Ad

Bevezetés
A 2011 harmadik negyedévében megjelent Motorola Milestone XT883 különálló funkcióival és robusztus felépítésével kivívta a maga helyét a fejlődő okostelefon-piacon. Az okostelefon-technológia átmeneti szakaszát képviselő készülék, az XT883 a Motorola klasszikus dizájnelemeit ötvözte az új operációs rendszer képességeivel. Vessünk egy alapos pillantást a készülék különböző aspektusaira, beleértve a készülék kialakítását, kijelzőjét, hardverét és teljesítményét.
Tervezési és építési minőség
A Motorola Milestone XT883 szilárd és kissé nehézkes felépítéssel büszkélkedhet, 184 grammos súlyával és 123,3 x 64,1 x 12,9 mm-es méreteivel. Kialakítása tükrözi a Motorola hírnevét a tartós készülékek gyártásában, masszív matt felületet és fizikai QWERTY-billentyűzetet kínál, amely azok számára vonzó, akik az érintőképernyős gépelés helyett a tapintható visszajelzést részesítik előnyben. Bár a telefon jelentős súlya a könnyebb készülékekhez szokott felhasználók számára feltűnő lehet, hozzájárul az XT883 tartósságának és masszívságának érzéséhez.
Megjelenítés
A Milestone XT883 4,0 hüvelykes, 540 x 960 pixel felbontású TFT-kijelzője éles képet kínál, a pixelsűrűség pedig körülbelül 275 ppi. Ez biztosítja, hogy a szöveg és a képek viszonylag élesek legyenek, a korához képest tisztességes megjelenítési élményt nyújtva. A képernyő-test arány azonban az alacsonyabb oldalon van, az előlap körülbelül 55,8%-át foglalja el a kijelző, a kicsúsztatható billentyűzet jelenléte miatt. Bár a mai mércével mérve nem a legmodernebb, a megjelenésekor a felhasználók multimédiás igényeinek megfelelő volt.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt az XT883 Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel fut, amelyet egy TI OMAP 4430 chipset hajt, kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 CPU-val és PowerVR SGX540 GPU-val. Ez a kombináció a maga idejében versenyképesnek számított, és képes volt hatékonyan kezelni a multitaskingot és a mérsékelt játékokat. A telefon 16 GB belső tárolóval és 512 MB RAM-mal rendelkezik, és támogatja a dedikált microSDHC foglalaton keresztül bővíthető tárhelyet, így a felhasználók több alkalmazást, fényképet és médiafájlt tárolhatnak.
Ad
Kamera
A készülék egyetlen 8 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, autofókusszal, amelyet LED vaku egészít ki, így alkalmas alkalmi fényképezésre megfelelően megvilágított környezetben. Támogatja az 1080p felbontású, 30 kép/mp sebességű videofelvételt is, ami a kategóriájához képest igen meggyőző volt. A VGA előlapi kamera azonban szerény, és inkább az alapvető videohívásokra, mint a részletes szelfikre irányul, tükrözve a korszak kevésbé szelfi-fókuszú okostelefon-kultúráját.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében a Motorola Milestone XT883 széles skálát fed le, támogatja a GSM, CDMA, HSPA és EVDO technológiákat. Rendelkezik WLAN Wi-Fi 802.11 b/g képességgel, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, GPS A-GPS támogatással és microUSB 2.0 porttal. Bár nincs rádiója, ezt megbízható érzékelőkészlettel kompenzálja, beleértve a gyorsulásmérőt, a közelségérzékelőt és az iránytűt. A 3,5 mm-es jack-csatlakozó és a hangszóró a különböző hangfájlformátumok kompatibilitásával gondoskodik az audioigények kielégítéséről.
Az akkumulátor élettartama
A Milestone XT883 1500 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működő készülék akár 165 óra készenléti időt és körülbelül 4 óra 40 perc beszélgetési időt kínál. Bár ezek a számok szerények, az akkumulátor cserélhető jellege lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy idővel tartalékokat tartsanak maguknál vagy kicseréljék a lemerült akkumulátorokat, ami előnyös a hosszú élettartam szempontjából.
Összegzés
Fénykorában a Motorola Milestone XT883 egy dicséretes készülék volt, amely a fizikai QWERTY billentyűzetet és a robusztus felépítést értékelő felhasználók számára volt vonzó. Bár mai szemmel nézve elavultnak tűnhet, a telefon 230 EUR körüli árához képest szilárd funkciókat kínált. A készülék a jól bevált dizájn és a feltörekvő technológia keverékét képviselte, és a 2011-ben zajló okostelefon-evolúció egy szeletét örökítette meg. Ma már a technológia történetének nosztalgikus darabjaként szolgál, bemutatva az okostelefonok korai időszakát, amikor az okostelefonok a mostani elegáns, nagy teljesítményű készülékek felé haladtak.
Ad