Ad

Bevezetés
A Motorola Moto G5 2017 februárjában mutatkozott be, és a következő hónapban jelent meg, mint egy kedvező árú okostelefon. Annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is figyelemre méltó választás azok számára, akik megbízhatóságot és funkcionalitást keresnek fejlett sallangok nélkül. Az alábbiakban részletesen áttekintem különböző tulajdonságait, értékelve erősségeit és korlátait.
Tervezés és kivitelezés
A Moto G5 kompakt és könnyű, súlya mindössze 145 gramm, méretei 144,3 x 73 x 9,5 mm. Ez a méret kényelmes egykezes használatot tesz lehetővé. A kialakítás üveg előlapot, alumínium és műanyag hátlapot, valamint műanyag keretet tartalmaz, ami masszív, mégis stílusos érzetet ad. A telefonba egyetlen Nano-SIM vagy két Nano-SIM is befér, kettős készenléti konfigurációban, ami sokoldalúbbá teszi a csatlakoztathatóságot.
Megjelenítés
Az 5,0 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS LCD képernyővel rendelkező kijelző a Moto G5 egyik fénypontja. A körülbelül 441 ppi-s pixelsűrűség éles és tiszta képi megjelenítést biztosít, így alkalmas a médiafogyasztásra. A képernyő-test arány azonban körülbelül 65,4%, ami kevésbé tűnhet magával ragadónak az újabb, vékonyabb keretű képernyőkhöz képest. A karcálló üveg bizonyos fokú tartósságot biztosít a mindennapi kopással szemben.
Teljesítmény és szoftver
A Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 lapkakészlettel és egy 1,4 GHz-es Cortex-A53 okta-core processzorral felszerelt Moto G5 kielégítő teljesítményt nyújt. Bár nem egy erőmű, de képes hatékonyan kezelni a rutinfeladatokat és a könnyű többfeladatos működést. Az Adreno 505 GPU támogatja az alapvető játékigényeket. Az eredetileg Android 7.0 Nougat operációs rendszerrel működő telefon frissíthető Android 8.1 Oreo operációs rendszerre, amely a felhasználók számára hozzáférést biztosít a továbbfejlesztett funkciókhoz és fejlesztésekhez.
Memória és tárolás
A Moto G5 három változatban kapható: RAM-mal, 32 GB 2 GB RAM-mal és 32 GB 3 GB RAM-mal. Minden modell támogatja a microSDXC kártyákat egy dedikált foglalaton keresztül a kibővített tárhelyhez, ami a szerény belső tárolókapacitások miatt elengedhetetlen. Ezek a lehetőségek változatos igényeket elégítenek ki, legyen szó akár alapszintű használatról, akár kissé nehezebb alkalmazásokról és tárolási igényekről.
Ad
Kamera
Az elsődleges kamera 13 MP-es objektívvel rendelkezik, f/2.0 rekeszértékkel és PDAF-fel, amely jó fényviszonyok mellett is képes tisztességes képeket készíteni. A kamera alkalmazás olyan standard funkciókat tartalmaz, mint a LED vaku és a panoráma mód. A videofelvételek rögzítése 1080p-ig 30fps sebességgel támogatott. Az előlapon az 5 MP-es, f/2,2 rekeszértékű szelfikamera az alkalmi szelfik és videohívások célját szolgálja, bár olyan fejlett képességek nélkül, mint a portré mód.
Hang és csatlakoztathatóság
A telefon 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, amit a vezetékes hangmegoldásokat előnyben részesítő felhasználók még mindig nagyra értékelnek. A hangminőség tartományához képest megfelelő, amit egy funkcionális hangszóró segít elő. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, a Bluetooth 4.2 és a GPS GLONASS-szal. Az NFC hiánya azonban korlátozza az érintés nélküli fizetés lehetőségeit, ami manapság egyre gyakoribb funkció.
Akkumulátor és töltés
A Moto G5 kivehető, 2800 mAh kapacitású akkumulátorral működik. Támogatja a 10 W-os vezetékes töltést, ami ugyan nem túl gyors, de ebben az árkategóriában megfelel a célnak. Az akkumulátor eltávolításának lehetősége ritka és üdvözlendő funkció, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szükség esetén könnyedén kicserélhessék azt.
Színek és modellek
A Moto G5-öt három színváltozatban kínálták: Lunar Grey, Fine Gold és Sapphire Blue, lehetővé téve a személyes stílus bizonyos fokú kialakítását. Az XT1672 és XT1676 modellekkel azonosították, és körülbelül 150 eurós áron volt elérhetővé téve a pénztárcabarát vásárlók számára.
Összegzés
A Motorola Moto G5 dicséretes választás azok számára, akik egy megfizethető árú, kiegyensúlyozott tulajdonságokkal rendelkező okostelefont keresnek. Bár hiányoznak belőle az olyan fejlett innovációk, mint a biometrikus biztonsági funkciók és a modern dizájnintegrációk, ezt megbízhatósággal, tisztességes kamerával és kompakt felépítéssel kompenzálja. Pragmatikus választás a költséghatékonyság, az alapvető okostelefon-funkciók és az alapvető csatlakozási lehetőségek iránt érdeklődő felhasználók számára. A technológia szerelmesei vagy a nagy teljesítményre és sokoldalúságra vágyók azonban talán az újabb, fejlettebb specifikációkkal rendelkező modelleket keresik.
Ad