Ad

Bevezetés
A Motorola L2 egy olyan mobiltelefon, amelyet 2005 első negyedévében jelentettek be. Kialakítása és képességei tükrözik a korszakra jellemző, alapvető kommunikációs funkciókra való összpontosítást, nem pedig a mai okostelefonoktól elvárt fejlett funkciókat. Bár a gyártását már megszüntették, az L2 továbbra is figyelemre méltó modell maradt karcsú kialakítása és egyszerűsége miatt, és olyan felhasználóknak szólt, akiknek fontosabb volt az egyszerű, megbízható mobilkommunikáció, mint a multimédiás képességek.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola L2 minimalista és karcsú kialakítású, ami a megjelenésekor igen vonzó volt. A 113 x 49 x 11 mm-es méretekkel és mindössze 86 grammos tömeggel az L2 könnyű, és kényelmesen elfér a kézben és a zsebben. A Mini-SIM-kártyahely használata illeszkedik a korszakához, ahogyan az is, hogy a készülék nem rendelkezik olyan modern funkciókkal, mint az érintőképernyő. Fizikai tartóssága és kompakt alakja praktikus választássá tette az útközbeni felhasználók számára.
Megjelenítés
A CSTN kijelzővel felszerelt L2 65K színt támogat és 1,8 hüvelykes képernyőmérettel rendelkezik, ami 2005-ben a kategóriájába tartozó telefonoknál szabványosnak számított. A 128 x 160 pixeles felbontás körülbelül 114 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a modern szabványok szerint nem túl magas, akkoriban ez a kijelző megfelelő volt a szöveges üzenetek és egyszerű képek megjelenítéséhez. A képernyő-test arány körülbelül 18,4%, ami a nagyméretű, szélektől a széléig érő kijelzők megjelenése előtti telefonokra jellemző.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A 900-as, 1800-as és 1900-as GSM-sávokon működő 2G-telefonként a Motorola L2-t elsősorban hanghívásokra és szöveges üzenetek küldésére tervezték. Az alapvető internetkapcsolathoz GPRS 10-es osztályú GPRS-t tartalmaz, de nem támogatja az EDGE-t. A Bluetooth 1.2 a vezeték nélküli kapcsolathoz rendelkezésre áll, lehetővé téve az alapvető fájlátvitelt és a vezeték nélküli fejhallgatók használatát. Hiányzik azonban a Wi-Fi és a GPS, amelyek a mai készülékek alapfelszereltségének számítanak.
Ad
Memória és multimédia
A Motorola L2 korlátozott, 10 MB-os belső tárhelyet kínál, és nem tartalmaz memóriakártya-nyílást a bővítéshez. A telefonkönyv legfeljebb 500 bejegyzést képes tárolni, ami elegendő helyet biztosít a mérsékelt névjegyzékkel rendelkező felhasználók számára. Az L2 nem tartalmaz kamerát, ezzel is hangsúlyozva, hogy inkább a kommunikációra, mint a multimédiára összpontosít. Hangzás tekintetében nem rendelkezik hangszóróval, de támogatja a rezgésjelzéseket, és lehetővé teszi a felhasználók számára a polifonikus és MP3-as csengőhangok letöltését. Figyelemre méltó, hogy a készülék nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval sem, ami a kortárs multimédia-központú telefonoknál gyakrabban előforduló funkció.
Szoftver és funkciók
A Motorola L2 felhasználói felülete támogatja az alapvető SMS, EMS, MMS, e-mail és azonnali üzenetküldést, így a különböző kommunikációs stílusoknak is megfelel. WAP 2.0/xHTML böngészője lehetővé teszi az alapvető internetes böngészést. A telefon támogatja a Java-t, lehetővé téve a felhasználók számára további játékok és alkalmazások letöltését, ami némi testreszabhatóságot biztosított. A „Push to Talk” funkció is figyelemre méltó, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a telefont walkie-talkie-ként használják a mobilhálózatokon keresztül.
Az akkumulátor élettartama
Az L2-t egy cserélhető, 820 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálja, ami a korszakban a funkciótelefonoknál megszokott szabványt tükrözi. A készenléti idő akár 310 óra, a beszélgetési idő pedig 4 óra is lehet, ami a mindennapi használathoz megfelelő volt, és lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a használattól függően akár néhány napot is kibírjanak töltés nélkül.
Összegzés
A Motorola L2 a 2000-es évek közepének mobiltelefon-dizájnja, amely a multimédiás és internetes képességekkel szemben a karcsú esztétikát és az alapvető funkcionalitást helyezi előtérbe. Kialakítását és funkciókészletét a világos kommunikáció szem előtt tartásával tervezték, és olyan felhasználókat szolgál, akiknek elsősorban hívásokra és üzenetküldésre volt szükségük. Bár már nem gyártják, az L2 továbbra is a kor egyszerű, de hatékony mobilkommunikációs eszközeinek példája.
Ad