Ad
Motorola MILESTONE 2

Bevezetés

A 2010 szeptemberében piacra dobott Motorola MILESTONE 2 jelentős előrelépés elődjéhez képest, kifejezetten az olyan felhasználók számára készült, akiknek fontos a fizikai QWERTY-billentyűzet az érintőképernyő mellett. Ez a készülék a maga idejében robusztus specifikációkkal rendelkezik, és olyan ígéretes funkciókkal jelent meg, amelyek a mobilfelhasználók sokféle rétegét igyekeztek kiszolgálni.

Tervezés és kivitelezés

A MILESTONE 2 mérete 116,3 x 60,5 x 13,7 mm, súlya pedig 169 gramm, ami szilárd és masszív érzést nyújt a kézben. Klasszikus fekete színű, ami professzionális megjelenést kölcsönöz neki. A QWERTY-billentyűzet kicsúsztatható billentyűzete az egyik kiemelkedő jellemzője, amely az érintőképernyős billentyűzetekkel szemben a tapintható visszajelzést és a gépelési hatékonyságot kedvelő felhasználók számára vonzó. A telefon képernyőjét Corning Gorilla Glass üveg védi, ami némi ellenállást biztosít a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben, ami a megjelenés idején értékes tulajdonság volt.

Megjelenítés

A készülék 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, ami körülbelül 265 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez megfelelő tisztaságot biztosít a fényképek megtekintéséhez, a webböngészéshez és az alkalmazások használatához. A képernyő-test arány körülbelül 53,6%, ami a korszakban eléggé szabványosnak számított. A MOTOBLUR UI élő widgetekkel lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a kezdőképernyőt különböző interaktív widgetekkel testre szabják, ezzel fokozva a felhasználói élményt.

Teljesítmény és szoftver

Az Android 2.2 Froyo operációs rendszerrel futó, Android 2.3 Gingerbread-re frissíthető MILESTONE 2 egy TI OMAP 3630 chipkészlettel volt felszerelve, amelyhez 1,0 GHz-es Cortex-A8 CPU és PowerVR SGX530 GPU párosult. Ez a hardver a maga idejében megfelelő teljesítményt nyújtott a legtöbb feladathoz, beleértve számos alkalmazás futtatását, mérsékelt játékokat és webböngészést. A készülék 512 MB RAM-mal rendelkezett, ami szerény volt, de a Froyo/Gingerbread-rel kombinálva a multitaskingot meglehetősen jól kezelte. Belsőleg 8 GB tárhelyet kínált, amely microSDHC-kártyával bővíthető volt, így bőséges helyet biztosított az alkalmazások, zenék és egyéb médiák számára.


    Ad

Kamera

A telefon egyetlen 5 MP-es kamerát tartalmaz autofókusszal és kettős LED vakuval. Képes volt 720p-s videók rögzítésére 30fps sebességgel, ami egy 2010-es telefontól jelentős funkció volt. Az előlapi kamera hiánya azt jelenti, hogy a felhasználók nem tudnak szelfit készíteni vagy videohívásokat indítani az előlapon keresztül, ami kisebb hátrány, tekintve, hogy a telefon tervezése elsősorban a kommunikációra és a médiafogyasztásra összpontosít.

Csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a MILESTONE 2 támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványt DLNA és hotspot képességekkel, a Bluetooth 2.1-t, valamint az A2DP és EDR szabványt a jobb hangfolyamot vezeték nélküli kapcsolatokon keresztül. A GPS és az A-GPS támogatás fokozza a navigációs funkciókat. A telefonból azonban hiányzik a beépített FM-rádió. A készüléket egy cserélhető 1400 mAh-s Li-Po akkumulátor látja el energiával, amely akár 400 óra készenléti időt is biztosít, 2G hálózaton pedig körülbelül 7 óra 40 perc beszélgetési időt biztosít. Bár ez nem a legkitartóbb akkumulátor-üzemidő, egy egész napos mérsékelt használatra elegendő.

Hang és minőség

A MILESTONE 2 hangszóróval és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval van felszerelve, ami jó hangelérhetőséget biztosít. A hangminőségi tesztek átlagos eredményt mutattak, a hangerősségre vonatkozó pontszámok például 66 dB a hangnál és 74 dB a csengésnél. Míg a hangminőség mérése során -88,2dB-es zajszintet és -90,2dB-es áthallásszintet mértek, ami tisztességes hangminőséget jelez zenelejátszás vagy hívás közben.

Összegzés

A megjelenésekor 170 euró körüli áron kínált Motorola MILESTONE 2-nek sikerült megtalálnia az egyensúlyt a modern okostelefonok funkcionalitása és a hagyományos tapintású billentyűzet kényelme között. Lehet, hogy nem büszkélkedhetett a mai okostelefonok olyan funkcióival, mint a nagy felbontású kamerák vagy a hosszú akkumulátor-üzemidő, de a korához képest praktikus és megbízható teljesítményt nyújtott, így vonzó választás volt az üzleti felhasználók és mindazok számára, akik a fizikai billentyűzetet részesítették előnyben a virtuális gépeléssel szemben. Erős felépítésével, (a korszakhoz képest) megbízható szoftverével és ésszerű multimédiás képességeivel a MILESTONE 2 továbbra is figyelemre méltó fejezet a mobiltechnológia történetében.


    Ad