Ad
Motorola MOTO MT716

Motorola MOTO MT716: Átfogó felülvizsgálat

A 2010 negyedik negyedévében bemutatott Motorola MOTO MT716 a mobiltechnológia egy letűnt korszakát képviseli, amelynek célja a hagyományos mobilfunkciók ötvözése volt az okostelefonok kirobbanó képességeivel. Bár már nem gyártják, ez a készülék bepillantást nyújt a korai okostelefon-fejlesztésbe, tükrözve a Motorola stratégiáját, hogy a kínai mobilszolgáltatókkal együttműködve diverzifikálja kínálatát, különösen a Kínában ebben az időszakban uralkodó TD-SCDMA hálózati szabványt alkalmazva.

Tervezés és kivitelezés

A MOTO MT716 jellegzetes, robusztus kialakításáról ismert. A 110 x 59,9 x 17,2 mm-es méretekkel a modern szabványok szerint viszonylag kompakt, de a 182 grammos súlya mégis elég nagy. Ez a súly kiegészíti a masszív felépítést, így kézben tartva a készüléket. A telefon QWERTY-billentyűzetet tartalmaz, amit azok a felhasználók nagyra értékelnek, akik a fizikai billentyűzetet részesítik előnyben az érintőképernyővel szemben. A Mini-SIM befogadására tervezett készülék a SIM-kártyák méretének átmeneti időszakát is tükrözi.

Megjelenítés minősége

Az MT716 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, ami körülbelül 265ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár nem hasonlítható a mai nagy felbontású képernyőkhöz, a kijelző a korához képest dicséretes tisztaságot és élénkséget nyújtott, így alkalmas a böngészésre és a multimédiás lejátszásra, bár a mérsékelt, körülbelül 57,3%-os képernyő-test arány kissé korlátozza.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt az MT716-ot egy TI OMAP 3430 lapkakészlet hajtja, amely egy 600 MHz-es Cortex-A8 CPU-t tartalmaz egy PowerVR SGX530 GPU-val párosítva. Ez az 512 MB RAM-mal támogatott konfiguráció a korszak középkategóriás okostelefonjaira volt jellemző, elegendő teljesítményt biztosítva az alapvető feladatokhoz és alkalmazásokhoz. Az Android-alapú OPhone 2.0 operációs rendszer futott rajta, amelyet a kínai piacon elérhető speciális hálózati követelmények és funkciók támogatására szabtak.


    Ad

Kamera képességek

A MOTO MT716 fényképészeti jellemzői a maga korában figyelemre méltóak voltak: a 8 MP-es autofókuszos főkamerát kettős LED vaku egészítette ki, amely gyenge fényviszonyok között is javította a képminőséget. A videofelvételi képességek közé tartozott a 720p felbontás 24 kép/mp sebességgel, ami a videofolyamatosság korlátai ellenére is lehetővé tette az emlékek ésszerű rögzítését. A VGA másodlagos kamera lehetővé tette a videohívásokat, ami akkoriban egyre népszerűbbé váló újdonság volt.

Hang és csatlakoztathatóság

A MOTO MT716 jól kiszolgálta az audio igényeket a hangszórójával és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, amely a hagyományos hangfogyasztás és a privát zenehallgatás szabványa. A csatlakoztathatóság átfogó volt, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és A-GPS támogatással felszerelt GPS-szel. Az RDS-sel ellátott FM-rádióra való ráhangolódás további előnyt jelentett az útközbeni szórakozásra és élő közvetítési lehetőségekre vágyó felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető 1380 mAh Li-Po akkumulátor táplálja. Bár a korabeli mérések szerint viszonylag szerény, az akkumulátor állítólag akár 250 óra készenléti és 7 óra beszélgetési időt kínál, ami tipikus körülmények között egy egész napos használatot biztosít a felhasználók számára. A cserélhető akkumulátor funkció könnyebb cserét és hosszabb élettartamot biztosított - ez a korszak felhasználói körében kedvelt szempont volt.

További jellemzők és megfizethetőség

Az MT716 számos érzékelővel, köztük gyorsulásmérővel, közelségérzékelővel és iránytűvel van felszerelve, ami javítja az alkalmazásinterakciókat és a lezárási/feloldási képességeket. A készülék HTML és Adobe Flash Lite formátumot támogató böngészővel, valamint CMMB TV-tunerrel is rendelkezett, amely lehetővé tette, hogy a felhasználók közvetlenül a készüléken élvezhessék a mobiltelevíziót - ez különösen vonzó funkció a célpiacon.

A Motorola MOTO MT716 megjelenésekor körülbelül 180 eurós árával egyensúlyt teremtett a megfizethetőség és a funkcionalitás között, különösen a TD-SCDMA hálózatokkal rendelkező régiókban élő felhasználók számára. A funkciók keveréke szilárd, bár korlátozott okostelefon-élményt kínált egy olyan időszakban, amikor a mobiltelefonos tájkép gyorsan fejlődött.


    Ad