Ad
Motorola Moto X

Bevezetés

A Motorola Moto X, amelyet először 2013 augusztusában jelentettek be és adtak ki, jelentős fordulópontot jelentett a Google tulajdonában lévő Motorola számára. Ezt a telefont azzal a vízióval vezették be, hogy a nagy teljesítményt testreszabható esztétikával hozza el a piacra. Bár a Moto X-et végül megszüntették, innovatív funkcióival és dizájnfilozófiájával kitörölhetetlen nyomot hagyott az okostelefon-iparban. Ebben az áttekintésben a Moto X-et meghatározó különböző szempontokba merülünk bele, beleértve a hálózati képességeket, az építési minőséget, a kijelzőt, a hardvert, a kamerát, a csatlakoztathatóságot, az akkumulátor élettartamát és az egyedi funkciókat.

Tervezés és kivitelezés

A Moto X ergonomikus és testreszabható, egyedi dizájnnyel bírt. Méretei (129,3 x 65,3 x 10,4 mm) hozzájárultak ahhoz, hogy a telefon kényelmesen feküdjön a kézben, 130 grammos súlya pedig egyensúlyt teremtett a robusztusság és a hordozhatóság között. A 18 színválasztékban testreszabható hátlap lehetővé tette a felhasználók számára, hogy kifejezzék személyes esztétikájukat, így minden készüléket egyedivé tettek. A Corning Gorilla Glass 3 üveg használata az előlapon tartósságot kölcsönzött a telefonnak a mindennapi karcolásokkal szemben, és csökkentette a törés valószínűségét.

Megjelenítés

A Moto X AMOLED kijelzője volt az egyik kiemelkedő tulajdonsága, amely élénk színeket és mély feketéket biztosított. A 4,7 hüvelykes képernyő méretével és 720 x 1280 pixeles felbontásával körülbelül 312 ppi pixelsűrűséget ért el. Ez a kijelző feltűnően fényes volt és jó kontrasztot kínált, így kellemes volt a médiafogyasztás és az olvasás. A körülbelül 72,1%-os képernyő-test arány biztosította, hogy a kijelző uralja az előlapot, maximalizálva a vizuális tartalom számára rendelkezésre álló területet.

Szoftver és teljesítmény

Az Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel működő Moto X a dobozból kivéve frissíthető volt Android 5.1 Lollipopra. Ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy megtapasztalják az akkori modern Android-élményt, amely a sebességet és a felhasználói felület javítását helyezte előtérbe. A motorháztető alatt a Qualcomm MSM8960DT Snapdragon S4 Pro lapkakészlet működött, amely kétmagos, 1,7 GHz-es Krait 300 CPU-t és Adreno 320 GPU-t tartalmazott. Bár ezek a specifikációk mai mércével mérve szerénynek tűnhetnek, a kiadás idején a legtöbb feladat és alkalmazás esetében zökkenőmentes teljesítményt nyújtottak. A memóriakonfigurációk között 16 GB, 32 GB és 64 GB belső tárolási lehetőség volt, mindez 2 GB RAM-mal párosítva, ami elegendő volt a multitaskinghoz, bár a microSD-kártyahely hiánya korlátot jelentett a tárhelybővítés szerelmesei számára.


    Ad

Kamera

A Moto X egyetlen 10 MP-es hátlapi kamerát tartalmazott f/2.4 rekeszértékkel, autofókusszal és LED vakuval, amelyet olyan képességek egészítettek ki, mint a panoráma és a HDR. Az 1/2,6"-os érzékelő mérete és az 1,4 µm-es pixelméret lehetővé tette, hogy meglehetősen részletes fényképeket készítsen, bár a gyenge fényviszonyok között a kortársakhoz képest átlagos teljesítményt nyújtott. A hátsó kamera 1080p videó rögzítésére volt képes 30 kép/mp sebességgel, sztereó hangfelvétellel, ami a videózás szerelmeseinek kedvezett. Az előlapi kamera 2 MP-es érzékelővel rendelkezett, amely megfelelő volt szelfikészítéshez és videohívásokhoz, és szintén támogatta az 1080p@30fps sebességű videofelvételt.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Moto X-et robusztus csatlakozási lehetőségekkel tervezték. A 2G, 3G és LTE különböző hálózati sávjait támogatva lehetővé tette a felhasználók számára a globális csatlakozást. A vezeték nélküli csatlakozást a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac kétsávos támogatással, a Bluetooth 4.0 számos profillal, az NFC és a GPS GLONASS-szal a pontos helymeghatározás érdekében. A készülékből hiányzott az FM-rádió, amely funkcióra még mindig sokan vágynak. Az OTG (USB On-The-Go) microUSB 2.0-n keresztül lehetővé tette a felhasználók számára, hogy perifériás eszközöket csatlakoztassanak, így bővítve a funkcionalitást.

Az akkumulátor élettartama

A 2200 mAh-s nem cserélhető akkumulátorral rendelkező Moto X szerény akkumulátor-üzemidőt biztosított, akár 13 órás beszélgetési idővel és 576 órás készenléti idővel. Míg a tartóssági érték 39 óra volt, a hosszabb használati módok gyakori újratöltést igényeltek. Ez az akkumulátorteljesítmény tipikus, de nem példaértékű volt az adott időszakban, így néhány felhasználó nagyobb élettartamot kívánt.

Testreszabás és egyéb funkciók

A Moto X egyik leghíresebb tulajdonsága a Moto Maker platformon keresztül történő mélyreható testreszabhatóság volt. Ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy különböző színeket és anyagokat válasszanak a hátlaphoz, és ezzel példátlan módon személyre szabhassák készülékeiket. A készülék számos érzékelőt is tartalmazott, például gyorsulásmérő, giroszkóp, közelségérzékelő, iránytű, barométer és hőmérséklet-érzékelő, amelyek együttesen fokozták a felhasználói interakciót és élményt.

Összegzés

A Motorola Moto X-re való visszatekintés egy olyan okostelefonról árulkodik, amely a személyre szabhatóság és a dizájn egyszerűsége tekintetében megelőzte korát. Bár egyes specifikációk ma már elavultnak tűnhetnek, abban az időben a hétköznapi felhasználóknak megfelelő, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak. A testreszabhatóságra helyezett hangsúly, a tisztességes kijelző és az általános felhasználói élmény az okostelefonok rajongói körében kedvelt választássá tette. Azok számára, akiknek volt lehetőségük használni, a Moto X továbbra is kedves emlék marad a Motorola leleményességéről a versenyképes Android-piacon.


    Ad