Ad
Motorola MOTO XT316

Bevezetés

A 2011 júliusában megjelent Motorola MOTO XT316 nosztalgikus pillantást vet az okostelefonok kezdeti időszakába. Kompakt és praktikus kialakításával ez a készülék a fizikai QWERTY-billentyűzetet és az egyszerű Android-élményt kedvelő felhasználóknak szól. Bár az XT316 már nem készül, betekintést nyújt a mobiltechnológia fejlődésébe, és továbbra is funkcionális opció marad az alapvető kommunikációs igényekkel rendelkezők számára.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola MOTO XT316 kompakt és robusztus kialakítású, 116,5 x 58 x 13,5 mm-es méretekkel és mindössze 110 g-os tömeggel rendelkezik. A készülék teste fizikai QWERTY billentyűzetet tartalmaz, amely növeli a gépelési pontosságot, és a tapintható visszajelzéshez szokott felhasználóknak is tetszik. A praktikumot szem előtt tartva készült, a telefon masszív felépítésű, és kényelmesen elfér egy kézben. A mini-SIM foglalat aláhúzza a telefon vintage vonzerejét, a fekete színpaletta pedig kiegészíti a klasszikus megjelenést. A fejre vonatkozó 0,96 W/kg és a testre vonatkozó 1,11 W/kg SAR-értékek azt jelzik, hogy a telefon megfelel a rádiófrekvenciás energiaexpozícióra vonatkozó biztonsági előírásoknak.

Megjelenítés

Az XT316 2,8 hüvelykes TFT-kijelzője 256K színt támogat, ami a mai szabványokhoz képest szerény megjelenítési élményt nyújt. A képernyő 240 x 320 pixeles felbontása körülbelül 143 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami a korabeli okostelefonokra jellemző. Kis mérete és alacsony felbontása ellenére a kijelző elegendő az olyan alapvető feladatokhoz, mint az SMS-ezés és a telefonálás. A képernyő korlátozott, 35,9%-os képernyő-test aránya azonban szűkösnek tűnhet a modern médiafogyasztáshoz.

Teljesítmény és szoftver

A Qualcomm MSM7227-1 Snapdragon S1 chipset 600 MHz-es ARM 11 CPU-val és Adreno 200 GPU-val ellátott XT316 nem büszkélkedhet lenyűgöző teljesítménnyel a jelenlegi ipari szabványok szerint. A maga idejében azonban megfelelő feldolgozási teljesítményt nyújtott az alapvető okostelefon-funkciókhoz, például a webböngészéshez és az egyszerű alkalmazások futtatásához. A készüléket Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel szállították, de az Android 2.3 (Gingerbread) rendszerre lehetett frissíteni, így a felhasználók valamivel fejlettebb funkciókhoz és alkalmazásokhoz férhettek hozzá. Bár korlátozott, az 512 MB-os belső tárhely és a 256 MB RAM bővíthető volt egy külön microSDHC foglalaton keresztül.


    Ad

Kamera

A MOTO XT316 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely képes alapvető fényképek rögzítésére és 480p@24fps sebességű videofelvételre. Nincs előlapi kamera, ami megfelel a korabeli okostelefonok normáinak, de elriaszthatja azokat, akik videohívásokat vagy szelfiket szeretnének készíteni. Bár a kamera funkciói kezdetlegesek, az alapvető fotózási igényeket hatékonyan szolgálja ki a mindennapi pillanatok és a dokumentálás során.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A készülék támogatja a GSM és HSPA hálózati technológiákat, a 2G-sávok 850 és 1900 MHz között, a 3G-sávok pedig a HSDPA 850 és 2100 MHz-es sávjait foglalják magukban. Csatlakoztathatósági csomagja Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP és EDR támogatással, GPS A-GPS képességekkel és microUSB 2.0, így kellően sokoldalú a tipikus kommunikációs feladatokhoz. Ezenkívül rendelkezik FM-rádióval RDS-szel és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ami jelentős a hagyományos média- és audiointerfészeket értékelő felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama

A(z) Motorola MOTO XT316 kivehető Li-Ion 1420 mAh akkumulátorral működik, amely akár 648 óra készenléti időt és akár 8 óra beszélgetési időt kínál 3G hálózatokon. Ez a hosszú akkumulátor-üzemidő a telefon hatékonyságát és a hardver energiaigényét jelzi, így a felhasználók számára hosszabb használati időt biztosít két töltés között.

Összegzés

A Motorola MOTO XT316 körülbelül 50 eurós induló árával megfizethető opciót jelentett a megbízható, egyszerű, fizikai billentyűzettel ellátott okostelefont keresők számára. A mobiltechnológia átmeneti szakaszát tükrözi a funkciótelefonoktól a kifinomultabb okoskészülékek felé vezető úton. Bár a gyártása megszűnt, és a csúcstechnológiás okostelefonok által uralt piacon már kevésbé releváns, az XT316 továbbra is megmaradt a maga helyén az egyszerűséget és a funkciót a formával és a funkciókkal szemben előnyben részesítő felhasználók számára.


    Ad