Ad

Bevezetés
A 2014 májusában bemutatott Motorola Moto E alapvető változást jelentett az okostelefonok kínálatában, mivel belépő szintű funkciókat kínált elérhető áron. Ez a készülék az alapvető okostelefon-funkciókat kereső, költségtudatos fogyasztókat célozta meg. A Moto E annak ellenére, hogy már nem gyártják, továbbra is a Motorola megfizethető, de megbízható telefonok gyártására való képességének bizonyítéka. Ez az áttekintés a készülék kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kameráját, csatlakoztathatóságát és akkumulátorának élettartamát vizsgálja.
Tervezés és kivitelezés
A Moto E kompakt és robusztus kialakítású, 124,8 x 64,8 x 12,3 mm-es méretekkel és 142 g-os tömeggel büszkélkedhet, így kényelmesen kézben tartható és egy kézzel is könnyen használható. Vastag felépítését tartós Corning Gorilla Glass 3 képernyő egészíti ki, amely bizonyos szintű védelmet nyújt a leesések és karcolások ellen. A telefon támogatja a Micro-SIM-et, és klasszikus fekete és fehér színben kapható. A Motorola akkori kedvező árkategóriájára jellemző letisztult esztétikát sugároz.
Megjelenítés
A Moto E 4,3 hüvelykes IPS LCD képernyője 540 x 960 pixel felbontású. Bár ez a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, a 256 ppi pixelsűrűség biztosítja, hogy a szöveg és a képek meglehetősen élesen jelenjenek meg. A körülbelül 63%-os képernyő-test arány a modern edge-to-edge kijelzőkhöz szokott felhasználók számára korlátozottnak tűnhet, de a mindennapi feladatokhoz elegendő. A kijelző kontrasztarányát 1062:1-ben jegyezték fel, ami tisztességes tisztaságot biztosít, bár napfényben a láthatóság jelentősen csökken, amit a gyenge napfénykontrasztarány jelez.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Moto E-t egy Qualcomm Snapdragon 200 lapkakészlet hajtja, kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Adreno 302 GPU-val. Az 1 GB RAM-mal és 4 GB belső tárolóval kombinálva a teljesítmény érthető módon az alapvető funkciókra korlátozódik, mint például az SMS-ezés, a hívások és a könnyű alkalmazáshasználat. A többfeladatos működés vagy az intenzív alkalmazások futtatása a hardveres korlátok miatt késedelmet okozhat. A készüléket eredetileg Android 4.4.2 KitKat rendszerrel szállították, de frissíthető Android 5.1 Lollipopra, így a felhasználók hozzáférhetnek az alapvető Android funkciókhoz és némileg modernizált felhasználói élményhez.
Ad
Kamera
Az egyetlen 5 MP-es, f/2.4 rekeszértékű hátsó kamera egyszerű, és elegendő fénynél átlagos fotókat készít. Támogatja a panorámát és a HDR-t, ami kellemes kiegészítő a kreatív felvételekhez. Nem képes azonban nagyfelbontású videók készítésére, mivel csak 480p felbontású, 30 kép/mp sebességgel. Az előlapi kamera hiánya kizárja a szelfikészítést és a videohívásokat, ami a közösségi média felhasználói számára jelentős szempont.
Hang és csatlakoztathatóság
A Moto E ésszerű hangszóróval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval van felszerelve, így biztosítva a hagyományos audiocsatlakozást. A vezeték nélküli kommunikáció magában foglalja a Wi-Fi 802.11 b/g/n-t hotspot képességgel, a Bluetooth 4.0-t LE-vel és aptX-szel a továbbfejlesztett audio streaminghez, valamint a GPS-t GLONASS-szal a navigációhoz. A telefonból azonban hiányzik az NFC-támogatás, ami azt jelenti, hogy a mobilfizetés és a gyors eszközpárosítás nem lehetséges. FM-rádió áll rendelkezésre, amely az útközbeni hangos szórakozásról gondoskodik.
Az akkumulátor élettartama
A Moto E-t egy 1980 mAh-s, nem cserélhető Li-Ion akkumulátor látja el energiával. Ez körülbelül 60 óra kitartást biztosít, ami elegendő energiát biztosít egy egész napos mérsékelt használathoz. A hosszú élettartamot támogatják a telefon szerény specifikációi, amelyek a modern okostelefonokhoz képest nem fogyasztanak sok energiát.
Összegzés
A Motorola Moto E körülbelül 100 eurós induló árával kiváló ár-érték arányt jelentett az egyszerű, megbízható készüléket kereső felhasználók számára. Bár teljesítménye és funkciói alapszintűek és mára már elavultak, 2014-ben megfelelt a célpiacának olyan igényeinek, mint a robusztus építési minőség és az alapvető okostelefon-képességek. Ez a készülék ugródeszkaként szolgált a funkciótelefonokról okostelefonokra áttérők számára, megerősítve a Motorola jelenlétét a belépő szintű piaci szegmensben.
Ad