos telefondizájntól az érintőképernyős korszak felé terelve. Korai Android-készülékként bepillantást enged a korai szakaszába annak, ami a ma használt modern okoseszközökké fejlődött. Jellegzetes QWERTY-billentyűzete és tartós teste jelentős vonzerőt jelentett a korabeli mobilfelhasználók számára, különösen az üzleti és szöveges felhasználók számára, akik a fizikai billentyűzetet részesítették előnyben a virtuális billentyűkkel szemben.
Tervezés és megjelenítés
A Motorola MOTO XT702 formatervezése a 115,8 x 60 x 13,7 mm-es kompakt méreteivel és a jelentős, 165 grammos tömegével tűnik ki. Ezt a robusztus felépítést pozitív tulajdonságként értékelték, amely tartósságot ígér. A készülékben egy kicsúsztatható QWERTY-billentyűzet található, ami fontos értékesítési szempont volt azon felhasználók számára, akik értékelték a gépeléshez szükséges tapintható visszajelzést. A TFT-kijelző 3,7 hüvelykes, 480 x 854 pixeles felbontással, hüvelykenként körülbelül 265 pixeles felbontással. Bár a mai mércével mérve szerény, ez a kijelző akkoriban elég élesnek számított, és a Corning Gorilla Glass védelme kiegészítette, ami a karcolásokkal és a leejtésekkel szembeni ellenállóképességet növelte.
Hardver és teljesítmény
A motorháztető alatt a MOTO XT702-t a TI OMAP 3430 lapkakészlet hajtja, 600 MHz-es Cortex-A8 CPU és PowerVR SGX530 GPU kíséretében. Ez a kombináció a korszaknak megfelelő teljesítményt nyújtott, és az alapvető okostelefonos feladatokat, mint a böngészés, az e-mailezés és a korai alkalmazások futtatása az Android 2.1 Eclair operációs rendszeren. A telefon memóriája 512 MB belső tárhelyből és 256 MB RAM-ból áll, a microSDHC kártyahely támogatása pedig lehetővé teszi a bővíthető tárhelyet - ami létfontosságú a felhasználók számára, akik több médiát és alkalmazást szeretnének tárolni.
Ad
Kamera és multimédia
A készülék 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és kettős LED vakuval rendelkezik, és annak idején képes viszonylag jó képeket készíteni a közösségi megosztáshoz vagy az útközbeni pillanatképekhez. Emellett támogatja a 480p felbontású, másodpercenként 24 képkockás videofelvételt is. Az előlapi kamera hiánya azonban hátrányt jelenthet a szelfikészítésben vagy videohívásokban érdekelt felhasználók számára, amelyek már akkoriban is népszerűvé váltak. A multimédiás funkciók közé tartozik a meglepően erős sztereó hangszóró-összeállítás és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely tisztességes hanglejátszást biztosít a zenék és videók lejátszásához.
Csatlakoztathatóság és extrák
A MOTO XT702 támogatja a GSM és HSPA hálózatokat, amelyek már 2009-ben is lefedték a felhasználók alapvető csatlakozási igényeit. A Wi-Fi (802.11 b/g) és a Bluetooth 2.1 A2DP támogatással megvalósítható vezeték nélküli kapcsolat, míg a GPS és az A-GPS a Motorola Motonav szoftverével együtt megbízható navigációs lehetőségeket biztosított. Bár a készülékből hiányzik a rádiós funkció, az adatátvitelhez és töltéshez microUSB 2.0 portot tartalmaz.
Akkumulátor és egyéb
A készüléket egy cserélhető 1390 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálja, amely a korszak okostelefonjainál meglehetősen szabványos volt, és a használattól függően akár 240 órányi készenléti időt és 7 órányi beszélgetési időt is kínál. Az akkumulátor könnyű cseréjének lehetősége további előny volt, mivel meghosszabbította a készülék élettartamát, és kényelmet nyújtott a tartalékot magával hordó felhasználóknak. A 150 EUR körüli árú készüléket a korához képest megfizethető, robusztus funkciókkal rendelkező belépő szintű okostelefonként pozícionálták.
Összegzés
A Motorola MOTO XT702 az okostelefonok fejlődésének egy olyan korszakát örökíti meg, amikor jelentős hangsúlyt fektettek a hagyományos és az újszerű technikai interakciók kombinálására - ezt példázza a fizikai billentyűzet és az egyik korai Android rendszer. Bár specifikációi a modern szabványok szerint egyszerűek lehetnek, masszív felépítése, teljes billentyűzetkiosztása és megbízható alapfunkciói funkcionális választássá tették a funkciótelefonokról az okostelefonokra áttérő felhasználók számára. Bár mára már nem gyártják, nosztalgikus emlék marad a mobiltechnológia változó paradigmáinak.
Ad