Ad

Bevezetés
A 2006 júliusában megjelent Motorola KRZR K1 a népszerű RAZR sorozat folytatásaként készült, és a divat-tudatos vásárlóknak szóló, karcsú és keskeny formájú készüléket használta ki. A KRZR K1 úgy volt pozícionálva, hogy egyensúlyt kínáljon a vonzó design és az alapvető mobilfunkciók között, olyan felhasználók számára, akik egy vizuálisan vonzó készüléket részesítettek előnyben a modern okostelefonok bonyolultsága nélkül. A KRZR K1 a későbbi megszűnése ellenére a mobiltelefonok történetében a flip-telefon kategória továbbfejlesztésére tett kísérletként foglal helyet.
Tervezési és építési minőség
A Motorola KRZR K1 feltűnő megjelenésével tűnt ki, amelyet karcsú profilja és fényes felülete jellemez. A 103 x 42 x 16 mm-es méretekkel a telefon megőrizte kompakt formáját, könnyen elfér zsebben vagy táskában, miközben 102 g-os súlyának köszönhetően masszívnak is érezni. Az építéshez használt anyagok tükrözték a készülék akkori prémium kategóriás pozícióját, a fényes és fényvisszaverő felületek pedig tovább fokozták az esztétikumot. Bár a külső kagylós kialakítás célja a képernyő és a billentyűzet védelme volt, a telefon így hajlamosabb lett az ujjlenyomatokra és a foltokra.
Megjelenítés
A KRZR K1 elsődleges TFT-kijelzője 256K színű, 1,9 hüvelykes. Bár a mai szabványokhoz képest kicsi, a képernyő megfelelő volt az olyan alapvető feladatokhoz, mint a névjegyek és üzenetek megtekintése. A 176 x 220 képpontos felbontás, körülbelül 148 képpont/ hüvelyk felbontás mellett a korszakhoz képest megfelelő tisztaságot biztosított. Emellett a telefon tartalmazott egy másodlagos külső CSTN-kijelzőt is, amely 256K színt és 96 x 80 pixeles felbontást kínált az értesítések, az idő és a hívószám gyors megtekintéséhez a telefon kinyitása nélkül.
Ad
Kamera
A korabeli készülékhez képest a KRZR K1 2 megapixeles fő kamerája figyelemre méltó tulajdonságként tűnt ki. Lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a spontán pillanatokat elfogadható tisztasággal rögzítsék, és támogatta a CIF videofelvételt. Hiányzott azonban a szelfikamera, ami a korszakban eléggé megszokott volt, így az alapvető fényképezést helyezte előtérbe az árnyalt kamerafunkciókkal szemben.
Csatlakoztathatóság és funkciók
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a KRZR K1 különböző sávokban támogatja a GSM-hálózatokat, így sokoldalúan használható a különböző régiókban. Ez magában foglalta a GPRS Class 10 és az EDGE Class 12 technológiákat az adatátvitelhez, ami a korszakban elterjedt mobil internetkapcsolatot tükrözi. Az A2DP-vel ellátott Bluetooth 1.2 lehetővé tette a vezeték nélküli audio streaminget, bár a telefon egyszerűbb célkitűzéseihez igazodva nem rendelkezett Wi-Fi vagy GPS képességekkel. Az egyéb felszereltségek közé tartozott az adatátvitelhez és töltéshez szükséges saját USB-csatlakozás.
A telefon olyan szabványos üzenetküldési funkciókat kínált, mint az SMS, az EMS, az MMS és az e-mail, valamint egy WAP 2.0/xHTML böngészőt az alapvető webböngészéshez. A szórakozási lehetőségek közé tartoztak a letölthető játékok és a Java-alkalmazások támogatása, valamint a zenelejátszáshoz MP3/AAC/AAC+ lejátszó, annak ellenére, hogy nem volt 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó.
Memória és akkumulátor
A KRZR K1 belsőleg 20 MB tárhellyel érkezett, amely egy külön microSD-kártyahelyen keresztül bővíthető, további médiát és alkalmazásokat befogadva. A telefonkönyv akár 1000 névjegyet is tartalmazhatott bőséges mezőkkel, ami fokozta a kommunikációs eszközként való használhatóságát.
A készüléket egy 700 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látta el energiával, amely akár 300 óra készenléti időt és körülbelül 6 óra beszélgetési időt biztosított, ami akkoriban versenyképesnek számított a funkciótelefonok esetében.
Összegzés
A Motorola KRZR K1 a 2000-es évek közepén a Motorola formatervezés és funkcionalitás iránti elkötelezettségének bizonyítéka volt, és olyan felhasználóknak szólt, akiknek fontos volt az esztétikum és az alapvető mobil segédprogramok. Az elegáns megjelenés és az alapvető funkciók kombinációja vonzó választássá tette a felhasználók számára a megjelenése idején, bár a fejlettebb funkciók, például az előlapi kamera vagy a nagysebességű internet hiánya korlátozta a vonzerejét, ahogy az okostelefonok kezdtek megjelenni. A körülbelül 110 eurós árú KRZR K1-et stílusos, mégis egyszerű mobilkészülékként pozícionálták, és azok körében találta meg a helyét, akik az egyszerűséget elegáns csomagolásban részesítették előnyben.
Ad