Ad

Bevezetés
A Motorola MILESTONE 3 XT860, amely 2011-es megjelenésekor jelentős belépő volt az androidos okostelefonok piacára, a klasszikus dizájnelemeket kombinálja az akkoriban csúcstechnológiának számító funkciókkal. Bár mára már megszűnt, a fizikai kialakítás és a funkcionális képességek keveréke sokoldalú és robusztus készüléket kínált a felhasználóknak. Ez az áttekintés a tervezés, a kijelző, a hardver, a kamerafunkciók és az általános teljesítmény szempontjából vizsgálja meg, hogy átfogó képet kapjunk arról, hogy a Motorola MILESTONE 3 mit nyújtott.
Tervezési és építési minőség
A Motorola MILESTONE 3-at robusztus kialakítása és jellegzetes fizikai QWERTY-billentyűzete jellemzi, amely visszaadja az érintőképernyős bevitellel szemben a fizikai billentyűket előnyben részesítő felhasználók által kedvelt tapintású gépelési élményt. A 123,3 x 64,1 x 12,9 mm-es méretek és a 184 g-os tömeg egyértelművé teszi, hogy ezt a készüléket úgy tervezték, hogy masszív legyen, biztosítva a tartósságot és a szilárd kézben tartást. A vastagság lehetővé tette a kicsúsztatható billentyűzet funkcionalitását anélkül, hogy az akkoriban a modern okostelefonoktól elvárt karcsúságot veszélyeztetné. A praktikumra összpontosító dizájn olyan anyagokat használ, amelyek kiemelik a tartósságot, ugyanakkor régimódi bájt kölcsönöznek.
Megjelenítés
A 4,0 hüvelykes, 540 x 960 pixel felbontású TFT-kijelzővel ellátott MILESTONE 3 16:9 képarányú, kb. 275 ppi pixelsűrűségű, a tisztaság és a színélesség egyensúlyát biztosító kijelző. Annak ellenére, hogy a megjelenése óta csaknem egy évtized telt el, ezek a specifikációk a maga idejében elfogadható tisztaságú képeket és szöveget biztosítottak. A képernyőt Corning Gorilla Glass üveg védte, amely egy réteg tartósságot adott hozzá a véletlen leesések és karcolások ellen. Bár a ~55,8%-os képernyő-test arány mai mércével mérve alacsonynak tűnhet, ez jellemző volt egy olyan korszakban, amikor a hardveres billentyűzetek népszerűek voltak.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 2.3.4 (Gingerbread) operációs rendszerrel futó MILESTONE 3, bár ezen a verzión túl nem frissíthető, a maga idejében még mindig megfelelően teljesített. A készüléket egy TI OMAP 4430 lapkakészlet hajtotta, kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és PowerVR SGX540 GPU-val, amely elegendő teljesítményt nyújtott a legtöbb mindennapi alkalmazáshoz és az alapvető multimédia-fogyasztáshoz. Az 512 MB RAM és a 8 GB belső tárhely (microSDHC-n keresztül bővíthető) révén a készülék rugalmasan tárolhatott további alkalmazásokat, fényképeket és médiát, bár a felhasználók intenzív termelékenység vagy erős multimédiás használat esetén gyorsan kinőtték a belső tárhelyet.
Ad
Kamera képességek
A MILESTONE 3 kamerarendszere meglehetősen tipikus volt a maga idejében - egy 8 MP-es hátsó kamera autofókusszal és LED vakuval. Ez a kamera 1080p @ 30fps sebességgel tudott videókat rögzíteni, ami a 2010-es évek eleji okostelefonok esetében lenyűgöző funkció volt. Bár a fényképek minősége talán nem vetekszik a modern szabványokkal, jó fényviszonyok mellett tisztességes képeket készített. A készülék egy VGA előlapi kamerát is tartalmazott elsősorban videohívásokhoz, amely alapvető feladatát a modern előlapi kameráktól elvárt csillogás nélkül látta el.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a MILESTONE 3 támogatta a GSM és HSPA technológiát, megbízható mobil vételt és mérsékelt mobilinternet sebességet biztosítva, a HSPA képességekkel akár 14,4/5,76 Mbps sebességet elérve. Emellett támogatta a WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA és hotspot funkciókat, valamint a Bluetooth 2.1, A2DP, EDR funkciót is a vezeték nélküli csatlakoztathatóság érdekében. Figyelemre méltó volt a HDMI-port, amely megkönnyíti a videó- és hangkimenetet más megjelenítő eszközökre, így javítva a multimédiás használatot.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1540 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor szerénynek bizonyult, és legfeljebb 9 óra 20 perc beszélgetési időt biztosított. Míg az akár 240 órás készenléti idő a korabeli készülékek átlagos teljesítményét tükrözte, a kivehető kialakítás lehetővé tette a könnyű cserét vagy a pótalkatrész hordozását, amit azok a felhasználók értékeltek, akiknek fontos volt a hosszabb akkumulátor-üzemidő töltéshez való hozzáférés nélkül.
Összegzés
Összességében a Motorola MILESTONE 3 XT860 a maga idejében félelmetes készülék volt, amely a teljesítmény, a formatervezés és a funkcionalitás szilárd keverékét kínálta a felhasználók számára, akik értékelték a tapintható gépelési élményt. A folyamatosan fejlődő technológia fényében ez a készülék továbbra is nosztalgikus emlék marad a korai Android innovációra és a formatervezési esztétikára. Bár lehet, hogy nem felel meg a modern szabványoknak, büszke bizonyítéka a Motorola azon törekvésének, hogy az okostelefonok tervezésének és funkcionalitásának egyedi megközelítésével a különböző felhasználói igényeket is kielégítse. 180 EUR körüli induló árával jelentős értéket képviselt azok számára, akik a maga korában megbízható és sokoldalú okostelefon-élményt kerestek.
Ad