Ad
Motorola Moto Watch 150

Bevezetés

A Motorola Moto Watch 150-et nagyon várták, de sajnos a törlés miatt nem került piacra. Bár a fogyasztókhoz nem jutott el, az okosóráról kiadott részletek érdekes betekintést nyújtanak a Motorola viselhető technológiákhoz való hozzáállásába. Ez az áttekintés a Moto Watch 150 bejelentett funkcióit és specifikációit veszi górcső alá, miközben megvizsgálja, mi különböztethette volna meg, illetve mi korlátozhatta volna a hatását, ha piacra kerül.

Tervezés és kivitelezés

A Moto Watch 150 karcsú és modern dizájnnal büszkélkedhet, kör alakú teste 43 x 43 x 11,7 mm-es méretekkel és 40 grammos könnyű felépítéssel rendelkezik. Esztétikai vonzerejét a prémium minőségű anyagok használata fokozta: az üveg előlap fényes megjelenést kölcsönöz, a rozsdamentes acél keret pedig biztosítja a tartósságot. Az órát a stílus és a strapabíróság kombinációját kedvelő felhasználóknak szánták, köszönhetően az 5 ATM vízállósági besorolásnak, amely lehetővé teszi, hogy akár 50 méteres mélységben is ellenálljon, így úszásra is alkalmas.

Megjelenítés

Az okosórát 1,39 hüvelykes AMOLED kijelzővel szerelték fel, amely élénk színeiről és éles kontrasztarányáról ismert. A 390 x 390 pixeles felbontással és körülbelül 397 ppi pixelsűrűséggel a kijelzőt úgy tervezték, hogy éles és tiszta képi megjelenítést biztosítson, így az értesítések és az egészségügyi mérőszámok még erős napfényben vagy különböző fényviszonyok mellett is könnyen olvashatók.

Teljesítmény és operációs rendszer

Bár a belső hardverrel kapcsolatos részletek nem kerültek meghatározásra, a Moto Watch 150 a saját fejlesztésű Moto Watch OS-en fog futni. Ez arra utal, hogy a hangsúlyt az okosóra-funkciókhoz optimalizált, áramvonalas felhasználói élményre helyezik. Míg ez az egyedi operációs rendszer egyedi felhasználói felületet kínálhatott volna, a lehetséges hátrányai közé tartozna a harmadik féltől származó alkalmazások korlátozott támogatása az olyan bevált rendszerekhez képest, mint az Android Wear vagy a watchOS.


    Ad

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Moto Watch 150-et Bluetooth 5.0-val tervezték, amely hatékony energiafogyasztást és megbízható csatlakozást biztosított volna az okostelefonokkal való szinkronizáláshoz. Észrevehetően hiányzott a mobilkapcsolat, a Wi-Fi, az NFC és az USB-portok, ami korlátozhatta volna a képességeit az önálló működés és a készülékben elérhető funkciók terjedelme tekintetében.

Egészség és fitness nyomon követése

Sok kortárs okosórával összhangban a Moto Watch 150 is tartalmazott egy sor szenzort, például gyorsulásmérőt, giroszkópot, pulzusmérőt, SpO2 (vér oxigénszintje) érzékelőt és barométert. Ezek az érzékelők kiemelték, hogy az óra a fitneszre és az egészség nyomon követésére összpontosít, lehetővé téve a felhasználók számára a pulzusszám monitorozását, a fizikai tevékenységek nyomon követését és a vér oxigéntelítettségének mérését, így a fitneszrajongók és az egészségtudatos vásárlók igényeit szolgálják ki.

Akkumulátor és színek

Az akkumulátor kapacitására és élettartamára vonatkozó részleteket nem adták meg. Az AMOLED képernyő és a több érzékelő által támasztott követelmények miatt azonban valószínűleg legalább egy napos normál használatra optimalizálták volna. Az óra várhatóan három színváltozatban lesz elérhető: Fekete, ezüst és arany, némi személyre szabhatóságot kínálva a változatos felhasználói bázis vonzása érdekében.

Végső gondolatok

Bár a Motorola Moto Watch 150 soha nem jutott el a fogyasztói piacra, a javasolt specifikációk egy alkalmas és stílusos okosóra képét festették le, amely elsősorban az egészségre és a fitneszre összpontosít. Korlátozott csatlakoztathatósága azonban a versenytársakhoz képest akadályozhatta a funkcionalitását. Ha piacra került volna, a Moto Watch 150 betölthetett volna egy rést azon felhasználók számára, akik egy egyszerű, de elegáns órát keresnek az egészségmegőrzéshez, ha nem hiányzik a szélesebb körű csatlakozási lehetőség.


    Ad