Ad

Tervezési és építési minőség
A Moto E Dual SIM kompakt és masszív kialakítású, 124,8 x 64,8 x 12,3 mm-es méretekkel és 142 grammos tömeggel rendelkezik. Ennek köszönhetően viszonylag könnyen kezelhető telefon egy kézzel, miközben robusztus érzetet nyújt. A Corning Gorilla Glass 3 védőüveg használata kiemelkedő egy ilyen kategóriájú telefon esetében, amely tartósságot biztosít a mindennapi karcolásokkal és karcolásokkal szemben. A micro-SIM-kártyákat használó kettős SIM-kártya-képesség azon felhasználóknak kedvez, akiknek több készülék hordozása nélkül kell szétválasztaniuk a munkát és a magánéletet. A klasszikus fekete és fehér színben kapható Moto E dizájnja egyszerű, mégis funkcionális, ami megfelel a belépő szintű készülék szerepének.
Megjelenítés
A telefon 4,3 hüvelykes IPS LCD kijelzője 540 x 960 képpont felbontású, ami körülbelül 256 képpont per hüvelyk pixelsűrűséget eredményez. A körülbelül 63%-os képernyő-test arány a mai mércével mérve viszonylag vastag kereteket jelent, de ez 2014-ben még általános volt a kedvező árú telefonok esetében. Az IPS technológia tisztességes színvisszaadást és betekintési szögeket biztosít, a Gorilla Glass védelem pedig növeli a tartósságot. A kijelző kontrasztaránya a kategóriájához képest lenyűgöző, névleges fényviszonyok mellett 1062-es értéket ad, bár közvetlen napfényben 1,545-ös arányával kissé küszködhet.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a telefon Android 4.4.2 KitKat rendszert futtat, amely idővel az Android 5.1 Lollipop rendszerre frissíthető, ami jobb teljesítményt és funkciókat biztosít. A készülék Qualcomm Snapdragon 200 chipsetet, kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzort és Adreno 302 GPU-t tartalmaz. Bár a modern szabványokhoz képest nem volt nagy teljesítményű, az alapvető feladatokat és a könnyű alkalmazásokat akkoriban simán kezelte. Az 1 GB RAM és a 4 GB belső tárhely, microSDHC-támogatással, alkalmas volt a minimális igényű vagy az okostelefonokkal először ismerkedő felhasználók számára.
Ad
Kamera
A Moto E egyetlen 5 MP-es, f/2.4 rekeszértékű hátsó kamerával van felszerelve, amely panoráma és HDR képességekkel rendelkezik. Bár nem rendelkezik a jelenlegi telefonok kameráinak kifinomultságával, megfelelő megvilágítás mellett alkalmi fényképezéshez és a közösségi megosztáshoz szükséges gyors felvételekhez megfelelő volt. Az előlapi szelfikamera elhagyása általános trend volt a korszak olcsó telefonjainál, ami jelentős eltérést jelent a mai elvárásokhoz képest.
Hang és csatlakoztathatóság
Az audiofronton a Moto E tartalmaz egy hangszórót és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, ami biztosítja a csatlakoztathatóságot a különböző audió tartozékokkal. A hangszóró teljesítménye elfogadható, a hangtisztaság, a zaj és a csengőhangerő mértéke 75dB, 71dB és 81dB. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot képességgel, a Bluetooth 4.0 alacsony energiájú és aptX támogatással, a GPS GLONASS-szal a navigációhoz, valamint az FM rádió RDS-szel a menet közbeni szórakozáshoz. Hiányzik azonban az NFC, ami korlátozza néhány modern vezeték nélküli funkciót.
Az akkumulátor élettartama
A telefon nem cserélhető, 1980 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátort tartalmaz, amely a maga idejében elegendő volt, 3G hálózatokon akár 24 órás beszélgetési időt biztosítva. A 60 órás tartóssági minősítés azt jelenti, hogy a felhasználók több napon át tartó mérsékelt használatra számíthattak anélkül, hogy gyakori újratöltést igényeltek volna.
Összegzés
Összességében a Motorola Moto E Dual SIM szilárd választást jelentett 2014-ben a pénztárcabarát vásárlók számára. A praktikumra összpontosító dizájnnal, a méret és az áttekinthetőség egyensúlyát biztosító kijelzővel, valamint az alapvető okostelefonos feladatokhoz megfelelő teljesítménnyel megfelelt a célpiac igényeinek. Bár a telefon funkciói könnyen felülmúlják a kortárs készülékekét, továbbra is a Motorola azon törekvésének bizonyítéka, hogy az okostelefonok képességeit szélesebb közönség számára elérhető áron elérhetővé tegye.
Ad