Ad

Motorola Moto E3 felülvizsgálat
A Motorola Moto E3 2016 júliusában mutatkozott be, és ugyanezen év szeptemberében vált elérhetővé a piacon. Bár a telefont megszüntették, az okostelefon-piacon belül egy kedvező árú opcióként pozícionálták. Az alábbiakban részletesen áttekintjük jellemzőit és általános teljesítményét, kulcsfontosságú területekre bontva.
Tervezési és építési minőség
A Moto E3 szerény és praktikus kialakítással büszkélkedhet, ami a belépő szintű okostelefonokra jellemző a megjelenési időszakban. A 143,8 x 71,6 x 8,5 mm-es méretekkel és 140,6 grammos tömeggel meglehetősen kényelmesnek és könnyűnek érezte magát a kézben, könnyen elviselte a mindennapi használatot anélkül, hogy megerőltetést okozott volna. A telefon polikarbonát szerkezetének köszönhetően robusztus érzetet kelt, ami a mindennapi igénybevételnek való ellenállást sugallja. A fekete és fehér színben kapható készülék megőrizte letisztult, klasszikus megjelenését. A Micro-SIM foglalat igazodik a bevezetési időszakának általános dizájngyakorlataihoz.
Megjelenítés
A telefon 5,0 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amelynek felbontása 720 x 1280 pixel. Ez kielégítő vizuális élményt eredményezett, körülbelül 294 képpont per hüvelyk sűrűséggel, ami tisztességes élességet és színvisszaadást biztosít a rutinfeladatokhoz, például a böngészéshez és a médiafogyasztáshoz. A kijelzőt oleofób bevonattal ellátott Corning Gorilla Glass 3 üveg védte, amely ellenállást biztosít a karcolásokkal és a foltokkal szemben, ami figyelemre méltó egy ilyen kedvező árú készülék esetében. A képernyő-test arány körülbelül 66,9%, ami egy korabeli olcsó készülék esetében elfogadható, de észrevehető kereteket eredményez.
Teljesítmény
A Mediatek MT6735P lapkakészlettel, négymagos, 1,0 GHz-es Cortex-A53 processzorral és Mali-T720MP2 GPU-val felszerelt Moto E3 az alapvető okostelefon műveletekre lett szabva. Tekintettel a szerény 1 GB RAM-ra és a 8 GB belső tárhelyre, a készülék elegendő teljesítményt nyújtott az alapvető feladatokhoz, mint például a hívások, az SMS-ek és a könnyű alkalmazáshasználat. Azok a felhasználók, akik intenzív alkalmazásokat vagy játékokat próbáltak futtatni, a hardver korlátai miatt lassúságot tapasztaltak. A tárhely azonban microSDHC-kártyával bővíthető volt, ami üdvözlendő volt azon felhasználók számára, akiknek extra tárhelyre volt szükségük a médiához és az alkalmazásokhoz.
Kamera
A Moto E3 8 MP-es hátlapi kamerát kapott, amely autofókusszal, LED vakuval, panoráma és HDR képességekkel rendelkezik. Bár nem rendkívüli, a kamera jól megvilágított környezetben tisztességes, alkalmi fotósoknak megfelelő fotókat készített. A 720p felbontású, másodpercenként 30 képkockás videók rögzítésének képessége egyszerű eszközt biztosított a felhasználók számára az emlékek megörökítéséhez. Az előlapon az 5 MP-es szelfikamera lehetővé tette a videohívásokat és a közösségi média használatát, és egy olcsó telefonhoz képest megfelelő teljesítményt nyújtott.
Ad
Hang és csatlakoztathatóság
A hangzás tekintetében a Moto E3 egy hangszórót és egy 3,5 mm-es jack-csatlakozót tartalmazott, amelyek közül az utóbbi továbbra is kedvelt a személyes hangcsatlakozásokhoz. A csatlakozási lehetőségek szabványosak voltak, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 aptX-szel, GPS, GLONASS és microUSB 2.0 OTG-támogatással. Nem tartalmazott azonban NFC-t, ami korlátot jelenthet a mobilfizetéseket vagy más közelség-alapú szolgáltatásokat igénybe venni kívánó felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A 2800 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátor táplálta a Moto E3-at, amely megbízható napi teljesítményt nyújtott, feltéve, hogy a használat könnyű vagy mérsékelt maradt. A cserélhető funkció előnyös volt azon felhasználók számára, akik inkább a rugalmasságot részesítették előnyben, hogy tartalék akkumulátorokat hordhassanak maguknál, vagy az elhasználódott egységek cseréjével meghosszabbíthassák a készülék élettartamát.
Szoftver és további funkciók
Az Android 6.0 (Marshmallow) operációs rendszeren futó Moto E3 egy sok Android-felhasználó számára ismerős, könnyen hozzáférhető felhasználói felületet kínált. A Motorola minimális előre telepített bloatware-t választott, így a készülék közelebb állt a stock Androidhoz, ami a hardver korlátain belül zökkenőmentesebb működést biztosított. A telefon olyan alapvető érzékelőket is tartalmazott, mint a gyorsulásmérő és a közelségérzékelő, ami ezen a szinten megfelelően lefedte a legtöbb felhasználói igényt.
Ár és érték
A Moto E3 körülbelül 100 eurós induló árával jelentős értéket nyújtott a költségvetés-tudatos fogyasztók számára, akik a fejlettebb opciók pénzügyi terhei nélkül keresik a sallangmentes funkcionalitást. Öröksége abban rejlik, hogy a maga idejében megbízható, költséghatékony választás volt, amely alkalmas volt az első okostelefon-használók vagy a másodlagos készüléket igénylők számára.
Összegzés
Összefoglalva, a Motorola Moto E3 praktikus egyensúlyt kínált a funkciók és a megfizethetőség között, kiemelkedő teljesítményt nyújtva az alapvető okostelefon-funkciókat díszítések nélkül. Bár azóta az újabb, továbbfejlesztett specifikációkkal rendelkező, kedvezőbb árú modellek háttérbe szorították, a megjelenési időszakában az értéktartományt tekintve továbbra is figyelemre méltó opció marad.
Ad