Ad
Motorola Moto G (2nd gen)

Motorola Moto G (2nd Gen) felülvizsgálata

Bevezetés

A 2014 szeptemberében megjelent Motorola Moto G (2. generáció) célja az volt, hogy a középkategóriás okostelefonok piacán belül a költséghatékonyság és a teljesítmény közötti egyensúlyt biztosítsa. Az elődjéhez képest jelentős fejlesztésekkel a második generáció gyorsan figyelmet keltett robusztus funkciókészletével. Annak ellenére, hogy mára már nem gyártják, a formatervezés, a funkcionalitás és a megfizethetőség kiegyensúlyozott keverékének köszönhetően továbbra is a korszak egyik referenciapontja marad.

Tervezés és kivitelezés

A Moto G (2. generációs) 141,5 x 70,7 x 11 mm-es méretekkel és 149 grammos súllyal kényelmesen illeszkedik a kézbe, miközben szilárd építési minőséget biztosít. Mikro-SIM-et használ, és Corning Gorilla Glass 3 üveggel van felszerelve a képernyő védelmére, ami egy réteg tartósságot kölcsönöz a kialakításnak. A két klasszikus színben, feketében és fehérben kapható Moto G megőrzi a Motorola által ismert visszafogott és letisztult esztétikát.

Megjelenítés

A telefon 5,0 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amely 720 x 1280 pixeles felbontással rendelkezik, optimalizálva a fényerőt és az élénk színeket. Bár a körülbelül 68,9%-os képernyő-test arány nem biztos, hogy a modern okostelefonok szintjén van, a bevezetési időszakban ez elfogadható volt, és tisztességes megjelenítési élményt nyújtott a felhasználóknak. A ~294 ppi pixelsűrűség biztosítja, hogy a szövegek és képek tiszták és olvashatóak legyenek, még ha nem is teljes nagy felbontásban.

Teljesítmény és szoftver

A 4.4.4.4 (KitKat) Android-verzióval futó, 6.0-ra (Marshmallow) frissíthető Moto G (2nd Gen) meglehetősen sima felhasználói élményt nyújt. A Qualcomm Snapdragon 400 chip és az 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7 processzor megfelelő teljesítményt nyújt a mindennapi feladatokhoz, például a böngészéshez, a közösségi médiához és a könnyű játékhoz. Az Adreno 305 GPU segítségével a grafikus megjelenítés stabil, bár a mai szabványokhoz képest elavult. Belső tárolási lehetőségei 8 GB-nál kezdődnek 1 GB RAM-mal, bár a bővíthető tárhelyhez microSDHC foglalat is rendelkezésre áll.


    Ad

Kamera minősége

Az f/2.0 rekeszértékkel, autofókusszal, LED vakuval és olyan kiegészítő funkciókkal, mint a HDR és a panoráma, felszerelt 8 MP-es hátlapi kamerával felszerelt Moto G (2. Gen) hiteles fotózási képességeket kínál. Videókat 720p-ben, 30 kép/mp sebességgel készít, és a korához képest meglehetősen tisztán és részletesen rögzíti a pillanatokat. A 2 MP-es előlapi kamera f/2.2-es rekeszértékkel az alapvető szelfiigényeket és videotelefonálást szolgálja ki.

Hang és csatlakoztathatóság

A Moto G (2. generáció) kiemelkedik a sztereó hangszórókkal, ami a korabeli olcsó telefonoknál nem volt jellemző, és fokozott hangélményt nyújt. Ezenkívül 3,5 mm-es csatlakozóval rendelkezik, így a fejhallgatók széles választékával kompatibilis. A készülék támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0-t aptX-szel, és az FM-rádió képességek mellett GPS-kapcsolatot is tartalmaz. Egyetlen hátránya az NFC hiánya, ami korlátozza bizonyos csatlakozási funkciókat.

Az akkumulátor élettartama

A telefont egy 2070 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Ion akkumulátor látja el energiával. Egy feltöltéssel akár 50 órás, mérsékelt kitartást biztosít, ami azt jelenti, hogy a mérsékelt felhasználók általában egy egész napos teljesítményre számíthatnak, mielőtt újratöltésre lenne szükségük. Az intenzívebb felhasználók azonban estére már töltőért nyúlhatnak.

Összegzés

A Motorola Moto G (2. generáció) megállja a helyét a korabeli középkategóriás telefonok mércéjeként, tekintélyes teljesítményt, jól kidolgozott felépítést és valódi értéket kínálva. Bár funkcióit ma már felülmúlja a fejlettebb technológia, továbbra is figyelemre méltó készülék marad azok számára, akik az okostelefonok fejlődését vizsgálják, vagy minimális használatra szánt alapkészüléket keresnek. A masszív kialakítás, a megbízható teljesítmény és a kedvező ár kombinációja kiemeli a márka elkötelezettségét a mobiltelefonok terén a hozzáférhetőség és a felhasználói élmény iránt.


    Ad