Ad
Motorola Moto G

Bevezetés

A Motorola Moto G, amelyet először 2013 novemberében jelentettek be és adtak ki, gyorsan figyelmet keltett, mint egy kedvező árú okostelefon, amely árcédulájához képest jelentős funkciókat kínál. A mostanra már nem forgalmazott készülék a Motorola azon stratégiai törekvésének bizonyítéka, hogy a megfizethetőséget szilárd teljesítménnyel kombinálja. Merüljünk el a legfontosabb szempontjainak mélyreható elemzésében.

Tervezés és kivitelezés

A Moto G kompakt kialakítással büszkélkedhet, méretei 129,9 x 65,9 x 11,6 mm-esek, tömege pedig 143 gramm. Ennek köszönhetően kényelmesen hordozható és könnyen kezelhető egy kézzel. A telefon micro-SIM foglalattal rendelkezik, és hét különböző színben választható, cserélhető hátlapi panelek egészítik ki, ami a személyre szabhatóság olyan fokát biztosítja, amely gyakran hiányzik a kedvező árú modellekből. Az előlapot a Corning Gorilla Glass 3 által védett 4,5 hüvelykes IPS LCD-kijelző uralja, amely robusztus pajzsot nyújt a karcolásokkal és a rendszeres kopással szemben.

Megjelenítés

A 4,5 hüvelykes kijelző felbontása 720 x 1280 képpont, a pixelsűrűség pedig körülbelül 326 ppi. Az eredmény egy olyan képernyő, amely éles és élénk képi megjelenítést biztosít, így kiválóan alkalmas böngészésre, médiafogyasztásra és alkalmi játékokra. Az IPS LCD kijelzőnek köszönhetően tisztességes betekintési szögeket kínál, bár a mai szabványok szerint korlátozott képernyőfelület mellett. A 967:1 kontrasztarány azt sugallja, hogy a telefon jól elkülönülő vizuális képeket jelenít meg, bár a kültéri láthatóság némi kihívást jelent, amit a 2,477-es napfénykontrasztarány emel ki.

Teljesítmény és szoftver

A Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400 lapkakészlettel és négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral ellátott Moto G-t úgy tervezték, hogy hatékonyan kezelje a mindennapi feladatokat. Az Adreno 305 GPU kíséretében kielégítő grafikus teljesítményt nyújt az alapvető alkalmazások és játékok számára. A kezdetben Android 4.3 Jelly Bean rendszert futtató telefon frissíthető Android 5.1.1 Lollipopra, ami újabb funkciókkal és biztonsági fejlesztésekkel fokozza a használhatóságot.


    Ad

Kamera

A Moto G hátlapi kamerája 5 MP-es, f/2.4 rekesznyílással és autofókusszal ellátott. Annak ellenére, hogy nem rendelkezik a modern okostelefonok fejlett technológiájával, jó megvilágításban viszonylag jó képek készítésére képes. A LED vaku, a HDR és a panoráma módok jelenléte némi rugalmasságot kínál a változatos környezetekben. A videofelvétel 720p 30fps sebességre korlátozódik, ami a nem igényes felhasználók számára megfelelő. Az 1,3 MP-es előlapi kamera az alapvető videohívásokra való alkalmasságot sugallja, bár aligha a szelfikedvelőkre szabott.

Audio és kommunikáció

Ami a hangzást illeti, a Moto G tartalmaz egy hangszórót és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, ami az árát tekintve tisztességes hangkimenetet biztosít. A csatlakozási lehetőségek a korához képest meglehetősen szabványosak: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS GLONASS támogatással és FM rádió. Nem támogatja az NFC-t, ami kisebb hátrány, tekintve, hogy sok olcsó telefon azóta hozzáadta ezt a funkciót a különféle funkciókhoz.

Az akkumulátor élettartama

A telefont egy nem cserélhető Li-Ion 2070 mAh kapacitású akkumulátor hajtja, amely mérsékelt használat mellett akár 54 órát is kibír. Az akár 24 órás beszélgetési idővel egész napos működést biztosít normál használat esetén, bár a nehéz felhasználóknak gyakrabban kell majd tölteniük. Az akkumulátor nem cserélhető jellege megfontolandó tényező azok számára, akik a felhasználó által szervizelhető alkatrészeket részesítik előnyben.

Összegzés

A Motorola Moto G a maga idejében egy nagyra értékelt olcsó okostelefon volt, amely a költségtudatos vásárlók számára vonzó árral párosította az alapvető funkciókat. Bár ma már több szempontból is elmarad a kortárs modellektől, a készülék sikeres kísérletet jelentett a Motorola részéről, hogy kitolja a kedvező árú okostelefonok képességeinek határait, különösen a szilárd felépítés, a tisztességes teljesítmény és az Android frissíthetősége miatt. Azok számára, akiknek a Moto G volt a tulajdonában, vagy akik a korábbi készülékeket tekintik, továbbra is emlékezetes modell marad az okostelefonok elérhetőbbé tételére gyakorolt hatása miatt.


    Ad