Ad

Bevezetés
A Motorola Moto G 4G (2nd gen), amelyet először 2015 márciusában jelentettek be és adtak ki, a népszerű Moto G sorozat kiegészítője volt, amely egy megfizethető okostelefon-választékot kínált tisztességes specifikációkkal és 4G LTE-kapcsolattal. Bár azóta megszűnt, a mobiltelefonok fejlődése és a Motorola terméktörténete iránt érdeklődők számára továbbra is figyelemre méltó marad. Ez az áttekintés a hálózati képességeit, a dizájnt, a kijelzőt, a teljesítményt, a kamera minőségét és egyéb jellemzőit vizsgálja, amelyek jellemezték ezt a készüléket.
Hálózat és csatlakoztathatóság
A Moto G 4G (2nd gen) a hálózati technológiák széles skáláját támogatta, beleértve a GSM, HSPA és LTE technológiákat, így sokoldalú eszközzé vált azon felhasználók számára, akiknek megbízható kapcsolatra volt szükségük a különböző hálózati típusok között. Több 2G-sávot, valamint a 3G HSDPA-t és néhány 4G LTE-sávot támogatott, különösen az 1., 3., 7. és 20. sávot. Ez lehetővé tette a továbbfejlesztett globális barangolási képességeket, különösen azokban a régiókban, ahol ezek a sávok elterjedtek. A készülék HSPA 42,2/5,76 Mbps és LTE Cat3 100/50 Mbps hálózati sebességet ért el, a korához képest elfogadható le- és feltöltési sebességet biztosítva.
Tervezés és kivitelezés
A Moto G 4G (2nd gen) hagyományos, mégis masszív kialakítású, ami a Motorola megfizethető modellcsaládjára jellemző. A 141,5 x 70,7 x 11 mm-es és 155 grammos telefon a műanyag teste ellenére robusztusnak tűnt a kézben. Praktikus, enyhén ívelt dizájnja jól kiegészítette az 5 hüvelykes kijelzőt, a micro-SIM foglalat pedig egyszerűsítette a készülék beállítási folyamatát.
Megjelenítés
Az 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelző felbontása 720 x 1280 pixel, sűrűsége pedig körülbelül 294 ppi. Bár nem full HD felbontású, ez a felbontás a telefon árához képest kielégítő volt, tiszta és élénk képi megjelenítést biztosítva a mindennapi használathoz. A Corning Gorilla Glass 3 üveggel védett kijelző ellenállt a karcolásoknak és a kisebb ütéseknek, növelve ezzel a tartósságát.
Ad
Teljesítmény
Az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszert futtató Moto G 4G (2nd gen) meghajtásáról egy Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészlet gondoskodott, négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Adreno 305 GPU-val. Ez a kombináció zökkenőmentes felhasználói élményt biztosított az alapvető feladatok és a mérsékelt alkalmazáshasználat esetén. Az 1 GB RAM és a 8 GB belső tárhely (amely egy külön microSDHC-csatlakozóhelyen keresztül bővíthető) azonban azt jelentette, hogy a multitasking és a tárhely korlátozott volt, ami az akkori költségvetés-barát okostelefonok tipikus korlátait tükrözte.
Kamera
A telefon kamera beállítása egyetlen 8 MP-es hátlapi kamerát tartalmazott f/2.0 rekeszértékkel, autofókusszal és LED vakuval. Bár a kamera nem érte el a magasabb kategóriás modellek színvonalát, jó fényviszonyok mellett tisztességes képeket tudott készíteni, és olyan funkciókat támogatott, mint a HDR és a panoráma. Videókat is rögzített 720p@30fps sebességgel, sztereó hanggal és HDR-támogatással. A 2 MP-es előlapi kamera a nagy felbontás hiánya ellenére is megfelelő volt az alapvető szelfikészítéshez és videohívásokhoz.
Audio és kommunikáció
A hangminőség kiemelkedő volt, a sztereó hangszórók gazdagabb hangzásvilágot biztosítottak, mint a hasonló kategóriájú telefonok mono hangszórói. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is tartalmazott, elősegítve a hangkimenet sokoldalúságát. A kommunikációs funkciók közé tartozott a Wi-Fi 802.11 b/g/n Wi-Fi Direct és hotspot képességekkel, a Bluetooth 4.0 aptX támogatással a jobb hangátvitel érdekében, valamint a GPS a navigációhoz. Figyelemre méltó, hogy az NFC hiányzott, ami korlátot jelenthetett a fejlett csatlakozási lehetőségeket kereső felhasználók számára.
Egyéb funkciók és akkumulátor-üzemidő
A további funkciók közé tartozik a szenzorok sora: gyorsulásmérő, giroszkóp, közelségmérő és iránytű, amelyek hozzájárulnak a telefon funkcionalitásához a különböző alkalmazásokban. A nem cserélhető 2390 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor mérsékelt üzemidőt biztosított, amely elegendő volt a tipikus napi tevékenységekhez, de nem igényes munkaterheléshez. A készülék fekete színben volt kapható, XT1072-es modellszámmal.
Összegzés
A Motorola Moto G 4G (2. generáció) 210 EUR körüli áron a piacra kerülésekor megfizethető, megbízható megoldásként jelent meg a praktikumot és a hálózati kapcsolatot előtérbe helyező felhasználók számára. A RAM és a belső tárhely terén mutatkozó korlátai ellenére akkoriban jól kielégítette az alapvető okostelefonos igényeket. Bár a jelenlegi technológiai színvonalhoz képest talán nem állja meg a helyét, hozzájárulása a Motorola elkötelezettségéhez, hogy olcsó, de hozzáértő okostelefonokat kínáljon, dicséretes.
Ad