Ad

Bevezetés
A 2009-ben piacra dobott Motorola L800t egy olyan korszakot képvisel, amikor a telefonok a tisztán funkcionális készülékekből a változatosabb multimédiás képességek beépítése felé mozdultak el. Az L800t a későbbi megszűnése ellenére a mobiltörténelem egy érdekes darabja, amely a maga korában néhány különleges tulajdonsággal rendelkezik. Ez a felülvizsgálat a Motorola L800t specifikációit, kialakítását, teljesítményét és felhasználói élményét vizsgálja.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola L800t tervezésekor a kompakt és egyszerűségre helyezték a hangsúlyt. A 117 x 49 x 15 mm-es és 110 gramm súlyú telefon kényelmesen elfér a kézben vagy zsebben, így rendkívül hordozható. A Mini-SIM formátum a kor színvonalát tükrözi. A kiemelkedő dizájnelem a ModeShift morfózó billentyűzet, amely innovatív módot kínált a felhasználók számára a készülékkel való interakcióra, lehetővé téve a billentyűzet váltását a használt alkalmazás függvényében, ami sokoldalúvá és a korszakban meglehetősen egyedivé tette a készüléket.
Megjelenítés
A telefon 1,9 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, amely 16 millió szín megjelenítésére képes. A 176 x 220 pixeles felbontású képernyő kb. 148 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami a mai szabványok szerint meglehetősen egyszerű, de a megjelenés idején a mobiltelefonok esetében meglehetősen gyakori volt. A képernyő mérete és felbontása alkalmas az olyan alapvető tevékenységekhez, mint a szövegek olvasása és az egyszerű képek megtekintése, bár multimédia-fogyasztásra nem ideális.
Hálózat és csatlakoztathatóság
A Motorola L800t támogatja a GSM 2G és a TD-SCDMA 3G sávokat, így elsősorban az e hálózati szabványokkal rendelkező piacokat szolgálja ki. A GPRS és EDGE képességek lehetővé tették az alapvető internetböngészést, bár a 4G támogatás hiánya ma már korlátozza a csatlakozási lehetőségeket. A Bluetooth 2.0 A2DP-vel a vezeték nélküli audio streaminghez került bele, bár a Wi-Fi, a GPS és az FM-rádió hiánya kiemeli a csatlakoztathatóság korlátait.
Ad
Kamera képességek
A készülék egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely a megjelenés idején az alapvető fotózási igények kielégítésére elegendő volt. Támogatta a videofelvételt is, így kezdetleges multimédiás képességeket biztosított. Az előlapi kamera jelenléte, még ha nem is részletezett, arra utal, hogy a készülék korai kísérletet tett a képfelvétel igényeinek kielégítésére, amely megfelelő hálózati körülmények között támogathatta volna a videotelefonálást.
Memória és tárolás
A Motorola L800t belsőleg 64 MB tárhellyel rendelkezik, ami jelentősen korlátozza a multimédiás fájlok, alkalmazások és üzenetek tárolási kapacitását. A külső memóriakártya-nyílás hiánya a telefon egyik legfontosabb korlátja, különösen azon felhasználók számára, akiknek a beépített kapacitáson túl több helyre lenne szükségük.
Multimédia és funkciók
A Motorola L800t számos multimédiás funkciót kínál, többek között MP3/AAC+ lejátszót és számos játékot, amelyeket a Java MIDP 2.0 támogatás segít. Bár a készülékből hiányzik a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, a felhasználók kihasználhatják az audioeszközök Bluetooth-képességét. Az alapvető üzenetküldési formátumok, mint az SMS, az MMS, az e-mail és az IM, valamint a WAP 2.0/xHTML és a HTML az alapvető böngészési igényekhez rendelkezésre álltak. Bár a telefon nem kínál a modern okostelefonoknál megszokott érzékelőket, az alapvető funkciótelefonokhoz szükséges alapvető eszközökkel van felszerelve.
Az akkumulátor élettartama
Az L800t-t egy cserélhető, 1130 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor látja el energiával, amely akár 200 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt biztosít. Ez a korabeli funkciótelefonoknál viszonylag standard volt, és megbízható használatot biztosított a felhasználóknak állandó újratöltés nélkül, ami jelentős előny a nagyobb energiaigényű modern okostelefonokkal szemben.
Összegzés
A maga idejében a Motorola L800t megfelelő választás volt azon felhasználók számára, akik egy alapvető, megbízható mobilkészüléket kerestek olyan egyedi funkciókkal, mint a ModeShift billentyűzet. Kialakításának és könnyű felépítésének köszönhetően kényelmesen használható volt, bár korlátozott csatlakozási, tárolási és multimédiás képességei nem felelnek meg a mai elvárásoknak. A bevezetéskor 100 EUR körüli árával megfizethető opcióként pozícionálták a piacon. Ma a készülék a funkciótelefonoktól a teljes értékű okostelefonokig tartó átmeneti szakasz példájaként szolgál.
Ad