Ad
Motorola FIRE XT311

Bevezetés

A 2011-ben bemutatott Motorola FIRE XT311 a korai okostelefon-technológia pillanatfelvétele, amely fizikai QWERTY-billentyűzetet és érintőképernyőt kombinál. A költségvetés-barát szektorból ez a készülék olyan felhasználóknak készült, akik a feltörekvő érintőképernyős trend mellett a hagyományosabb gépelési élményt részesítették előnyben. Ebben az áttekintésben a Motorola FIRE XT311 különböző aspektusait vizsgáljuk meg, megvizsgálva erősségeit és azokat a területeket, ahol még a korához képest is hiányosságai lehettek.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola FIRE XT311 kompakt és praktikus kialakítással büszkélkedhet, súlya mindössze 110 gramm. A 116,5 x 58 x 13,5 mm-es méreteknek köszönhetően meglehetősen ergonomikus, kényelmesen elfér a kézben és a zsebben. A fizikai QWERTY-billentyűzet kiemelkedik azok számára, akik értékelik a tapintható visszajelzéseket, és alternatívát kínál az akkoriban népszerűvé váló képernyős billentyűzetekkel szemben. Kialakítása a kor építési szabványait tükrözi, elég robusztus ahhoz, hogy ellenálljon a mindennapi használatnak. A telefon körülbelül 35,9%-os képernyő-test aránya azonban a modern szabványokhoz képest feltűnően alacsony, a 2,8 hüvelykes TFT-kijelző pedig korlátoltnak tűnik, ami nem biztos, hogy a legjobb élményt nyújtja a médiafogyasztáshoz.

Megjelenítés

A Motorola FIRE XT311 240 x 320 képpont felbontású kijelzője nem túl éles, és nagyjából 143 ppi pixelsűrűséget kínál. Ez azt jelenti, hogy a készülék az alapvető feladatokhoz elegendő megjelenítési élményt nyújt, de a nagyobb vizuális hűséget igénylő tevékenységek, például a webböngészés vagy a videolejátszás során alulmaradhat. A kijelző színvisszaadása és betekintési szögei, amelyek a TFT képernyőkre jellemzőek, elég tisztességesek a mindennapi használathoz, de a jelenlegi AMOLED vagy IPS technológiákhoz képest elavultnak tűnhet az élmény.

Teljesítmény és hardver

A FIRE XT311 egy 600 MHz-es ARM 11 processzorral, Qualcomm MSM7227-1 Snapdragon S1 lapkakészlettel és Adreno 200 GPU-val párosított 600 MHz-es ARM 11 processzorral működik. Ezek a komponensek még 2011-ben is belépőszintűek voltak, és a szokásos telefonos feladatokhoz, például hívásokhoz, szöveges üzenetek küldéséhez és könnyű alkalmazáshasználathoz megfelelő alapteljesítményt nyújtottak. A készülék 256 MB RAM-mal és 512 MB belső memóriával rendelkezik, amely microSDHC-kártyával bővíthető, és amely jól használható az alapvető alkalmazások és korlátozott médiatartalmak tárolására, bár az igényesebb alkalmazások vagy a többfeladatú munkavégzés esetében nehézségekbe ütközik.


    Ad

Kamerák

A fényképezéshez a készülék egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, amely 480p-s videó rögzítésére képes 24fps sebességgel. Jó fényviszonyok mellett a kamera elfogadható tisztaságú, használható képeket készít, azonban hiányoznak azok a funkciók, amelyek javíthatnák a gyengébb fényviszonyok között készült fotókat. Az előlapi kamera hiánya rávilágít arra, hogy a készülék inkább az alapvető kommunikációra összpontosít, mintsem az önarckép- vagy videohívási képességekre.

Szoftver és felhasználói felület

Az Android 2.3.4 (Gingerbread) operációs rendszerrel működő Motorola FIRE XT311 a korai Android-eszközökre jellemző szoftveres élményt kínál a Moto Switch UI-val. A kezelőfelület felhasználóbarát, az egyszerű, funkcionális felhasználói élményt célozza meg, túl sok extra sallang nélkül. Bár a Gingerbread a maga idejében figyelemre méltó előrelépés volt az Android fejlődésében, a mai, kifinomultabb verziókhoz képest merőben más, hiányoznak belőle a képességek, valamint az újabb alkalmazások és biztonsági frissítések támogatása.

Csatlakoztathatóság és extrák

A telefon támogatja az alapvető csatlakozási lehetőségeket, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n-t, a Bluetooth 2.1-t A2DP-vel és EDR-rel, valamint az A-GPS-t tartalmazó GPS-t. A készülék médiaképességeit a sztereó FM-rádió RDS-szel és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó jelenléte növeli, és azoknak a felhasználóknak szól, akik szeretik a rádióadásokat és a kiváló minőségű hangot fejhallgatón keresztül. A microUSB 2.0 port a töltéshez és az adatátvitelhez szabványos, ami még inkább alátámasztja a készülék belépő szintű készülékként való státuszát.

Az akkumulátor élettartama

Az akkumulátorral kapcsolatban a(z) Motorola FIRE XT311 kivehető Li-Ion 1420 mAh akkumulátorral rendelkezik. A gyártó akár 720 óra készenléti időt ígér 3G-n és akár 8 óra beszélgetési időt 3G-n. Ezek a számok azt sugallják, hogy a készülék kényelmesen kibír egy napot normál használat mellett, bár az intenzív használat gyakoribb töltést igényelhet.

Összegzés

Végső soron a Motorola FIRE XT311 ésszerű választás volt a 2011-es költségvetés-tudatos fogyasztók számára, akik értékelték az olyan specifikációkat, mint a tapintható billentyűzet és az alapvető okostelefon-funkciók. Megszűnt modellként ma már inkább nosztalgikus értékkel bír, mint gyakorlati vonzerővel, ami az azóta meghaladott technológiai mérföldköveket tükrözi. Jelenlegi státuszát, mint gyűjtői darabot, és nem mint életképes mai eszközt, a történelmi kontextus és az iparág megjelenése óta bekövetkezett gyors fejlődés hangsúlyozza. Kezdeti 120 EUR körüli árával a maga korában versenyképes választás volt, amely az okostelefon-boom csúcsán egyensúlyt teremtett az ár és a teljesítmény között a felhasználók számára.


    Ad