Ad
Motorola MOTO ME525

Tervezés és kivitelezés

A MOTO ME525 kompakt és viszonylag robusztus felépítésű, 107 x 59 x 13,4 mm-es méretekkel és 118 grammos tömeggel rendelkezik. Ezek a jellemzők eléggé hordozhatóvá és viszonylag kényelmessé teszik az egykezes használatot. A telefon Mini-SIM-et használ, és a tartósságot a por- és vízállósággal hangsúlyozza, ami a maga idejében figyelemre méltó tulajdonság volt. A Corning Gorilla Glass védelem egy újabb védelmi réteget ad a képernyő tipikus sérüléseivel szemben, ami növeli a vonzerejét az aktív életmódot folytatók vagy a balesetekre hajlamosak számára.

Megjelenítés

A kijelző egy 3,7 hüvelykes TFT képernyő, amelynek felbontása 480 x 854 pixel, ami körülbelül 265 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a mai szabványok szerint nem rendkívüli, a képernyő a maga korában megfelelő volt, és elég tiszta képi megjelenítést biztosított az általános használathoz. A 16:9-es képarány akkoriban jellemző volt, és a legtöbb multimédiás tartalom kényelmesen elfér rajta.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a MOTO ME525 a TI OMAP 3610 lapkakészletet használja, amely egy 800 MHz-es Cortex-A8 CPU-t és egy PowerVR SGX530 GPU-t tartalmaz. Ezek a specifikációk még a megjelenés idején is szerények voltak, így a telefon inkább alapvető feladatokra, például hívásra, SMS-ezésre és könnyű böngészésre alkalmas, mint intenzív alkalmazásokra vagy játékra. Az Android 2.2 (Froyo) operációs rendszer, bár ma már elavult, akkoriban meglehetősen szabványos volt, és alapvető funkciókat és funkciókat kínált. Az 512 MB RAM-mal és 2 GB belső tárhellyel a telefon képes volt kezelni az alapvető alkalmazásokat, bár a nagyobb tárhelyhez microSDHC-kártyával történő bővítésre volt szükség, ami az akkori telefonoknál gyakori volt.


    Ad

Kamera

A készülék egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, autofókusszal és LED vakuval. Bár a kamera alapvető fotózási képességeket kínál, jó megvilágításban elfogadható képeket tud készíteni. A videofelvétel 480p 30fps sebességre korlátozódik, ami alkalmi videók rögzítéséhez elegendő. Az előlapi kamera hiánya azonban jelentős különbséget jelent a modern telefonokhoz képest, ahol a szelfik és a videohívások az okostelefon-élmény szerves részét képezik.

Csatlakoztathatóság és extrák

A modern csatlakozási funkciók némileg korlátozottak voltak, a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és a vezeték nélküli fájlátvitelhez szükséges EDR támogatással. A navigációhoz GPS és A-GPS, FM-rádió RDS-szel, valamint microUSB 2.0 port a töltéshez és adatátvitelhez. A hangzást 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és hangszóró támogatja, a kor szabványának megfelelően. A gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű jelenléte alapvető hardverfunkciókat és navigációs segédeszközöket tesz lehetővé.

Az akkumulátor élettartama

A telefont egy kivehető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, amely a készülék szerény energiaigényéhez képest tisztességes élettartamot biztosított. A készenléti idő körülbelül 200 órát, a beszélgetési idő pedig akár 10 órát is elérhet, ami gyakori újratöltés nélkül elegendő volt a rendszeres napi használathoz.

Összegzés

Az induláskor körülbelül 150 euróért kapható Motorola MOTO ME525 a piac igényeit elégítette ki egy tartós és funkcionális okostelefon iránt. Bár funkciói és specifikációi a korabeli mércével mérve meglehetősen korlátozottak, a maga idejében a rugalmasság, az alapvető funkcionalitás és a megfizethetőség szilárd kombinációját kínálta. Erősségei a masszív felépítésben és az egyszerű feladatok elvégzéséhez szükséges megbízható teljesítményben rejlettek, így életképes választásnak bizonyult azok számára, akik a tartósságot a csúcstechnológiával szemben előnyben részesítik.


    Ad