Ad

Bevezetés
A 2009 novemberében bemutatott Motorola MILESTONE fontos evolúciót jelentett az okostelefonok terén. Az Egyesült Államokban Motorola DROID néven ismert készülék a robusztus hardvert és a friss Android operációs rendszert ötvözve meggyőző lehetőséget kínált az okostelefonok korai alkalmazói számára. Bár mára már nem gyártják, a megjelenési időszakában jelentős hatást gyakorolt, mivel megbízható munkaeszközként szolgált a funkcionalitást és a stílust egyaránt értékelő felhasználók számára.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola MILESTONE kiemelkedően elegáns, ipari formatervezésű, 115,8 x 60 x 13,7 mm-es méretekkel és 165 grammos tömeggel rendelkezik. Bár a mai szabványok szerint viszonylag terjedelmes, a készülék masszív felépítést és tartósságot sugároz, a képernyő védelmére Corning Gorilla Glass üveggel beágyazva. Különlegessége volt a tájba csúsztatható QWERTY-billentyűzet, amely a gépelés során a tapintható visszajelzéseket előnyben részesítő felhasználóknak kedvezett. A készülék mini-SIM foglalattal van felszerelve, amely a mikro- és nano SIM-kártyák elterjedése előtti korszakot idézi.
Megjelenítés
A telefon 3,7 hüvelykes, 480 x 854 pixel felbontású TFT-kijelzővel büszkélkedhet, amely 16:9-es képarány mellett éles képet biztosít, és körülbelül 265 ppi pixelsűrűségű. Bár a képernyő-test arány a későbbi szabványokhoz képest szerény, ez a kijelző a maga korában élénk színeket és megfelelő tisztaságot kínált, így a webböngészés és a médiafogyasztás kellemes élményt nyújtott.
Teljesítmény és platform
A Motorola MILESTONE alapvetően egy 600 MHz-es Cortex-A8 processzorral és egy PowerVR SGX530 GPU-val párosítva fut. Ezek a specifikációk a korszaknak megfelelőek voltak, zökkenőmentes működést biztosítottak a szabványos alkalmazásokhoz és a navigációhoz. A kezdetben Android 2.1 Eclair operációs rendszerrel piacra dobott készüléket az Android 2.2 Froyo operációs rendszerre lehetett frissíteni, amely olyan funkciókat vezetett be, mint a továbbfejlesztett alkalmazásfunkciók és a Wi-Fi hotspot képességek. Bár a 256 MB RAM miatt a többfeladatos működés korlátozott lehetett, a mindennapi feladatok elvégzése általában gördülékeny volt.
Kamera
A készülék egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely autofókusszal és kettős LED vakuval van felszerelve. Bár a fényképészeti képességek nem voltak úttörőek, a kamera megfelelő fényviszonyok mellett jól teljesített, és képes volt 480p videó rögzítésére 24fps sebességgel - ami akkoriban több mint kielégítő volt az alapvető fényképezési igények kielégítésére. A készülékből hiányzik az előlapi kamera, ami a korabeli okostelefonoknál gyakori hiányosság volt.
Ad
Tárolás
A tárolási lehetőségek közé tartozik a 133 MB belső memória és egy bővíthető microSDHC foglalat, amelyhez egy 8 GB-os kártya is jár, amely további helyet biztosít. Ez a korabeli készülékhez képest igen nagyvonalú volt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy egy szerény alkalmazás- és médiatárat tároljanak.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakoztathatóság terén a MILESTONE számos lehetőséget kínált, többek között Wi-Fi 802.11 b/g és Bluetooth 2.1 A2DP támogatással. A navigációt az A-GPS támogatással ellátott GPS segítette, a Motorola Motonav navigációs szoftverével együtt. Hiányzott a rádió, ami néhány felhasználónak hiányozhatott. A microUSB 2.0 port és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beillesztése biztosította a sokoldalúságot mind a töltési, mind az audioigényeket illetően.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1400 mAh Li-Ion akkumulátorral működő MILESTONE akár 350 óra készenléti időt és körülbelül 6 óra 30 perc beszélgetési időt is biztosít. Bár a modern szabványokhoz képest mérsékelt, az akkumulátor élettartama a fénykorában elfogadható volt, lehetővé téve egy egész napos rendszeres használatot.
Audio és multimédia
A hangélményt sztereó hangszórókkal és 3,5 mm-es csatlakozóval egészítették ki, így biztosítva a kompatibilitást a legkülönfélébb audioeszközökkel. A hanglejátszás olyan formátumokat támogatott, mint az MP3, az eAAC+, a WAV és a WMA9, így megbízható multimédiás képességeket biztosított. A hangszórók minősége, bár megfelelő volt, nem volt rendkívüli, a hangot tisztán adta vissza, miközben a környezeti zajokkal kissé küszködött.
Összegzés
A Motorola MILESTONE egy úttörő készülék volt, amely sikeresen áthidalta a szakszerű funkcionalitás és a felhasználóbarát kialakítás közötti szakadékot. QWERTY-billentyűzete, szilárd felépítése és Android operációs rendszere vonzó választássá tette a megbízható kommunikációs eszközt kereső felhasználók számára. Bár a MILESTONE nélkülözött néhány modern kényelmi funkciót, mint például az előlapi kamerát és a fejlett csatlakozási lehetőségeket, a MILESTONE a maga korában úttörő termékként érdemelte ki helyét az okostelefonok történetében, és a technológia szerelmesei számára ma is nosztalgikus ikon marad.
Ad