Ad

A Motorola M3588: A klasszikus mobil forradalom
Bevezetés
A Motorola M3588 1999-ben jelent meg, abban az időszakban, amikor a mobiltelefonok egyre kompaktabb és személyesebb kommunikációs eszközökké váltak. A 90-es évek végének távközlési piacának termékeként a készülék a korszak mobiltelefon-technológiájának pillanatképét mutatja be. Kialakítása és funkcionalitása az akkori prioritásokat tükrözi, inkább az alapvető kommunikációra összpontosítva, mint a modern okostelefonoktól elvárt multifunkciós képességekre.
Tervezés és kivitelezés
Ez a készülék jellegzetesen robusztus, 140 x 50 x 25 mm-es testtel. A készüléket úgy tervezték, hogy ellenálljon a mindennapi használat viszontagságainak, 170 grammos súlya a mai szabványok szerint súlyosnak számíthat, de akkoriban ez volt a szokásos, így szilárd és tartós érzetet kelt. A készülékbe egy Mini-SIM foglalható, ami akkoriban tipikus formátum volt. A méretei kiemelik a design haszonelvű megközelítését - az alapvető tégla stílusú esztétikát, amelyet sok korai mobilkészülék tartalmazott.
Kijelző és interfész
A Motorola M3588 monokróm grafikus kijelzője 96 x 32 képpont méretű, 4 sor 12 karakteres megjelenítésére alkalmas. Ez a maga korában elegendő volt, elsősorban szövegek, például a kapcsolattartók nevének és egyszerű SMS-üzenetek megjelenítésére szánták. A rögzített ikonok alapvető segítséget nyújtottak a felhasználóknak az alapvető menürendszerben való navigálásban, ismerős szimbólumokat kínálva, amelyek a közös funkciókat közvetítették.
Memória és híváskezelés
A telefon alapvető jellegének megfelelően a kapcsolatok tárolása kizárólag a SIM-kártyára támaszkodik, ami a korai mobiltelefonok általános korlátozása. Hívásrögzítési képessége alapszintű, legfeljebb 10 tárcsázott számot, 5 fogadott hívást és 5 nem fogadott hívást tárol. Ez a mobiltechnológia korai korszakát tükrözi, amikor a funkciók az alapvető kommunikációs feladatokra irányultak.
Ad
Kamera és multimédia
A mobilfotózás elterjedése előtti korszakban a Motorola M3588 kamera nélkül érkezik. A készülék hangképességei hasonlóan minimálisak, az egyetlen lehetőség a monofonikus csengőhangok. A hangszóró és a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya aláhúzza, hogy a készülék multimédiás funkciók nélküli, egyszerű kommunikációra összpontosít.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
Az olyan csatlakozási lehetőségek, mint a GPRS, EDGE, WLAN, Bluetooth és USB nem kerültek beépítésre ebbe a modellbe, az elsődleges technológia a GSM a 2G hálózatokhoz a 900/1800 MHz-es sávokban. Ez jellemző volt a korszakra, mivel a mobiltelefonos internet még nem volt általános. A telefonból hiányoznak a helymeghatározási funkciók is, mint például a GPS, és nem kínál rádiófunkciókat. Támogatja azonban az alapvető SMS-üzenetek küldését 26 nyelven, így sokszínű felhasználói bázist tudott kiszolgálni.
Teljesítmény és akkumulátor élettartam
Az M3588 kivehető NiMH 700 mAh akkumulátorral működik, és akár 110 óra készenléti időt és körülbelül 230 perc beszélgetési időt biztosít. Ez viszonylag hatékony volt az egyszerűbb hálózatokon futó, energiaigényes alkalmazásokat nem igénylő készülékek esetében. Az akkumulátor kivehető volta különösen praktikus volt az akkumulátor cseréje szempontjából, ami a kortárs okostelefonokból nagyrészt hiányzik.
Összegzés
A Motorola M3588, bár már nem gyártják, egy olyan korszak jelképe volt, amikor a mobiltelefonok még csak most kezdtek elterjedni. A megbízható hangkommunikációra és az alapvető üzenetküldő szolgáltatásokra összpontosítva a felhasználók alapvető igényeit elégítette ki az élettartama alatt. Bár lehet, hogy nem felel meg a mobilkészülékkel szemben támasztott modern elvárásoknak, mégis jelentős mérföldkőnek számít a kézi hordozható technológia fejlődésében. Egyszerű kialakítása és alapvető funkciói nosztalgikus bepillantást engednek a mobiltelefon-fejlesztés kezdeti időszakába, amikor az elsődleges kommunikáció volt az egyetlen cél.
Ad