Ad
Motorola Moto G 4G Dual SIM (2nd gen)

Motorola Moto G 4G Dual SIM (2. Gen) áttekintése

A Motorola Moto G 4G Dual SIM (2nd Gen) egy olyan okostelefon, amely egyensúlyt teremt a funkcionalitás és a megfizethetőség között, és a maga idejében jelentős rést vájt a középkategóriás mobilpiacon. A 2015 januárjában piacra dobott készüléket gyorsan felkarolták dicséretes teljesítménye és átgondolt dizájnválasztásai miatt.

Tervezés és kivitelezés

A Moto G 4G 2nd Gen kialakítása robusztus és vonzó esztétikát kínál. A 141,5 x 70,7 x 11 mm-es méretekkel robusztus érzetet kelt anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A 155 grammos súlyával jó egyensúlyt teremt a könnyű hordozhatóság és a masszív felépítés között. A készülék két SIM-kártyát fogad két Micro-SIM-kártyát kettős készenléti funkcióval, ami igen praktikus volt azon felhasználók számára, akiknek egyszerre kell kezelniük a személyes és a munkahelyi kapcsolatokat.

Megjelenítés

A készülék 5,0 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amely 68,9%-os képernyő-test arányt biztosít. Bár nem a legnagyobb kijelző, amely a megjelenéskor elérhető volt, a mindennapi feladatokhoz elegendő megjelenítési felületet kínál. A 720 x 1280 pixeles felbontás éles vizuális élményt nyújt, a pixelsűrűség pedig körülbelül 294 ppi. Továbbá a Corning Gorilla Glass 3 beépítése egy réteg védelmet nyújt a karcolások és kisebb horzsolások ellen, növelve a kijelző tartósságát.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Moto G 2nd Gen Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészletet használ, amely négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Adreno 305 GPU-val rendelkezik. Bár ezek a komponensek nem a legmodernebbek, mégis zökkenőmentes teljesítményt nyújtanak az olyan alapvető feladatokhoz, mint a böngészés, a streaming és a szabványos alkalmazások futtatása. Eredetileg az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszerrel szállították, igazodva a Motorola azon hírnevéhez, hogy közel változatlan Android-élményt nyújt, amelyet sok felhasználó értékel az egyszerűség és a hatékonyság miatt.


    Ad

Kamera képességek

A telefon 8 MP-es f/2.0 rekesznyílású, autofókuszos fő kamerával van felszerelve, amelyet LED vaku egészít ki. Olyan funkciókat kínál, mint a HDR és a panoráma, és 720p videót rögzíthet 30 képkocka/másodperc sebességgel, sztereó hanggal. Bár nem veheti fel a versenyt a csúcskategóriás kamerás telefonokkal, a hétköznapi felhasználók számára elfogadható fotó- és videominőséget kínál. A 2 MP-es szelfikamera, bár alapfelszereltségű, kielégíti a videohívásokhoz és a közösségi médiában készített pillanatképekhez szükséges igényeket.

Hang és csatlakoztathatóság

A készülék egyik fénypontja a sztereó hangszórók, amelyek a tiszta és dinamikus hangzással jelentősen javítják a multimédiás élményt. A készülék támogatja a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, így sokoldalúan használhatóak az audió tartozékok. A csatlakoztathatóság terén támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 A2DP-vel és LE-vel, valamint a GPS-t. Nem rendelkezik azonban NFC-vel, ami korlátozza a mobilfizetés és bizonyos adatátviteli funkciók képességét. Az FM-rádió beépítése szép húzás, amely adatforgalom nélkül bővíti a rendelkezésre álló szórakozási lehetőségeket.

Akkumulátor élettartam és tárolás

A Moto G-t egy nem cserélhető 2390 mAh-s Li-Ion akkumulátor látja el energiával, ami egy egész napos mérsékelt használatra elegendő. Ami a tárhelyet illeti, két változat létezik: 8 GB és 16 GB, mindkettő 1 GB RAM-mal párosítva. Bár ez a mai szabványok szerint korlátozottnak tűnhet, a dedikált microSDHC foglalat jelenléte további tárolási rugalmasságot biztosít.

Végső gondolatok

A Motorola Moto G 4G Dual SIM (2nd Gen) klasszikus fekete és vibráló fekete-citromsárga változatban kapható, és a megjelenéskor 240 EUR körüli áron volt kapható. Bár azóta már nem forgalmazzák, meggyőző választás volt a pénztárcabarát fogyasztók számára, akik megbízható, tisztességes teljesítményű és átgondolt funkciókkal rendelkező dual SIM telefont kerestek. Hagyatéka egy alkalmas és felhasználóbarát készülék egy olyan időszakban, amikor az okostelefonok elérhetősége és értéke volt a legfontosabb.


    Ad